Ketä kiinnostaa joku Herolan mitali yhdistetyssä...niin turha laji kun vaan olla voi. Surkeita hiihdossa sekä mäessä, siinä kaikki. Eli turha tyyppi turhassa lajissa.
Ilkka Herolan hopee
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Katkerat ruikuttajat ne vasta turhia on.
On se hienoa että Suomi sai ensimmäisen arvokisamitalinsa pitkään aikaan.
Siis ensimmäisen yhdistetyssä.
Niin on, upea juttu! Olen niin iloinen Herolan puolesta, niin rehti ja puhelias nuori mies.
Haastatteluissa aina asiajuttua tulee huumorilla höystettynä.
Hattua nostan.
HEMOhessiin lopetin Suomi-hiihdon ja kaikki senalalajien katsomisen. Raukkamaista porukkaa kun ei omillaan pärjää.
Hienoa. Sen ajan pikkulapset, nykyiset maajoukkueet siis, varmasti arvostavat näkemystäsi.
Satoja tuhansia suomalaisiakin kiinnostaa!...tuo turha laji😄
Minäkin nakotan satavarmasti töllön edessä tuijottamassa kisoja.
Herola on HERO😍
Olipa se aloituksen arvoinen kuitenkin.
Eli kyllä se jollain tasolla kiinnostaa.
Oletko salapenkkiurheilija😁
Soitin eräälle tuttavalleni ja hänen reaktionsa oli: "Voi voi voi" kun sanoin, etten ollut katsonut Ilkka Herolan kilpailua. Tiesin toki jo, että hän oli tullut hopealle, mutta en ole koskaan ollut innostunut hiihdosta.
Hölmöä vaatia, että kaikkia kiinnostaisi samat urheilulajit, tai urheilu ylipäätään. Minua kiinnostaa hiihto ja yhdistetty, kun taas vaikka jalkapalloa ja yleisurheilua en katso missään olosuhteissa. Ihan sama, millaista hehkutusta jostain jalkapallojoukkueen pikkukisoihin pääsemisestä pidetään, ei kiinnosta.
En katsonut minäkään. Mutta eipä tuo reaktio ollut kovin kamala, jos vain "voi voi" tms. sanoi.
Olen itsekin saattanut joskus jostain innostua ja toinen ei ole seurannut ja reaktiona ollut joku "voi ei, olisit katsonut" tms. Syynä ehkä, että itse ollut fiiliksissä ja halunnut jakaa sitä. Ei kovin suuria draamoja ole ollut.
Sanoi se vähän muutakin. Olemme molemmat siilinjärveläisiä kuten Ilkkakin alun perin. Nykyään taitaa kuitenkin olla Kuopiossa kirjoilla. Eli koska kun oli ensimmäinen yhdistetyn arvokisamitali Suomelle 14 vuoteen, niin olisihan se nyt ollut hienoa, kun olisin sen nähnyt tulevan siilinjärveläiselle.
Herola on asiallinen. Toivon että Iivo floppaa, niin loppuis tuo savolais”huumori”
Urheilu on naurettavaa. Täysin turhaa touhua veronmaksajien kustannuksella. No, onneks Veikkaus lakkaa jakamasta rahaa noille turhakkeille.
Jos olisit jossain tekemisissä urheilun kanssa, tietäisit että kansainvälinen menestys imee innokkaita lapsia harrastamaan kyseistä lajia. Vaikka osan innostus loppuu, osa aina jää. Ja vaikka harvasta lajin pariin jäävästä tulee itse huippuja, he kuitenkin löytävät moneksi vuodeksi urheiluharrastuksen ruudun ääressä makaamisen tilalle, heistä tulee liikkuvia aikuisia jotka aikanaan vievät myös omat lapsensa liikkumaan. Ensiarvoisen tärkeää ottaen huomioon, kuinka kankeita ja rapakuntoisia lapset ja nuoret nykyään ovat.
Narkeilleko rahat pitää antaa ja aa-kerhoon.
Karjala-lippiksesi jäi Esson baariin, voit noutaa sen hakiessasi täydennystä kisastudion eväisiin. Laitan sen tuohon virttyneen Huuhkajien kaulaliinan päälle.