Voisitteko olla kävelemättä laduilla ja latujen välissä olevalla luistelubaanalla,Rovaniemen latusäännöissä kuten myös valtakunnalisissa latusäännöissä on että käveleminen,koirien ulkoiluttaminen.kelkkailu ,pulkalla laskeminen,jne. on ehdottomasti kielletty,ladut ja lluistelubaana ovat ainoastaan hiihtämistä varten.
Arvoisat kävelijät!
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Talvi se on tullut taas! Kevättä ja koiranpaskaketjua odotellessa aika menee rattoisasti.
- Anonyymi
Kävelkää tiellä tyhmät. Miksi pitää vasitella pilata ladut??
- Anonyymi
30v sitte viimeksi hiihtäneenä oon silti kyllä ihmeissäni ettei jotkut tajua tai välitä hiihtäjistä.
- Anonyymi
Voitteko olla hiihtämättä kelkkareiteillä. Tarkoitettu vain moottorikelkalla ajoon. Hiihtäkää umpisella, jos ei latua ole tehty.
- Anonyymi
Ei koske jäällä olevia latuja, oispa kelkka niin ajaisin sileäksi. Kyllä osa hiihtäjistä on niin mulkkuja, ettei minulta heru sympatiaa.
Herkässä on sauvalla lyöntiki joillain, lyökääpä minua joskus.... - Anonyymi
Liikuttavaa,ihan rastafarimeininkiä teillä-Share and care! Tuo Suomalainen junttiajattelu vie pitkälle teidät!Pitäkää kiinni tuosta!
- Anonyymi
Liikutaan ja harrastetaan sääntöjen mukaisesti niin ei tarvitse kirjoitella tällä palstalla ja kaikilla on hyvä olla!.
- Anonyymi
Voisitteko olla ajamatta ja panematta muijia jotka on vinkunu allani...Kiitos.
- Anonyymi
Pannaan MUN sääntöjen mukaisesti niin kaikki on ok.
- Anonyymi
Ratkaisu ongelmaan on yksinkertainen,kävelijät poluille ja kevyenliikenteen väylille,kelekkailijat kelekkareiteille,mönkijät maanteille,hiihtäjät laduille,eikös olekki heleppua,vai ymmärsittekö?
- Anonyymi
Noinhan olis hyvä, tiettävästi ei käytännössä onnistu. Kaikissa mainituissa kulkijoissa on hyvääkin, huonot vaan pilaa maineen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732