Autopaikkaan älkää myöskään pitäkö autoa! Vieraspaikat on vieraita varten. Onko se vaikea asia ymmärtää vai laiskuutta??
Jos teillä ei ole varaa
Anonyymi
2061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Näitä mistään piittaamattomia riittää. Olen päättäny että kun mun luo tulee kesällä perheenjäsen, ajatan äijän auton pois. Pitäköön missä haluaa vanhaa koslaansa.
käy suoraan sanomassa sille äläkä täällä jauha kiitos!
Ei tuo talipää mitään käsitä vaikka sanottu, ilmeisesti niin piruutta vaan täynnä.
Arveletko, että täältä lukemalla uskoo paremmin?
Korpeen mehtäkämpälle tollaset tyypit menköön. Eipä tarvi muuta kun elää niinkun ite haluttaa.
Mie ilmotan tuomoset isännöitsijälle. Oma on asiansa sitte jos ei hoija asioita. On tuo kyllä senki tehny. Taloyhtiö on meilä ainaki aivan onneton, onneksi pian kohta muutosta luvassa. Mutta on mikä on, ei asukkaitten tartte katella kaikkea paskakäytöstä, puuttukaa rohkeasti. Suuttuuhan net mutta mitäpä tuosta en perusta.
Tiedän ainakin yhen taloyhtiön jossa asiat on laitettu toimeksi vaikka asukkailta on purnausta kuulunutki. Asiat on mpnimutkasia monesti, kuitenki on mentävä turvallisuus, terveys ja siisteys edellä. Eikä ne pienet satsaukset paljon maksa. Niistä vain tehdään kalliita välittämättä esim.viihtyvyydestä ja turvallisuudesta.
Onko rautateiden lähellä?
On. Kiitos hallitus remonteista ja pihan uudistuksesta.
Joka ei tuota ymmärrä on joko aivan tyhmä tai mielenvikainen. Näitäkin Rovaniemi on pullollaansa.
Ei varaa autoon kun seisonnassa lumien alla😆
Miksiköhän jotkut saa monta autopaikkaa käyttöönsä ja toiset ei yhtään? Osaako joku kertoa?
Rahalla voi ostaa vapaita paikkoja.
Kun ei ole vapaita paikkoja, toisilla kaksikin...
Eipä nuo osta vaan käyttävät hyväksi vieraspaikkoja. No, epärehellistä on monenlaista.
No ostakaa sitten jos omistatte useamman auton. Mitä siinä toisia toimittaa.
Tänä on kanssa aihe mikä ei koskaan muutu. Autoja pitää kyllä herrasväellä olla, sitten niitä pidetään missä sattuu. Eipä ole ollut montaa taloa missä ei olisi näistä ollut huomautettavaa, asunut kuitenkin useammassa paikassa ja kaupungissa.
Helpoiten asia korjaantuu ku muuttaa sellaiseen paikkaan asumaan missä asiat ovat mieleisellä tavalla.
Semmosia tuskin löytyy muualta ku korvesta
Muuta sinä, sieltähän oot tullukki.