Voisitteko olla kävelemättä laduilla ja latujen välissä olevalla luistelubaanalla,Rovaniemen latusäännöissä kuten myös valtakunnalisissa latusäännöissä on että käveleminen,koirien ulkoiluttaminen.kelkkailu ,pulkalla laskeminen,jne. on ehdottomasti kielletty,ladut ja lluistelubaana ovat ainoastaan hiihtämistä varten.
Arvoisat kävelijät!
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Talvi se on tullut taas! Kevättä ja koiranpaskaketjua odotellessa aika menee rattoisasti.
- Anonyymi
Kävelkää tiellä tyhmät. Miksi pitää vasitella pilata ladut??
- Anonyymi
30v sitte viimeksi hiihtäneenä oon silti kyllä ihmeissäni ettei jotkut tajua tai välitä hiihtäjistä.
- Anonyymi
Voitteko olla hiihtämättä kelkkareiteillä. Tarkoitettu vain moottorikelkalla ajoon. Hiihtäkää umpisella, jos ei latua ole tehty.
- Anonyymi
Ei koske jäällä olevia latuja, oispa kelkka niin ajaisin sileäksi. Kyllä osa hiihtäjistä on niin mulkkuja, ettei minulta heru sympatiaa.
Herkässä on sauvalla lyöntiki joillain, lyökääpä minua joskus.... - Anonyymi
Liikuttavaa,ihan rastafarimeininkiä teillä-Share and care! Tuo Suomalainen junttiajattelu vie pitkälle teidät!Pitäkää kiinni tuosta!
- Anonyymi
Liikutaan ja harrastetaan sääntöjen mukaisesti niin ei tarvitse kirjoitella tällä palstalla ja kaikilla on hyvä olla!.
- Anonyymi
Voisitteko olla ajamatta ja panematta muijia jotka on vinkunu allani...Kiitos.
- Anonyymi
Pannaan MUN sääntöjen mukaisesti niin kaikki on ok.
- Anonyymi
Ratkaisu ongelmaan on yksinkertainen,kävelijät poluille ja kevyenliikenteen väylille,kelekkailijat kelekkareiteille,mönkijät maanteille,hiihtäjät laduille,eikös olekki heleppua,vai ymmärsittekö?
- Anonyymi
Noinhan olis hyvä, tiettävästi ei käytännössä onnistu. Kaikissa mainituissa kulkijoissa on hyvääkin, huonot vaan pilaa maineen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605665KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2183733Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182478Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222416Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91318Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671094- 911086
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181052Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79985