https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007611481.html
Kun puhutaan ongelma jätteestä, niin se on sitä mikä ei maadu mihinkään edes pitkän ajan jälkeen. Homeinen pääkallo eikä ole maatunut kahden miljoonan vuoden aikana mihinkään.
2 miljoonaa vuotta vanha apinaihmisenpääkallo (ongelma jäte)
8
116
Vastaukset
- Anonyymi
Savisen pihatien pohjaksi aivan sopivaa matskua, jottei tartte paaluttaa, ongelma jätettä ei ole edes olemassa?
- Anonyymi
Prototyyppinä ihan OK.
Otsa hieman luisu, kasvot kuonomaiset, vaan haitanneeko tuo paljoakaan kun päälimmäinen murhe oli pysyä hengissä 10-20 vuotta ja jatkaa homidisukua savannilla.- Anonyymi
Suvunjatkaminen ei tainnut olla jämeräleukaisen herran päämurhe. Tarjosihan se mukavaa vaihtelua hektiselle termiittikekojen kaivamiselle.
Että noillakin silmäkuopilla on joskus tuijotettu edessä keikkuvaa naaraan takamusta... ties mitä on liikkunut luisessa pääkopassa... muutenhan tässä ei oltaisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suvunjatkaminen ei tainnut olla jämeräleukaisen herran päämurhe. Tarjosihan se mukavaa vaihtelua hektiselle termiittikekojen kaivamiselle.
Että noillakin silmäkuopilla on joskus tuijotettu edessä keikkuvaa naaraan takamusta... ties mitä on liikkunut luisessa pääkopassa... muutenhan tässä ei oltaisi.Kyllä siinä termiitit unohtuu kun kurvikas homidityttö ilmaisee suostuvaisuuttaan..
- Anonyymi
Ei fossiloitunut luu maadu. Jotain kertoo sivistystasostasi se, ettet tiedä, mikä on fossiili, etkä tunne yhdyssanojen kirjoitussääntöjä.
- Anonyymi
Mun faija oli ihan fossiili. Sen vuoksi se piti polttaa krematoriossa.
- Anonyymi
Isänpäivä ehti mennä juuri ohi, mutta lausun kiitokset näin jälkikäteen... Kiitos, Esi-Isä!
- Anonyymi
Aloittaja tietää itsekin, että fossiilissa alkuperäinen materiaali on korvautunut maan mineraaleilla. Eihän kivi tietenkään maadu. Täytyy vain viran puolesta vittuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 952006
- 571939
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351