Siis mulla on ollu ny jo about pian 2vk siis super iso finni otsassa. Siis yritin koittaa lievittää punoitusta jäällä ja oon yrittäny kuoria sitä kuorintasaippuoilla ja sorruin alkuvaiheessa puristamaan sitä, mutta mikään ei auta!!!! Oon pitäny siinä aina yön yli Acon kuivattavaa täsmähoito-ainetta tai sit oon pitäny rakkolaastarii, mut ei... turvotus on kyl vähä laskenu, eikä siin oo enää rikkinäistä ihoo, mut se on vieläki lievästi sanottuna massiivinen.... Mikä avuksi?
Jätti-finni otsassa joka ei LÄHDE!!!!!
2
173
Vastaukset
- Anonyymi
kokeile hammastahnaa
- Anonyymi
Kaikkein eniten rassatuista finneistä voi jäädä pysyvät paksuuntuneet kohdat ihoon, eli jälki ei välttämättä lähde pois ikinä. Itselläni on muutamia sellaisia otsalla ja poskissa varmaan vuosikymmenien takaa. Eivät ne paljoa huomiota herätä, mutta ovat ja pysyvät. Eli kannattaisi välttää rajua puristelua.
Jää ei välttämättä ole hyvä idea. Saatat saada sillä myös paleltumavammoja aikaiseksi.
Todennäköisesti näppy ei ole vielä tyhjentynyt kunnolla, joten se ei myöskään parane, kun töhkä ja pöpöt ovat ja pysyvät ihon sisällä. Jos sinulla on varaa, käy ihotautilääkärillä tai hyvällä kosmetologilla.
Jotain antibioottista voidetta (apteekista) voit myös kokeilla, mutta todennäköisesti se ei pääse vaikuttamaan ihon sisäpuolelle, eli on melko turhaa.
https://www.is.fi/menaiset/tyyli/art-2000005329670.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1994021Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112563Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382245Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801380Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861268- 481139
- 751017
- 59863
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57844S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt72797