Hei ja kiitos jos tahdot auttaa : )
Ajattelin kokeilla lähteä salille, mutta se ei ole mulle sellaista kuin perusterveellä.
Olen vaikeasti alipainoinen, ei syömishäiriöitä. Suoliston ja vatsan kanssa paljon ongelmia, paljon ruoka-aine yliheekkyyksiä/rajoituksia, lihotus ei onnistu, ruoansulatusongelmia.
Muutenkin minulla on ollut vuosia näitä yllämainittuja ongelmia, uupumusta, masennusta yms...en eses pääse sängystä ylös aamuisin, ellei ihan pakko, nukun minne saakka sattuu. Haluaisin kuntosalille, mutta en tiedä mitä siitä tulee, kun on niin paljon näitä ongelmia, ei ne lihakset kasva kuin taikaiskusta salilla käydessäkään.
Huoh, taisin kirjoittaa tän kirjotuksen ihan avautumisena.
En siis pysty lisäämään ruokamääriäkään, koska elimistö ei tunnu sulattavan ja vatsa ärtyy niin rasvasta proteiinista kyin hiilareista kun määrä nousee vähänkään. Pitäisköhän vetää jotakin tosi helposti sulavaa aminohappo/proteiini-juttua?
niitäkin on joka lähtöön.
Apua massan saamiseen moniongelmaiselle
1
244
Vastaukset 1
- Anonyymi
Niissä proteiini ja amihappovalmisteissa on isoja laatueroja, lähikaupassa ja marketissa harvoin on hyvälaatuista myynnissä. Varsinkin herkkävatsaiselle on haasteellista löytää toimivaa tuotetta. Alla pari hyvää juttua laatuasioista.
https://thefeed.com/blogs/news/what-does-pharmaceutical-grade-mean
https://www.suomenparasvitamiini.fi/40849
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45667
- 20629
- 46569
- 47563
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478