Salakaatojako sielä ojalanpäässä on alettu harrastamaan, ko hirvenluita hävitetään virtaan heittelemällä. Ja ympärillekattelijan mielestä ei muka rikollista. Ei taia olla oikein tolkussaan koko mies. Jäteauton kyytiin luut kuuluisivat, paitsi ei tietenkään salakaajetun hirven luut. Ne kuuluu viä naapuriseuran maile.
Salakaatojako....
Anonyymi
2
205
Vastaukset
- Anonyymi
Jos tarkotat sitä tornionlaaksolehessä ollutta juttua niin ne luut onkin varmasti tuotu muualta eikä sen ympärillensä kattelijan mielipiteistä kannata välittää. Ne kattelijat on laitaa lukien vähän yksinkertasia eritoten tämä yksi.
- Anonyymi
Ojalanpään väki on rehellistä väkeä. Siellä ei salakaadeta mitään, ei edes toisten vaimoja. Sielläpäin on toinen kylä, jossa hirvenkaatolupakin on voimassa kuusi kuukautta molemmin puolin joulun. Olisiko niin, että niillä on omat ojat jo niin täynnä luita ja olisivat joutuneet tuomaan liiat Ojalanpäähän ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510