Mihin sijoitetaan pallot jotka lentävät pöydän ulkopuolelle? Olisi kiva saada nopeasti vastauksia
Vastaukset 3
- minä
mitäköhän peliä pelaat ysipallo, kasipallo, snooker...?
- jee
Kaksi yleisintä vaihtoehtoa on, että ulos löytäneet pallot laitetaan joko pussiin tai takaisin pöydälle tiettyjen sääntöjen mukaisesti. Voisi kuvitella, että puhut esimerkiksi kasi- ja ysipallosta. Nykysäännöillä pöydältä ulos lentäneet pallot laitetaan näissä molemmissa lajeissa pussiin. Joskus aiemmin niitä nosteltiin takaisin pöydälle, mutta ei enää. Kyseessä on muuten samalla virhe, jonka seurauksena vastustaja saa käsipallon mistä tahansa pöydältä, paitsi jos kyseessä oli aloituslyönti, jolloin kasipallossa käsipallo tulee aloitusviivan takaa.
Terv. jee- jullepoika
juu ei niitä palloja nostella takasi ysissä eikä kasissa.. pusseihin vain ja peli jatkuu käsipallosta. straightissä sitten nostetaan kaikki virhepussitukset takaisin pisteelle / mahdollisimman lähelle sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071561Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl478728Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12681- 44624
- 40590
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 29498
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160484