Käsissä on iho kuivunut niin mikä olis hyvä rasva poika poloinen kysyis neuvoa
Naiset auttakaa poikaa
Anonyymi
1469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mies auttaa avutonta..
https://www.okeeffesco.fi/tuotteet/okeeffes-working-hands/
Onko orion tai ariel tai jokin hyvä ja mistä tuota saa ja onko kallista
pistä niveaa
Tummelia lapaan, ni hyvä tulee
Mitähän naiset mahtaa sanoa kun mies ostaa rasvaa niin sanooko runkkurasvaa ostamassa vai on noloa ostaa
Ei varmaan sano, jos ostat noita mitä alempana ehdotin. Voi kai niitä mulkukkaankin laittaa. 😅
Kylmää kyytiä=)))))
Joo, mutta turvotuskin on tipotiessään. 😂
Mahdollisimman suuri rasvapitoinen. Mä ite käytän kasvojen psoriin ja jalkaterän hyperkeratoosiin rasvaisinta dermalogia, joka sopii koko vartalolle, siis myös käsiin.
Kuten Wwuw ylempänä kertoo, niin O'Keefe on myös hyvää. Kannattaa kokeilla, ja jos mahdollista niin osta pienin pullo tai purkki, jos ei vaikka käykään itselle tai ei muuten vain tykkää.
Dermalogia saa siis vain apteekista.
Perskindolia tai Icepoweria. 😇
Apteekista olen ostanut CeraVea. Se imeytyy nopeasti, eikä sotke paikkoja.
Tuo sininen peltipurkki Nivea on pärjännyt hyvin testeissä. Lidlin kasvovoiteetki on pärjännyt tosi hyvin testeissä. Lidlin vaaleempi vartalovoide 1,40 euroa on ihan toimivaa, joku apteekkiakvalan maksaa 10x. Kärkkäisen tyrnivoide ihan hyvää, pari euroo purkki. Tärkeintä ihonrasvauksessa säännöllisyys.
Ja hintavertailu, apteekkihinnoissa lisää. Tuota okeeffea myös rauta kaupoissa, kärkkäisellä. Tuoteseloste, joku apteekin rasvainen voide/öljy, lähes puhdasta vaseliinia/tai parafinium liquid. Kaupan halpa vaseliinia/vauvaöljy ihan samaa ainetta. Iho voi kyllästyä voiteeseen, välillä kannattaa vaihtaa. Ja voiteen sopivuus yksilöllistä. Joistain tulee sellainen outo kalvomainen vaikutelma.
Jos rahaa on Elisabeth Arden eight hour cream, kehitetty jo 30- luvulla, ihana tuoksu, mutta muistaakseni pääasiassa vaseliinia. Siis hinta järjetön.
Kasviöljyt hyviä, esim. kevyemmän voiteen lisänä. Oliivi, manteli, rypsi, macadamia, hamppu, avocado....esim avocadoöljyä lidlistä, se on ihan samaa öljyä se ruoanlaittoon tarkoitettu, voihan sitä välillä suuhunki laittaa.
Ihan puhdas karitevoi on hyvä kasvovoide, käsivoide, kuivien iho alueiden tehovoide.
Tuolla pienessä tuoksukaupassa näytti nyt olevan loppu, ruohon juuressa varmaan ainaki on, mutta huom! Kun se jossain peltipurkissa hinta kummasti moninkertaistuu.
https://www.tuoksukauppa.net/fi/tuoteryhma/389494