Korona ja matkailu

Pistäkää ne juottolat vaikka väkisin KIINNI niin kotimaan matkailijat uskaltavat tulla Lappiin
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Todellakin aiheellista, Levin mc-kareloiden aikaankin koronaa levisi vaikka lehdistö hehkutti järjestelyjen toimivan. Siellä juottoloissa se tarttuu ihmisestä toiseen niin kuin nyt olemme saaneet lehdistä lukea.

Äänestä

Iltapäivälehtien lööpit huutaa kuinka korona levisi Levillä kun kansa tungeksi baareissa ja olihan noissa sanomalehdissäkin maltillisemmin asiaa Levin koronaketjuista.
Ei usko matkailuväki ja ihmiset vaikka rautalangasta väännettäis niitä varotoimia. Samapa sille jos itse sairastuvat, saivat mitä hakivat, mutta kun tuovat sen viruksen muille siis läheisilleen, työkavereille jne.

Äänestä

Miksi pitää lähteä ravintolaan juomaan. Ostakaa pullo kotiin. Älkää kuitenkaan liikkuko ihmisten ilmoilla kuukauteen. Ostakaa juotavaa senverran, että riittää.

Äänestä

Sopulilauma levittää viirusta kun ei ole tietulleja, nyt pitäisi niitä ghettoja alkaa perustamaan pikkuhiljaa ympäri Suomea?

Äänestä

Kaikki kiinni. Myös maan rajat ja Uusimaa eristyksiin. Muutoin tästä ei selvitä.

Äänestä

Paras ratkaisu koko suomi kiinni.

Äänestä
  • No eihän kepun ministerit anna laittaa lisää rajoituksia vaan hourivat jostain hiton kuplasta. Lintilä ja saarikko ovat itse kuplia. Lapin kapakoitsijat ovat huutaneet koko syksyn,että matkailu pitää avata ja nyt saitte mitä olette halunneet. Levillä jo täys kaaos.

    Äänestä

Siinä on matkailua kun laukkoo savuilla pihalla😅

Äänestä

rakentakaa ja ostakaa asuntoja nyt ja myykää

kukaan matkailua ja tekohyä kaipaa

Äänestä

Mitenkäs sitten hallitus panee suun kun korona leviää Lapissa ja hoitopaikoista ja hoitajista sekä välineistänsä tulee pulaa..miettisivät etukäteen!

Äänestä

Pysykää kotonanne näin korona aikana. Onko pakko lähteä ravintolaan ja Lappiin virusta levittämään. Käyttäkää tervettä järkeä. Pitääkö aina odottaa niitä suosituksia mitä annetaan? Korona ei lopu, jos ihmiset eivät välitä mistään mitään. Se riippuu meistä. Pysykää kotonanne, niin virus kuolee.

Äänestä
  • Lappiin tulossa jouluksi 35000 joulun viettäkää.

    Äänestä

Siinä sen näkee. Lappilaisia ei pidetä edes ihmisinä. Antaa vaan taudin levitä. Mutta Herra saattaa sen kostaa...varokoon vaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pistäkää ne juottolat vaikka väkisin KIINNI niin kotimaan matkailijat uskaltavat tulla Lappiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu