Miul uusi parisuhde ja

Anonyymi

siivel tuli vielä viisi lasta, et semmonen härdelli alkaa.

Nyt miehen vaimo vei pyykkikoneen, astianpesukoneen, imurin, pakastimen, uunin, mikron, saunanlauteet, lumikolman, auton, ja puolet huonekaluista. Onko hvähän kalpeeta!!! Millä ihmeellä me ostetaan miehen kanssa kaikki takasin uusina kaupasta? Toi on melkein ryöstö, mies sanoi et vaimo oli ne ostanut, mutta on kumma akka ettei ajatellut meitä yhtään, olisi itse ostanu ne, eikä vaatinu meitä ostamaan. Lastenhuoneesta vei kaiken. Saunan kiukaan jätti, unohti varmaan tai ei hiirulainen jaksanu kantaa. Ärsyttää että kaikki pitää viedä. Varmaan tulee hakeen yällä katonkin pään päältä.

7

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saatte nopeasti kaikki viedyt romut takaisin ja vielä parempina!
      Jokaikinen vain toihin ja ansaitsemaan.
      Jo 5vuotiaat osaavat siivota kotia ja pestä astioita. Tuo jättää vanhemmille perheenjäsenille aikaa hankkia tienestiä euroina!

    • Se on hyvä juttu.
      🥰

      • eiköhän rouva ole tehnyt työnsä, jos noi on ostanutkin.
        Kertoohan se nyt vähän kuka siellä on hoitanut kotityön,
        Eikö tulevan rouva kuulu tehdä samoin🥰


    • Anonyymi

      ois pitäny antaa rispektit jos ois ottanut sen kiukaan vielä!

    • Anonyymi

      Mun mielestä mitään ei saisi viedä kodista jossa auu jo uusi emäntä. Ne kuuluu sille joka sielläa asuu. Käy hakemassa takasin, ne kuuluu teille sinne johon ne on ostettu. Tai laita lasku perään ainakin kymppitonni plus alv! Alvi ätytyy maksaa aina.

      • Anonyymi

        Riippuu missä kunnossa talo on ositettu. Voihan se isäntä niistä tietenki maksaa. Osituksen saa tehä miten haluaa.


    • Anonyymi

      Tuskin kenellekään eronneelle miehelle, kummankaan naisen käytös yllätys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      39
      4987
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      158
      2708
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2252
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1754
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1726
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      28
      1641
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1485
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1484
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1448
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1411
    Aihe