Minua huolestuttaa että osa vegaaneista myy periaatteensa rokotteen vuoksi. Rokotetta on testattu eläimillä. En aio ottaa sitä. JA MUISTA ETTÄ ET OLE OIKEA VEGAANI JOS OTAT ROKOTTEEN!
Koronarokote
6
675
Vastaukset
- Anonyymi
Trollihan tuo aloituksen tekiä on, mutta kuiteskin.
Muistakaa myös että "niin kauan kuin se on käytännössä mahdollista".
Jos olet sairas ja tarvitset lääkityksen ja lääkkeet ovat pakosta testattu eläimillä,
tottakai otat lääkkeesi. Tuohon lääkeiden pakkolliseen eläintestaukseen ei voi vaikuttaa.
On erittäin typerää jättää sairaukset hoitamatta ja lääkeet ottamatta.
"et ole oikea vegaani"
https://www.vegansociety.com/go-vegan/definition-veganism - Anonyymi
Elämässä pitää tehdä puntarointeja, jokaisen.
- Anonyymi
Nykyään vegaanitkin käyttää yleensä puukkoja kun ei ole puntareita.
- Anonyymi
Olen vegaani paitsi aina välillä en ole. Kuulostaapa hölmöltä.
- Anonyymi
Maailma ei ole niin mustavalkoinen, kuten yksinkertaisimmat ihmiset kuvittelevat. Kaikkeen ei voi vaikuttaa. Joihinkin asioihin voi vaikuttaa, ja kannattaakin.
Lääkkeistä sen verran, että olen 64 vuotias, enkä tarvitse mitään lääkkeitä. En myöskään ole tarvinnut antibiootteja sitten lapsuus/nuoruusiän. Ruokavaliolla saattaa olla osuutta asiaan.
- Anonyymi
Minä ole osa-aika vegaani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke542771- 1252050
- 921758
- 1621339
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731321- 611235
- 691112
- 631080
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731049Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997