Miksi muumit ovat lihavia?

Anonyymi

No tietenkin sen takia, että Tove unohti piirtää heille persereiän. Mutta asiaan, miksi nuuskamuikkunen vaeltaa aina etelään? Khat:a hakemaan? Panemaan?

Siis oikeasti, keksikää nyt syy nuuskamuikkusen vaellukselle.

11

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nuuskamuikkunen lähti kuin muuttolinnut syksyllä etelään, kun muumit vetäytyivät talvilevolle, eikä enää ollut seuraa (eikä ilmaista ylläpitoa).

    • Muikkunen on homo. Varma tieto. Mitä lie siellä etelässä hommoo.

    • Anonyymi

      Lihavat on leppoisia, siksi.

    • Anonyymi

      Janson unohti piirtää pohjoisen.

    • Anonyymi

      Nuuskamuikkunen on kuin minä; ei siedä rajootuksia eikä pakkoa. Vapaus merkitsee kaikkea.
      "Arvoituksellinen Nuuskamuikkunen ei suinkaan karta toisten seuraa, mutta vaeltaa mielellään yksikseen. Matkoillaan hän tutustuu uusiin maisemiin ja kokeilee kalaonnea. Erityisen paljon Nuuskamuikkunen rakastaa vaeltamista yöllä, varsinkin kuunvalossa. Uusilla seuduilla hän ei koskaan kysele paikkojen nimiä, vaan nauttii itse matkasta."
      Minä samaistun Nuuskamuikkuseen, paitsi en kalasta. Nuuskamuikkusen filosofia on minun filosofiaani.
      Vapaus on avainsana.

    • Anonyymi

      Varallisuus lihottaa ja lihavoittaa. Liha voittaa vegaaninkin.

    • Anonyymi

      Muumit ja muumiot, muumiot ovat monestikin aina aika laihoja kun niitä Egyptistäkin esiin kaivelevat.

    • Anonyymi

      Nuuskamuikkunen on rakastunut erääseen tyttöseen,nuuskanaikkoseen. Nuuskanaikkonen on viehättävä tyttönen, mutta hieman erilainen kuin muut tyttöset . Tove ei ole hänestä maininnut, koska Nuuskanaikkonen on salainen agemtti ja häntä ei saa missään nimessä paljastaa.
      Aika ajoin jos naikkonen kiireiltään ehtii, hän laittaa muikkuselle viestiä telepaattisesti. Ja he tapaavat salaisesti etelän lämmössä.
      Siinä syy muikkusen innokkaaseen vaeltamiseen,nainen.

    • Anonyymi

      Aamun uutisissa huvitti että: jos nuori viriili mies painaa vahingossa nappia älypuhelimella, seuraa sellaista että alkaa tulemaan sarjatulella naisten pikkuhousuja ja tissiliivejä.

      Postilaatikkoihin tipahtaa aina uudet housut, eli naisten pikkarit.

    • Anonyymi

      Varallisuus on luuseriuden merkki.

    • Anonyymi

      Menee hakee halpaa nuuskaa Etelä-Ruotsista tietenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      126
      1288
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      98
      963
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      897
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      294
      781
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      140
      589
    10. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    Aihe