aina saatavissa oleva ruoka alkaa mennä perille

Kulttuuri jossa on seisova pöytä 24/7
eikä selkää tarvitse kumartaa.

2000 luku.

Saatavissa oleva ruoka alkaa toimia
ja mieli saa ymmärryksestä kiinni
että ei oile pakko syödä liikaa.
Miksi pitäisi syödä liikaa?
Kun voi syödä vähemmän.

Määrä vaihtuu laatuun.
0<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kulttuuri jossa on seisova pöytä 24/7
eikä selkää tarvitse kumartaa.

2000 luku.

Saatavissa oleva ruoka alkaa toimia
ja mieli saa ymmärryksestä kiinni
että ei oile pakko syödä liikaa.
Miksi pitäisi syödä liikaa?
Kun voi syödä vähemmän.

Määrä vaihtuu laatuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu