Jos "naisenpuute" onkin rahanpuute

Joskus joku valitteli, että hänellä on naisenpuute. Sen jälkeen hän harmitteli, kun ei tullutkaan lottovoittoa... No niin, taisi olla semmonen tilanne, että ei ollutkaan naisenpuute vaan rahanpuute.
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Jännä juttu, kun toitottavat naisenpuutteesta, mutta eivät tunnusta rahapulaa.

Äänestä
  • Niinpä, semmosta se.

    Äänestä

  • Jos se rahapula on pikkasen vaikea juttu.

    Äänestä

Ai jaaha... kyse olikin rahapulasta. Pitihän se arvata.

Äänestä

Jos ei ole rahaa, ei voi ostaa viinaa. Kun ei voi juoda viinaa, ei naisiakaan tapaa. Eli rahan puute johtaa myös naisen puutteeseen.

Raitiilla miehellä voi olla rahaakin, mutta koska hän ei juo viinaa ei hän rahoistaan huolimatta naisiakaan tapaa.

t. viinamies

Äänestä
  • Hih. Raitis mies ei pääse rahoistaan eroon, mutta sitten kun hän on löytänyt naisen, niin rahat voivat kulua äkkiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hih. Raitis mies ei pääse rahoistaan eroon, mutta sitten kun hän on löytänyt naisen, niin rahat voivat kulua äkkiä.

    Ei ole niin yksielitteinen asia, ei kannata yleistää.

    Äänestä

Tai sitten nuo vaan kulkevat käsikädessä, kuten täälläkin aina kirjoitetaan. Itselläni on omaisuutta ja on myös nainenkin ja on ollut naisia. Jos omaisuutta ei olisi koskaan ollut, niin vaikea sanoa olisinko sitten elänyt naisettomanakin.

Äänestä

Jotkut naiset tuhlaavat rahaa, ja myös jotkut miehet tuhlaavat rahaa. Joillakin jää säästöön, ja se asia ei suoraan riipu siitä, onko sinkku vai avioliitossa.

Äänestä
  • Erilaisia ihmisiä on paljon.

    Äänestä

  • Mukailen aloittajan otsikkoa viimeviikkoisen (10.-15.1.) solukaverini (nainen) käytöksestä:

    Jos miehen puute onkin rahanpuute, sillä hän kävi varastamassa kaikki aterimeni ja leivontavälineet keittiöstäni (sekä kotoa että soluasunnosta). Tässä astiavarasnaisessa oli selvästi lesbon piirteitä.

    Äänestä

Valitettavasti huono-osaisuus on ihan tutkimusten mukaankin kasautuvaa. Työttömyys, syrjäytyminen, sairastuminen, köyhyys, yksinäisyys. Tasan ei käy onnen lahjat.

Äänestä

Se on juurikin näin.

Lottovoittajan harvinainen erikoishaastattelu: Vanhat heilat soittelevat. Miehen mukaan hänen puhelimensa on pirissyt viime aikoina "jatkuvalla syötöllä". Yhteyttä ovat ottaneet muun muassa miehen entiset tyttöystävät.

https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015030919304803

Äänestä
  • Sen miehen kannattaisi vastata: "En ehdi nyt puhumaan. Soita 30 vuoden päästä uudestaan."

    Äänestä

  • Hyvin tyypillistä. Mies todennäköisesti on sellainen "paremmanpuutteessa" tapaus naisille. Todennäköisesti jätetty montakertaa ja kun kuulivat voitosta alkoikin "yllättävä" haikailu.
    "Sie olitkin niin ihana, jos vielä yritettäisiin"
    Etenkin rumien, mutta varakkaiden olisi pidettävä pää kylmänä näiden onnenonkijoiden kanssa. Jos et kelpaa rumana köyhänä, ei kukaan rakasta sinua rumana ja rikkaanakaan. Raha kyllä kiinnostaa.

    Äänestä

Naisseuraa ollut elämän aikana riittävästi, mutta rahaa saisi olla enemmän.
Terveisin: Puolireuho

Äänestä
  • Useimmilla sama tilanne kuin sinulla: Naisia löytyy sopivasti, vaan rahaa saisi olla jonkin verran enemmän.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Useimmilla sama tilanne kuin sinulla: Naisia löytyy sopivasti, vaan rahaa saisi olla jonkin verran enemmän.

    Sais olla rahaa sen verran että vois ostaa BMW:n.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sais olla rahaa sen verran että vois ostaa BMW:n.

    Uuden vai käytetyn?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uuden vai käytetyn?

    Saisipa edes käytetyn.

    Äänestä

Jos naisen puute johtuu rahan puutteesta, on silloin parempi käyttää prostituoitujen palveluja, koska siihen ei kulu liikaa fyrkkaa, kun ei levittele rahojaan suomalaisille ammattilaisille.

Äänestä

On miehiä, jotka eivät osaa hoitaa raha-asioitaan, ja sitten yrittävät pyytää naisilta rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joskus joku valitteli, että hänellä on naisenpuute. Sen jälkeen hän harmitteli, kun ei tullutkaan lottovoittoa... No niin, taisi olla semmonen tilanne, että ei ollutkaan naisenpuute vaan rahanpuute.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu