Karhunkaatajantien siivo

Heippa koirien omistajat. Ettekö huomaa jo kuinka käymälän näkönen on tuo kadun varsi ja kaikki liittymät. Älkää viittikö sotkea toisten asuinympäristöä tuolleen. Siivotkaa rakkaat ihmiset koirienne jätökset.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan totta. Ja kenen tekosia oli koivurukan kaataminen tielle??? Pitäkää vanhemmat penikoitanna silmällä,vittu...

Äänestä
  • Siinä oli varmaan lumityöntekijällä lipsahtanut

    Äänestä

Kevät on näköjään hieman aikaisemmin alkanut , varmaan ilmasto--muutoksesta johtuen .

Ool time ei auraa muutako mummoille lumi valliesteitä .

Net ovat niitä L-positiivisia .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Heippa koirien omistajat. Ettekö huomaa jo kuinka käymälän näkönen on tuo kadun varsi ja kaikki liittymät. Älkää viittikö sotkea toisten asuinympäristöä tuolleen. Siivotkaa rakkaat ihmiset koirienne jätökset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu