Meillä on palstalla

Joulun ylijäämä tonttu, joka luulee ettei sen ähellys muka kuulu.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu, mutta korjaisin monikoksi.. joulun ylijäämä tonttuja..
Taisi joku minutkin ristiä tontuksi..

Äänestä
  • Voisi suksia riiheen ja panna uksen kiinni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisi suksia riiheen ja panna uksen kiinni.

    No elä ny.. ei kai tonttuilusta semmoista. Jokunen tonttu tekee ihan hyvää palstalle kuin palstalle.. muutama kuukausi ja sit on taas joulu. Olkoot palstatonttuja sen aikaa..

    Äänestä

  • Pikku-pirpana kirjoitti:

    No elä ny.. ei kai tonttuilusta semmoista. Jokunen tonttu tekee ihan hyvää palstalle kuin palstalle.. muutama kuukausi ja sit on taas joulu. Olkoot palstatonttuja sen aikaa..

    Ylipullea ylijäämä tonttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joulun ylijäämä tonttu, joka luulee ettei sen ähellys muka kuulu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu