Palelee ihan sairaasti, -14C.
Voi kun ilmasto lämpenisi, edes vähäsen.
Palelee ..
9
90
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ei olisi ilmastonmuutosta olisi lämpötila -24 ainakin.7
- Anonyymi
Taas on tyhjänmölisijä asialla. Säätila ja ilmasto menee iloisesti sekaisin ja hemppa ihmettelee, miten Suomessa voi helmikuussa olla -14 astetta.
- Anonyymi
Seli seli, ilmastonlämpeneminen olisi vain hyvä asia jos se olisi totta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seli seli, ilmastonlämpeneminen olisi vain hyvä asia jos se olisi totta.
Ilmaston lämpeneminen aiheuttaa sen, että suuret alueet maapallolla muuttuvat ihmiselämälle sopimattomiksi. Se tietää satooja miljoonia pakolaisia.
Sinun käsityksesi "hyvästä asiasta" on sairas. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmaston lämpeneminen aiheuttaa sen, että suuret alueet maapallolla muuttuvat ihmiselämälle sopimattomiksi. Se tietää satooja miljoonia pakolaisia.
Sinun käsityksesi "hyvästä asiasta" on sairas.Kun Grönlannista jäät sulaa niin suuri alue maapallolla muuttuu taas asuinkelpoiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun Grönlannista jäät sulaa niin suuri alue maapallolla muuttuu taas asuinkelpoiseksi.
Tai kun Siperiassa lämpenee. Eiköhän mammutit joskus vaeltaneet siellä ruohotasangoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai kun Siperiassa lämpenee. Eiköhän mammutit joskus vaeltaneet siellä ruohotasangoilla.
Mammutit herää talviuniltaan. Tosi jänskää tulee olemaan.
- Anonyymi
Kävin ulkona tupakalla. Pieraisin. Virhe. Pieru jäätyi ja repäisi vipuvarrellaan farkkujen persauksen. Hyvät noin viisivuotiaat 501:t tuhoutuivat.
- Anonyymi
Sehän on selvä, että palelee, jos ei ole asunnossa patterit kuumina. Onnettomast asiaintilasta kuuluu valittaa huoltomiehelle, ihmisoikeustuomioistuimelle ja suoli24 palstalle.
Patterien pitää olla kädellä koitettaessa kuumia alaraunaa myöten. Aina, poikkeuksetta. Muutoin palelee.
Liian kuumaa ei ole koskaan. On vain tunkkaista, mutta siitä pääsee ikkunatuuletuksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee693110Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."341982Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2831605Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1041569Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2631218Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki271134Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin901107Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201064En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711040- 981023