Tiede torppaa evoluutiosadun ihan alkuunsa.

Anonyymi

Nimittäin TIEDE kertoo että tyhjästä ei ilmaannu ainetta eikä elottomasta synny elämää. Tämä on tieteellinen, siis uskomusvapaan tieteellisyyden fakta.

Mutta niin se vain on että ateistien on vain ihan PAKKO yrittää kömpelön epätieteellisesti inttää omia kvanttifluktuaatio satujaan tosiksi, hehheh!

6

152

Äänestä

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä Jyri jaksa.
      Tyhjästä ilmaantuu ainetta jatkuvasti. Kvanttifluktaatio on tieteellinen fakta.

      Alkeislogiikkaa:
      - Maapallolla on elämää.
      - Elävä olio on koostuu elottomista alkuaineista.
      - Elottomasta on syntynyt maapallolla elämää.
      M.O.T.

      Shanghain kirkkoyliopistolla ei taidettu opettaa logiikkaa?

    • Anonyymi

      Jos haluaa kuulostaa edes aavistuksen uskottavalta, niin kannattaa ensin vaikka googlata ihan perusasiat puheenaiheesta.

      Evoluutiosta puheenollen on varsin typerää puhua elämän synnystä, koska evoluutiolla ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Evoluutio kuvaa vain sitä, miten elämänmuodot kehittyvät sukupolvien kuluessa.

    • Anonyymi

      Jos jotain on 1 ja jos jotain ei ole 0 niin näiden järjestyksestä ajallisesti muodostuu jotain.

    • Anonyymi

      Jaaa, vai ei tyhjästä synny mitään?? No, miten aloittaja selittää sitten Jumalan luomisenkyvyt taikoa tyhjastä??

      • Anonyymi

        Heh. Helppo homma ajattelukykyiselle, siis olevaisuus koostuu äärettömyyksistä, siis tila on ääretön, avaruudessa ei tule ikinä seinää vastaa, aikä ajalla ole tietenkään alkua eikä loppua, näin tiesivät jo raamatunkirjoittajat, he sanoivat myös tieteen kanssa yhtäpitävästi että kaikki aine on ikuisesta energiasta lähtöisin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Heh. Helppo homma ajattelukykyiselle, siis olevaisuus koostuu äärettömyyksistä, siis tila on ääretön, avaruudessa ei tule ikinä seinää vastaa, aikä ajalla ole tietenkään alkua eikä loppua, näin tiesivät jo raamatunkirjoittajat, he sanoivat myös tieteen kanssa yhtäpitävästi että kaikki aine on ikuisesta energiasta lähtöisin.

        Raamatussa ei puhuta ikuisesta energiasta, eikä siitä, että aine olisi siitä lähtöisin. Tiedän kyllä, mitä yrität vääntää, mutta Raamatulla ja tieteellä on hyvin vähän yhtymäkohtia, jos yhtään.
        Paavalin alkuaineet olivat vesi, tuli, maa ja ilma.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe