(1) sitä, että lääke ruiskutetaan ainakin erittäin kylmänä ihmisen sisään?
Olen kuullet, että joidenki ihmisten on vältettävä liian kuumma ja liian kylmään? Voiko jokin lääke erittäin kylmänä aiheuttaa rokotealueella sanotaanko sitä kudosvaurioita, verenkiertovaurioita, mahdollisesti raajan tai muun vaurioitumista?
(2) Mikä on se aine jota käytetään koronavirusrokotteen sulanapitämisenä jopa -70 asteen kylmyydessä?
(3) Voiko / onko mahdollisesti niin, että nyt käytetäänki nanoteknologia, josta joku (vai oliko heitä kaksi henkilöä) on saanut joitain vuosi sitten nobel-palkinnon? Myöhemmin huomattiin nanokuljettimien aiheuttavan mahdollisesti verenkierrossa soluvaurioita kun nanokuljettimet kuljettivat lääkettä täsmäkohteisiin?
(4) Onko tässä ensimmäisessä rokote erässä käytännössä ohittaa useitakin vaiheita, joita yleinsä tehdään useiden vuosien kestävillä tutkimuksilla? Jostain luin, että pelkästään eläinkokeet kestää usein 3 vuotta tai kauemmin?
(5) Voiko oikeastaan koronavirusrokotteen antaminen käytännössä tarkoittaa joiltain osin toisen maailmansodan lääketieteellisiä ihmiskokeita, kun aikaa lyhennetään lopulliseen käyttöön mahdollisesti useita vuosia nopeammin?
(6) Vaikka tiedotusvälineissä sanottaisiin keille rokotetta ensin annetaan, niin onko se todellinen toteutunut kohteet?
(7) Semmoinen muistikuva on jostain aiemmasta rokotteesta jossa oli jonkinlaista kiirettä myös kehitellä, siitä ehkä mainittiin Saksassa monien lääkäreiden ja sairaanhoitajien kieltäytyneen ottamasta sitä itselleen? Oliko niin?
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)
Anonyymi
1
100
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa olla Google-ropottikäännös?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542248
- 622152
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131661- 621482
- 511443
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41875Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90767Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118747Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33718- 40683