Isojen tahojen vilpittömyyteen huolimatta yleisesti ihmisten halusta ajaa vain omaa etua ja selviyrymistä jopa muiden kusrannuksella.
Toiseksi on fysiologinen mahdottomuus että ihminen tiedettäisiin niin hyvin että kaikkivoipa rokote jossa siirretäån dnata tai muokataan sitä voisi toimia jotai viirusta vastaan jota yleisen tiedon mukaan ihmiskunta ei ole tuntenut vuotta pidempään..
Täysin epäkoherenttia toimintaa, ja niin näennäisesti loogist että ihmiskunta joutuu sen takia keskelle paradoksia.
Ihan oikeastikko joku uskoo
4
103
Vastaukset
- Anonyymi
Disinformaatio- kampanjoita tiedetään olevan käynnissä ja saaneen huonoja asioita aikaan isossa mittakaavassa, Euroopassakin esimerkiksi Tsekeissä.
*Tulevaisuuden tulkitsija* - Anonyymi
Rokotteessa ei siirretä DNA:ta eikä muokkaa sitä, jos koronarokotetta tarkoitat. Koronavirus on RNA virus ja yksi tyyppi rokotteista on mRNA rokote.
Muillakin mekanismeilla toimivia rokotteita on.
Kun koronaviruksen perimä sekvensoitiin reilu vuosi sitten, sen rakenteesta tiedettiin kaikki oleellinen. Koronaviruksia on tutkittu useita kymmeniä vuosia, ja niistä on runsaasti tietoa jo ennestään.
Jos yrität briljeerata "sivistyssanoilla", selvitä edes, missä yhteyksissä niitä käytetään. Viimeinen lauseesi oli silkkaa stiignafuuliaa.- Anonyymi
Näennäis loogisuudella viittaan siihen että koko jupakan logiikka ei perustu mihinkään yhdessä koettuun asiaan, tietoon, tunteeseen tai lähtökohtaan. Näennäis loogisen siitä rokote toiminnasta tekee ainoastaan julkisuudessa jatkunut rummutus looginen tarina joka ei siis ole kytkeytynyt kaikkien kokemaan realismiin, siksi siiis epäkoherenttia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näennäis loogisuudella viittaan siihen että koko jupakan logiikka ei perustu mihinkään yhdessä koettuun asiaan, tietoon, tunteeseen tai lähtökohtaan. Näennäis loogisen siitä rokote toiminnasta tekee ainoastaan julkisuudessa jatkunut rummutus looginen tarina joka ei siis ole kytkeytynyt kaikkien kokemaan realismiin, siksi siiis epäkoherenttia.
Kaikkien kokemaan realismiin? Sinulta taitavat realismin rannat olla taakse jäänyttä elämää.
Realismia on, että tiedeyhteisö on kyennyt valmistamaan useita toimivia rokotteita, joista ainakin länsimaissa hyväksytyt ovat käyneet koko vaadittavan testausprotokollan läpi. Aivan sama, kokevatko kaikki asian samoin vai ei. Rokotteita vastustavia huuhareita löytyy aina, mutta heidän vastustuksensa ei perustu realismiin tai logiikkaan, vaan lähtee vahvasti tunnepuolelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551172
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1511141Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601075Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82956Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu45874Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55818Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54770Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54765KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71711- 32692