S24:sen BANNATUT IP:eet

Anonyymi

Suomi 24 käyttää häiriköinin rajoittamiseen IP -soitekohtaisia rajoituksia. Tämä on kyseenalainen keino rajoittaa palvelun käyttöä, koska G4/G3 verkon käyttäjillä IP vaihtuu, ilman että käyttäjä voi sitä estää.

Minä sain login mukaan 01.11.2020 Sunnuntaina 07:29:59 ensimmäistä kertaa IP:een 85.76.75.3, jolla ei ollut kirjoitusoikeuksia sivustolla. Saman login mukaan tämä IP ei ole ollut minulla käytössä aiemin.

Olisiko mahdollista, turhien hankaluuksien välttämiseksi koota tähän ketjuun kaikki IP:eet joilla on vastaavia rajoituksia olemassa. Nämä väärää kohteeseen menevät rajoitukset, aiheuttavat tarpeetonta hämmennystä käyttäjien keskuudessa.

BANNATUT IP:eet
IP: 85.76.75.3 - 01.11.2020 Sunnuntai

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletko kokeillut voiko IP-bannin ohittaa jos on kirjautuneena sisään? Kirjautuneenakin voi käyttää nimimerkkiä Anonyymi.

      • Anonyymi

        Ei ole tiliä.


    • Anonyymi

      IP-osoite on kehno tapa rajoittaa käyttäjiä juuri tuon mokkuloissa tapahtuvan IP-osoitteen vaihtuvuuden takia. Bannit osuvat näin lähes sattumanvaraisesti kenelle tahansa ♥

      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 4 kuoli kolarissa

      Kenen vastuulla tienhoito? Sohjoa ja vettä tie täynnä. Oliko säästetty tienhoidossa? Järkyttävä onnettomuus.
      Joensuu
      83
      2884
    2. Kerro mistä alkaen

      Se ihastuminen alkoi? Mikä vuosi?
      Ikävä
      65
      1108
    3. Suomea odottaa karu kohtalo

      Mitäs menitte uhkailemaan ja leikkimään kovaa. Ei mitään mahdollisuuksia Venäjää vastaan.
      Maailman menoa
      200
      952
    4. Tosiaankin, jos julkaisette täällä henkilötietoja

      Minkäänlaisia, se on poliisiasia. VPN, proxy- tai julkinen yhteys ei salaa mitään. Poliisi pystyy jäljittämään ja saamaa
      Ikävä
      86
      897
    5. Bachelor-Joonas tapasi Monican isän - "Appiukko" antoi koulutusta vävypojalle - Katso kuvat tästä!

      Joonas ja Monica ovat pitäneet yhtä Bachelor Suomi -kuvausten jälkeen. Tämä todistaa, että tosi-tv:ssä voi syntyä rakkau
      Suomalaiset julkkikset
      4
      865
    6. Olet upea nainen

      Upea nainen oot.
      Ikävä
      34
      850
    7. Gallup: Mitä mieltä olet uudesta Putous-kaudesta: hyvä, keskinkertainen, huono?

      Putous on saanut kuraa niskaan mm. kaksimielisistä jutuista. Ohjelma on lasten suosikki ja lapset toistelevat hokemia ti
      Tv-sarjat
      39
      849
    8. Onko yhtään ikävä

      Vai ei?
      Ikävä
      52
      826
    9. Mikä on lempikuvasi

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      43
      815
    10. Kaipaatko yhtään

      Tai odotatko näkemistä?
      Ikävä
      41
      798
    Aihe