Miten Kittilässä?
Lapin matkailuyritysten hurjat hinnat hämmentävät
12
87
Vastaukset
- Anonyymi
Syksyllä kun kävin niin hintstaso oli asiallinen. Tosin kovasti vähän näkyi palvelun käyttäjiä. Yrittäjät tulevat vääntämään Kittilässä kovasti itkua tulevina kuukausina. Sutkeosta puhumattskaan.
- Anonyymi
Ovat pelanneet jo itsensä ulos. Korona tappoi ulkomaisen turistitulvan. Sitä ei enää tule vaikkei olisi koronaakaan. Goodbye Lapland - Santas Land.
- Anonyymi
Se on nyt taottava ku rauta on kuuma.
- Anonyymi
Antaa vain mennä nurin nämä ylihinnoitelleet yritykset,kukaan ei kaipaa heitä.
- Anonyymi
Kakslauttanen taitaa olla paras esimerkki. Sinne eivät suomalaiset ole tervetulleita. Ulkomaalaiset hölmöt tuovat miljoonavoitot.
- Anonyymi
Niinpäniin. Mitäpä se kannattaa tehdä jos tukijaiset vain pienenee !!
- Anonyymi
Marinin hallitus on luonut sellaisen tukijärjestelmän ettei kannata asiakkaita houkutella alehinnoilla, siitä kun aiheutuu vain kuluja ja koronatuki pienenee.
- Anonyymi
Ei senttiäkään tukea ! Näillä matkailuahneilla on niin kovat hinnat että jos joku hullu maksaa igluyöstä tonnin niin eihän montaa asiakasta tarvita. Saa maksettua sähkölaskut ja pimeässähän ne muutekin istuu ku vahtaavat olemattomia revontulia.
Kiinalaiset ovat kiinnostuneita koirista muutenkin kuin istua valjakon perässå. Täällä voitaisiin tehdä kiinalaisia menuja ravintoloissa jossa tarjotaan koiraa. Se on niitten herkkua.
Että kehittämistä on keisareilla.
- Anonyymi
Myös Finnairin lentojen hinnat Hesasta Kittilään ovat jouluna sikakalliit.
- Anonyymi
Antaa nyt näivettyä niiden kiskuriyritysten kaikessa rauhassa. Kun ei tule edes suomalaisia niin kyllä parin vuoden päästä naamat on totiset. Mutta oottelemma kaikessa rauhassa.
- Anonyymi
Onko totta, että hissit ja hotellit suljetaan ensiviikolla? Pitääkö paikkansa?
- Anonyymi
Tod.näk. ensikuun toisella viikolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011620- 2101497
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54797Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49755Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36715The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40696