Vuosi lähenee loppuaan, kenethän valittais vuoden positiivisimmaksi pellolaiseksi vai valittaisko vain joku vähiten negatiivinen? Mie ehotan peltipoliisia.
Kenestä positiivisin pellolainen?
Anonyymi
431537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
No sehän on Eero Ylitalo ! Mitä tuota edes kilpailuttamaan.
Positiivinen on eri, ko omahyvänen
Mitenkäs minä arvasin, että tuota linssiludetta joku vielä ehdottaa.
Näkyvin hän on ollut omasta pyrkimyksestään, mutta ei tehokkain, no sai hankittua vähän Korona-avustusta.
Kunnanhallitus sitä haki, eikä yksittäinen virkamies
Eepi vaan vuoden julkkis!!Korona pysyy naapuri kunnissa,se on miehen työ jota ei moni pysty.Tähän tulokseen parlamentin iltapäivä parlamentin kokouksessa tultiin.Toiseksi se harmaa ukko joka luulee olevansa korvaamaton ja pelottelee koiran kans kävelijöitä.Nivanpään pomo aiko haastatella ukkoa jotta rauhoittua ja päätimme kerran kuussa kerätä kolehdin jos tiukkaa on!!
Niin, onko teillä niitä koronapositiivisia? Niissä testeissä ei kyllä laiteta porukkaa järjestykseen niin ei niistä tiedetä positiivisinta.
Mie esitän positiivisimmaksi Pellolaiseksi Sonja Y :tä. Hällä kova vuosi takana,positiivinen asenne elämää ja työtä kohtaan säilyny. Ja se HYMY.
Polisin puhallattamissa on ainakin ollut positiivisia mutta en tiedä kellä ollut eniten promilleja. Tietävät mutta eivät kerro.
Kun näitä lukee,niin onko nyt tietoa ? oliko puhalluttajat kumminkin selvinpäin yleensä ?
Vielkö Eero hakkaa rumpuja ,siin hää on aikas hyvä . Kunnanjohtajaksi pääsee nykyään aika helpolla,ei tartte olla ,kuin lukion käynyt ! Tää on tosi,vaikkei uskoisi.
Ehdottomasti Symppis Sonja.
Taitaa olla Sonjan ansiosta pelastuspäälikköki on nykysin iloinen.
Maisterismies niinkuin Soinikin.
Mie olen niin kade päälikölle...
Olisit hakenu vaikka Kemiin kunnanjohtajaksi niin voi olla että valinta olisi osunut sulle jos mielestäsi siihen hommaan on niin helppo päästä. Typerää ajatuksen juoksua, ei voi muuta sanoa
Kunnanjohtajan pätevyysvaatimus on 15 vuoden ikä tai vastaavat tiedot
Joku ihana Ihminen?
Tommi juuri. Hommat hoituu!
Tommi olisi hieno valinta.
Miehessä on mallia kunnan luottamus - ja virkamiehille siitä kuinka asiakkaaseen suhtaudutaan.
Ja ilman konsultteja, käykääpä juttusilla.
Kyllä! Tommi on keulakuva positiivisuudesta ja palveluhalukkuudesta.
Ainaki kalliit hinnat.
Sille sama jos palvelu pellaa.
Ehottomasti KH:n johtaja Kaisu.
Kannatan, hyvin on kuntaa johtanut, huominen näyttää valoisalta, ja synkät sosialismin pilvet ovat haihtuneet savuna ilmaan. Pitää sanansa eikä ole mikään tuuliviiri.
Ahneudella ollu hintansa.Paras johtaja on kuka luotsannut kuntaa koskaan
Paavo K. Positiivisin.
Olipas vitsi. Päivä on pelastettu.
Hymy harvassa, ei jatkoon.
Onhan Peppi.
Tommi vuoden yrittäjä. Sonja vuoden positiivisin.
Mikä vika Paavossa?
Mikä vitsi:-)
Vuoden yrittäjä on jo valittu. Siitä huolimatta Tommi positiivisin 😃
On tosi hyvä edustaja perussuomalaisilta!
No höpö. Ei yhtään politiikkoa eikä viranhaltijaa kunnasta.
Lapuan mies sanoi kerran että idästä ei tule muuta hyvää kuin aurinko. Mitähän hyvää persuilta tulee? Unohdetaan se maahanmuutto tähän vastatessa.
Ehkä positiivisimmin on pellon kehitykseen vaikuttanut tämä Torniolaakson Sähkön hallituksen puheenjohtaja mäkituomas. Ainakin siirtohintojen kehityksessä
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/12/17/olet-oikeassa-sahkon-siirtohinta-on-noussut-rajusti-tutki-motn-hakukoneesta
Kannatan edellistä, mulle tämä sähhkön hinta on ainakin vitun kallista. Taitaa muuten olla suomen kalleimmasta päästä. kiitän kyllä henkilökohtaisestin kun tulee vastaan..on se niin positiivinen
Onko se joka nuijaa osaa käyttää kokouksissa ja muuten hiljaa on.Ehottomasti nuijan takomus pysyi sille!
Saahan sitä ehotella , mut Eeroa ei voita kukaan !
Tulihan se toinenkin positiivinen Pelloon. Alueuutisissa kerrottiin. Kukahan se oli, kun ei nimeä kerrottu. Kunhan ei leviäisi vanhuksiin..
Ei se positiivisuus Pellossa niin suurta ole muutenkaan.
Et sinä sillä tiedolla mitään tee. Nimimerkki Unknown.