(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)

Anonyymi

(1) sitä, että lääke ruiskutetaan ainakin erittäin kylmänä ihmisen sisään?
Olen kuullet, että joidenki ihmisten on vältettävä liian kuumma ja liian kylmään? Voiko jokin lääke erittäin kylmänä aiheuttaa rokotealueella sanotaanko sitä kudosvaurioita, verenkiertovaurioita, mahdollisesti raajan tai muun vaurioitumista?
(2) Mikä on se aine jota käytetään koronavirusrokotteen sulanapitämisenä jopa -70 asteen kylmyydessä?
(3) Voiko / onko mahdollisesti niin, että nyt käytetäänki nanoteknologia, josta joku (vai oliko heitä kaksi henkilöä) on saanut joitain vuosi sitten nobel-palkinnon? Myöhemmin huomattiin nanokuljettimien aiheuttavan mahdollisesti verenkierrossa soluvaurioita kun nanokuljettimet kuljettivat lääkettä täsmäkohteisiin?
(4) Onko tässä ensimmäisessä rokote erässä käytännössä ohittaa useitakin vaiheita, joita yleinsä tehdään useiden vuosien kestävillä tutkimuksilla? Jostain luin, että pelkästään eläinkokeet kestää usein 3 vuotta tai kauemmin?
(5) Voiko oikeastaan koronavirusrokotteen antaminen käytännössä tarkoittaa joiltain osin toisen maailmansodan lääketieteellisiä ihmiskokeita, kun aikaa lyhennetään lopulliseen käyttöön mahdollisesti useita vuosia nopeammin?
(6) Vaikka tiedotusvälineissä sanottaisiin keille rokotetta ensin annetaan, niin onko se todellinen toteutunut kohteet?
(7) Semmoinen muistikuva on jostain aiemmasta rokotteesta jossa oli jonkinlaista kiirettä myös kehitellä, siitä ehkä mainittiin Saksassa monien lääkäreiden ja sairaanhoitajien kieltäytyneen ottamasta sitä itselleen? Oliko niin?

1

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taitaa olla Google-ropottikäännös?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe