Tämä on hieman epäsopiva paikka kysyä

Mutta minkälaiset pääsykoekirjat on oikeustieteelliseen? Ajattelin hakea nyt keväällä? Näin nelikybäisenä on aikaa opiskella!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Oikeustieteellinen pääsykoekirjat 2021
Oikeustieteet.fi ei ole ilmoittanut vielä vuoden 2021 valintakoekirjallisuuden ilmestymisajankohtaa. Sivumäärät ja lukuajan pituus vahvistetaan kevään 2021 aikana.
Vuonna 2020 oikeustieteellisen pääsykoekirjat julkaistiin 27.4.2020 klo 12. Yleensä lukuaika alkaa huhtikuun aikana."

Äänestä

Ei mitenkään hankalat. Joskus tuli haettua.

Äänestä

😂😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mutta minkälaiset pääsykoekirjat on oikeustieteelliseen? Ajattelin hakea nyt keväällä? Näin nelikybäisenä on aikaa opiskella!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu