Ei pidä syrjiä ketään
https://voima.fi/artikkeli/2017/syrjinta-masentaisi-heteronkin/
Syrjintä masentaisi heteronkin
10
<50
Vastaukset
Ei jaksanut lukea koko artikkelia, kun tuli mieleen ihan sellainen ajatus, että syrjintää on ihan missä vaan. Elikkä kiusaamista. Enkä usko, että sitä saa ikinä kitkettyä pois täysin.
Se, että jankutetaan kokoajan siitä pelkästään, ettei saa syrjiä, kiusata jne. Pitäisi enemmän keskittyä niihin uhreihin...
Ja sillä tarkoitan, että nämä uhrit osaisivat enemmän ymmärtää jotkut kiusailut ja muut ärsyttävät seikat ja dissaisivat siten kiusaajiaan. Ignooraus ja välinpitämättömyys ovat kiusaajalle ja syrjijälle paras lääke. Kiusaamisen ja syrjinnän peruslähtökohta on alistaminen, eikä siihen pidä suostua.
Ja vielä lopuksi tämä: Se ei poissulje sitä, että kiusaamista tarvitsisi hyväksyä, vaan sen voi tuomita.
Jotenkin tälläinen keskustelu unohtuu järjestään...🤔- Anonyymi
Aivan. Voisi myös kertoa tarkkoja esimerkkejä siitä millaista skeidaa sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöt saavat niskaansa.
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Voisi myös kertoa tarkkoja esimerkkejä siitä millaista skeidaa sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöt saavat niskaansa.
Sitäkään ei tarvitse poissulkea. Niistä voi myös yhä puhua. 😊
Ei pidä.
- Anonyymi
Ei tiedä nuokaan vielä mitään verrattuna ätmeihin miten naiset kohtelee ätmejä niin se on sanoin kuvaamatonta
Arvostan tätä miestä.
https://www.is.fi/menaiset/tyyli/art-2000007631995.html
Naisten vaatteet ovat niin paljon upeampia kuin miesten.
-Perttiina-No eikös täällä ole kilttimiehiä paljon?
https://images.app.goo.gl/Mqsny89Xj4Y7EQabA
Menis hamosesta. 😬👌
Turussa näin jokilaivalla kilttimiehen. 😃
- Anonyymi
Jokainen hetero - mies- tai naisoletettu voisi miettiä millaista olisi elää vähemmistössä.
- Anonyymi
Tuskin on kiinni seksuaalisesta suuntautumisesta nämä jutut, miesten murheita nyt ei vaan ketään ole kiinnostunut kuulemaan. Miehen pitää vain kestää ja kärsiä, joten asiasta ei keskustella. Hyvä artikkeli, mutta syrjintä/kiusaaminen/masennus ei katso ikää, sukupuolta, tai seksuaalisuutta.
- Anonyymi
Jos jotakuta syrjitään niin valkoista lihaasyövää autoilevaa miestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708