Miten tietää ettei ole vähääkään homo

Anonyymi

Tajusin sen kun luin ylilaudalta että joku mies kertoi näkevänsä eroottisia unia miehistä.

Minä en ole ikinä eläissäni nähnyt yhtään ainoaa eroottista unta toisista miehistä.

Nään kyllä ns. märkiä unia usein, ainakin pari kertaa viikossa herään sellaiseen, mutta niissä aina rakastelen naisia, useimmiten jotain sellaista jonka olen edellisenä päivänä nähnyt jossain. Toisinaan niissä on myös ex-tyttöystäviä ja ex-vaimo.

Se, ettei miehet koskaan esiinny eroottisissa unissani osoittaa sen että olen 100% hetero, enkä edes alitajuntaisesti ole vähääkään kiinnostunut miehistä.

14

73

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aha. Mä näen aika usein eroottisia unia ja päiväunia erityisesti naisista, se varmaan todistaa että olen homo?

      Miehistä en näe koskaan eroottisia unia, en ole nähnyt kun joskus ihastuneena korviani myöden. Sillonkin ihastuksen kohteesta. En mistään random miehistä ikinä.

      • Minulla unissa eroottisesti on ollut vain naisia. Kerran olin onnessa, kun nainen johon oli rakastunut, antoi vastarakkautta unessani. Hän vastasi tunteisiini kaikin puolin! :)

        Ei nukuttanutkaan, joten palasin tietokoneen ääreen ja nettiin.


      • FAlTH.HOPE.LOVE kirjoitti:

        Minulla unissa eroottisesti on ollut vain naisia. Kerran olin onnessa, kun nainen johon oli rakastunut, antoi vastarakkautta unessani. Hän vastasi tunteisiini kaikin puolin! :)

        Ei nukuttanutkaan, joten palasin tietokoneen ääreen ja nettiin.

        Jep.

        Kai ne unet kertoo mitä sisimmässä tuntee ja käy läpi. Hyvät yöt.


    • Anonyymi

      Kyl Turuus se tieto o.

    • Anonyymi

      Viäl täsä ny homoks! Turuus meil on kiiru, ei maar homoi me ei ol...

    • Anonyymi

      Aina naista....

    • Anonyymi

      Seksi samaa sukupuolta olevan kanssa

      Unet, joissa seksiä harrastetaan samaa sukupuolta olevan henkilön kanssa, ovat yleisempiä naisten kuin miesten keskuudessa. Tämä johtuu siitä, että usein naiset kaipaavat enemmän herkkyyttä ja aistillisuutta petipuuhiinsa. Toisen naisen läheisyys unessa viestii halusta tulla hellityksi ja hoivatuksi. Myös homoseksuaalit miehet saattavat uneksia ajoittain seksistä naisen kanssa juuri näistä syistä.

      • "Toisen naisen läheisyys unessa viestii halusta tulla hellityksi ja hoivatuksi."

        - Jaaha, sitäkö se onkin. Hellyys ja hoivan pulaa. Jotenkin koen sen toisinkin päin, että unen näkijäkin saattaa kaivata hellittävää ja hoivattavaa, ihmistä joka arvostaa niitä asioita suhteessaan. Eikä vain, että itse on niitä vailla. Vastavuoroisesti.

        Herkkyys ja aistillisuus on jees. 👍


    • Anonyymi

      Minä olen nähnyt eroottisen unen jossa lemmiskelin Putinin kanssa. Ei se vielä minusta mitään homoa tee vaan persun.

      • Ei huolta, et ole persu. Jos olisit hässinyt Trumppia, asia olisi toisin.


      • Lol. 😄😂😄


    • Homo hommia tunnut ainakin miettivän, kun teit siitä oikein aiheenkin.

      • Anonyymi

        Ja sinä vastasit. Mikäs sinun kik-tunnus olikaan?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinä vastasit. Mikäs sinun kik-tunnus olikaan?

        Kiitos mielenkiinnosta, mutta en ole homo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      132
      3977
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      25
      3909
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3417
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3387
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3264
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      52
      3194
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2945
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2846
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2715
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2407
    Aihe