Katso, kuuntele ja ihmettele
Musta aukko vs. Laajeneva musta tähti joka säteilee laajenevaa pimeää energiaa / työntävää voimaa
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jukka-savorinen/tasta-videosta-kerrot-tarinaa-lasten-lapsillesi-tulevaisuudessa/
😃
Tästä videosta kerrot tarinaa lastenlapsillesi tulevaisuudessa
6
120
Vastaukset
- Anonyymi
Minun lapsenlapsellani on viikolla pappapäivä. Hän lähtee seuraavana aamuna papalta kouluun. Näytän hänelle videosi, niin haaveesi käy heti toteen.
Kysyn videon jälkeen, pitääkö hän väitettäsi uskottavana. Olen melko varma, että neiti 12 v. näkee läpi falskista esityksestäsi, varsinkin kun hän ensin lukee oman kommenttisi siitä, ettet ole lainkaan opiskellut fysiikkaa.
Olen kasvattanut lapseni olemaan uskomatta huuhareihin ja pyrin kasvattamaan myös lapsenlapseni samaan, joskin hän saa varmasti jo kotona eväät kriittiseen ajatteluun . Niin, tuossahan on kyse ihan perusfysiikasta.
Riittää että saa avaruudessa laajenevan tähden sisäisen paineen kasvamaan 😃
Vetävää voimaa ei voi selittää, koska sitä ei ole olemassa.
Laajenevan tähden laajenevan aineen normaalia voimakkaamman laajenemisen aikaansaamiseksi tarvitaan vain riittävästi energiaa sen ulkopuolelta ja näin sen sisäinen paine saadaan kasvamaan jne.
Avaruudessa laajeneva musta tähti tuota laajenevaa pimeää energiaa kyllä riittävästi siihen säteilee
Joten mihin ihmeeseen te sitä vetävää voimaa tarvitsette?
😃- Anonyymi
Se 12-vuotiaskin tajuaa nuo asiat paremmin kuin sinä. 🤣
Varmaan 4-vuotiaskin onnistuisi siinä. 🤔🤣 - Anonyymi
Fysiikan kanssa ei sinun sönkötykselläsi ole mitään tekemistä.
Fysiikka tuntee vetävät voimat. Sekä sähkömagneettinen vuorovaikutus perustuu sekä hylkiviin- että vetäviin voimiin. Esimerkiksi molekyylisidokset perustuvat vetäviin voimiin.
Myös heikot ja vahvat ydinvoimat ovat vetäviä voimia.
- Anonyymi
Kyllä... ainakin silloin, jos haluan naurattaa heitä. 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Onneksi olen tehnyt hyviä töitä, enkä ole tehnyt lapsia kärsimään tähän maailmaan.
Rikoslaissa pitäisi säätää lapsien tekeminen rangaistavaksi. ✨
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512