Yhdysvalloissa menossa vallankaappaus

Anonyymi

Illuminaatti on juonittelemassa presidenttiyden pois Trumpilta. Äänien laskenta olisi pitänyt lopettaa silloin kun Trump johti. Nyt on menossa kaikkien aikojen petos.

31

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Usan kansa on valinnut Joe Bidenin presidentiksi.

      • Näin minäkin ymmärsin.


      • Kannattaako olla rasisti? Nyt sitten osui Trumpettia omaan nilkkaan.


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Kannattaako olla rasisti? Nyt sitten osui Trumpettia omaan nilkkaan.

        Trump ei ole rasisti. Monet värilliset kannattivat häntä


      • Anonyymi kirjoitti:

        Trump ei ole rasisti. Monet värilliset kannattivat häntä

        On yleisesti tiedossa mustien äänestäneen Bideniä.


    • Anonyymi

      Järki voitti 👍

    • Salaliittohörhöt salaliittopalstalle, kiitos.

      Elämän vääryyksiin kuuluu sekin, että salaliittohörhö tuskin edes on sinkku! :D

    • Anonyymi

      Foliohattu vaan nyt syvemmälle päähän.

      • Anonyymi

        Se folio vahvistaa vain lähetyksiä. :D


    • Anonyymi

      Joo, kommari nyt tulee sinne presitentiksi.

    • Anonyymi

      Trump voi asettua ehdolle taas seuraavissa vaaleissa. MAGA2024

      • Anonyymi

        Republigaanien pitäisi ensin valita hänet ehdokkaakseen, että hän vaaleihin voisi osallistua. Valitettavasti vain liian iso osa hänen oman puolueensa jäsenistä kyllästyi hänen öykkäröintiinsä viimeisen neljän vuoden aikana. Tuskin löytyisi enää riittävän suurta kannatusta ehdokkaaksi valitsemiseen.


    • Anonyymi

      Illuminaatti on sun oma ego. hyväksytkö murhaajan vapaaksi päästämisen? Hyvätsytkö jonkun pahan tekemisen? Ajatteletko että joku motiivi hänellä oli, vai syyllistätkö heti? Sul on ego.
      Egosta eli lainsäännöstelystä kun päästään eroon, niin maailma voi hyvin. Saa murhata jos siltä tuntuu ja tehdä mitä huvittaa ilman politiikkaa.

    • Anonyymi

      Tässä on aloittaja, joka on aivopesty totaalisesti. Lammas, jota on helppo vedättää haluttuun suuntaan. Otan osaa. Ehkä geenit eivät olleet aivan kohdallaan ?

      • Anonyymi

        Kaikki fanaattisuus on pahasta. Sairastuttaa ihmisen itsenkin vähitellen ihan fyysisesti, jos tuntee lian kauan vihaa ja katkeruutta. Kannattaisi näiden ihmisten miettiä, mistä moinen viha juontaa juurensa?


    • Anonyymi

      Nimenomaan. Eihän se Bidee osaa muuta kuin kusta silmille.

    • Anonyymi

      Tämä tarina vallankaappauksesta ja vaalien väärentämisestä olisi paljon uskottavampi, jollei sitä olisi niin avoimesti keitetty kokoon jo keväästä asti. Tämä tulossa ollut kuvio on ollut täysin ilmiselvä jo keväästä saakka.

      • Anonyymi

        Just näinnyt.

        Jokainen omilla aivoillaan ajatteleva on huomannut jo kuukausia sitten sen todellisen salaliittoyritelmän, joka nyt on menossa. Se yritys on ihan puhtaasti Trumpin tiimin puolella.

        Rummutus postiäänestyksen pahuudesta alko yli puoli vuotta sitten. Luojan lykkynä heille tuli vielä koronakin. Toi mukanaan täydellisen keinon lisätä entisestään postiäänestyksessä eroa omien ja vastapuolen äänestäjien toiminnassa. Siksihän tota koronaa on jatkuvasti vähätelty. Älkää käyttäkö pahaa postiäänestystä, koronaa ei tarvii pelätä. Tarkotus on koko ajan ollut just tämä nyt nähtävä tulos. Yrittää saada valtaosa vastapuolen saamista äänistä kumottua. Tulipa vielä toinenkin uskomaton onnenkantamoinen, kun vapautui vielä yksi tuomarin paikkakin. Joku foliohatumpi saattais jopa miettiä oliko tässä sittenkään sattumia. Oma ehdokas piti runnoa läpi ennätysvauhtia.Presidentin koronatartuntakin saattoi olla vain tähän samaan liittyvä juoni. Vielä yksi keino lisää vähätellä virusta ja saada omat uurnille vaalipäivänä, eikä ennakkoon. Samasta syystä postiäänien ennakkoon laskeminen piti estää keinolla millä hyvänsä. Se ehdotushan torpattiin republikaanien taholta. Vuoden mittaan on ehtinyt helposti miettiä kaikki äänestykseen liittyvät normaalitkin kuviot, joista voi hakea todisteita "vilpistä". Kuvat ja videot on jo etukäteen suunniteltu, että mistä kohtaa ja miten ne otetaan ja käsitellään. Samalla on tietysti solutettu sisään ne omat maksetut "tarkkailijat", joita on nyt muka estetty tekemästä työtään. Olen lähes 100% varma, että jolleivät korkeat republikaanitahot pian irtisanoudu tästä sotkusta, niin Trumpin puolen etukäteen järjestämiä muka Bidenia äänestäneiden väärennettyjä äänestyslippuja alkaa löytyä. Ei niitä ainakaan suuremmassa määrin ole saatu sisään järjestelmään, mutta kyllä niitä pian alkaa putkahdella esiin jostakin "varastosta". Paljosta vetoa, että ne pari asemiestä Virginiasta toivat muassaan juuri Bidenille väärennettyjä lippusia?

        Täysin selvä ja ihan näppärä kuvio. Ainoa ongelma tässä on se, ettei Trump omassa kärsimättömyydessään ole malttanut pysyä hiljaa. Nytkin vaalipäivänä laukaisi "ansan" ihan liian aikaisin. Puhuahan ei olisi saanut, ennen kun tulokset alkoivat kääntyä. Nythän hän valitti jo etukäteen, ennen kuin muutos ehti edes alkaa näkyä. Mistä hän muka tiesi sen olevan tulossa, ellei kuvio ollut täysin tiedossa? Muutoinkin nuo kaikki postiäänestyksen haukkumiset olisi pitänyt hoitaa jonkin muun tahon kautta. Hänen omilleen puhuva, maksettu, mutta ulkopuoliselta vaikuttava agitaattori olisi toiminut huomaamattomammin. No ehkä osaavat sitten Donald Juniorin kampanjassa olla vähän huomaamattomampia.


    • Anonyymi

      Suomessakin vaalivoitto varastettiin Perussuomalaisilta ja pääministeriys Halla-aholta. Itse en tunnusta laitonta pikkutyttöhallitusta.

      • Anonyymi

        Onneksi ei tarvita aivokääpiöiden "tunnustusta "


    • Anonyymi

      En pidä Bideniäkään kovin ihmeellisenä vaihtoehtona. Mutta kyllä Trumpin kannattajat ovat joukkopsykoosissa, vähän niin kuin Hitlerin kannattajat aikanaan. Mieti, jos sinulla ei ole varaa Amerikassa ottaa sairasvakuutusta ja saat syövän. Et saa samanlaista hoitoa kuin Suomessa., todennäköisesti kuolet siihen. Toivottavasti ap ja muut fanaatikot ovat riittävän varakkaita seisomaan idolinsa takana. Miten patriootti muuten voi vehkeillä toisen suurvallan kanssa?

      • Anonyymi

        Bidenin paras ominaisuus on, että hän ei ole Trump. Siksi hän voitti vaalit. Ihmiset äänestivät ennen kaikkea Trumppia vastaan.


    • Anonyymi

      Kyllähän nuo vielä tarkastetaan ja oikea voittaja voittaa.
      Hassua että tuo bideni on noin vanha ukko ja vielä haaveilee jostain pressan hommasta. Eikö tuossakaan maassa ole fiksumpia ehdokkaita?
      Outo homma.
      Joku 50-60vee olisi ollut sopiva.

      • Anonyymi

        Biden 77 vuotta. Trump 74 vuotta. Kumpikin surkeita. Biden väritön ja ei niin älykkään oloinen poliitikko. Trump narsisti, misogyyni, rasisti ja rahvaanomaisen öykkäröivä bisnesmies. Mielestäni liian rikas, hänen politiikallaan hyötyvät lähinnä sikarikkaat, veroalennuksilla.

        Juu tiedän, että liikeyritystä pitää hoitaa, mutta ei niin, että duunari maksaa kaiken. Suomalaiset persuduunarit kumartaa Trumpia, kun hän on patriootti ja rasisti. Tosin mikä patriootti vehkeilee toisen suurvallan edustajan (Putin) kanssa. Eikö olekaan maanpetos?

        Minkälainen luulisitte asemanne olevan Trumpin Jenkeissä, jos olisitte työtätekevää sakkia, vaikka olisitte syntyperältänne amerikkalaisia? Entä miten korkealle uskoisitte pystyvänne kouluttamaan omat, ehkäpä lahjakkaatkin lapsenne?


      • Anonyymi

        Eikös ne povaa Trumppia taas ehdolle neljän vuoden päästä. Sillonhan hän olis samanikänen, kun Biden pian. Eikö Bidenilla ole ihan just syntymäpäivä tulossa. TD:nkään syntymäpäivää en nyt jaksa mennä googlaileen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös ne povaa Trumppia taas ehdolle neljän vuoden päästä. Sillonhan hän olis samanikänen, kun Biden pian. Eikö Bidenilla ole ihan just syntymäpäivä tulossa. TD:nkään syntymäpäivää en nyt jaksa mennä googlaileen.

        Tuskin Trumpilla on enää nostetta 2024. Amerikkalaiset eivät pidä huonoista häviäjistä (kukaan ei pidä)


    • Anonyymi

      Paskin isänpäivälahja ikinä

    • Anonyymi

      Trumppi on paras presidentti päällä maan. Varmana äänestykseen ja äänten laskentaan paljastuu suuri vilppi ja petos, kun muutama viikon sisällä paljastuu, että Bidenin äänestäneet on lahjottu ja paperin keräyksestä löydetään miljoona Trumpin ääntä hylättyinä.
      Paljastuu myös lahjonta äänten laskenta paikalta, jossa Trumpin ääni on mennyt Bidenille.
      Odottakaapa vaan, niin suuri kähinä on tulossa ja Trumppi potkaisee Bidenin pois valkoisesta talosta.
      Onhan Trumppi sentään miehen kokoinen lähes 2 metrin pituinen tosimies.

    • Anonyymi

      Vallaton vallankaappaus. Kaapeissa piileskelevät hompelit tekevät omia kaappejaan kaappien sisälle suunnitellen vallan kaappeja.

    • Anonyymi

      Oli presidentinvaalit. Biden voitti. Siinä kaikki.

    • Anonyymi

      Senaatti voitti eli republikaanet, Biden hävisi, sillä selvä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe