Nimittäin TIEDE kertoo että tyhjästä ei ilmaannu ainetta eikä elottomasta synny elämää. Tämä on tieteellinen, siis uskomusvapaan tieteellisyyden fakta.
Mutta niin se vain on että ateistien on vain ihan PAKKO yrittää kömpelön epätieteellisesti inttää omia kvanttifluktuaatio satujaan tosiksi, hehheh!
Tiede torppaa evoluutiosadun ihan alkuunsa.
6
112
Vastaukset
- Anonyymi
Älä Jyri jaksa.
Tyhjästä ilmaantuu ainetta jatkuvasti. Kvanttifluktaatio on tieteellinen fakta.
Alkeislogiikkaa:
- Maapallolla on elämää.
- Elävä olio on koostuu elottomista alkuaineista.
- Elottomasta on syntynyt maapallolla elämää.
M.O.T.
Shanghain kirkkoyliopistolla ei taidettu opettaa logiikkaa? - Anonyymi
Jos haluaa kuulostaa edes aavistuksen uskottavalta, niin kannattaa ensin vaikka googlata ihan perusasiat puheenaiheesta.
Evoluutiosta puheenollen on varsin typerää puhua elämän synnystä, koska evoluutiolla ei ole mitään tekemistä sen kanssa. Evoluutio kuvaa vain sitä, miten elämänmuodot kehittyvät sukupolvien kuluessa. - Anonyymi
Jos jotain on 1 ja jos jotain ei ole 0 niin näiden järjestyksestä ajallisesti muodostuu jotain.
- Anonyymi
Jaaa, vai ei tyhjästä synny mitään?? No, miten aloittaja selittää sitten Jumalan luomisenkyvyt taikoa tyhjastä??
- Anonyymi
Heh. Helppo homma ajattelukykyiselle, siis olevaisuus koostuu äärettömyyksistä, siis tila on ääretön, avaruudessa ei tule ikinä seinää vastaa, aikä ajalla ole tietenkään alkua eikä loppua, näin tiesivät jo raamatunkirjoittajat, he sanoivat myös tieteen kanssa yhtäpitävästi että kaikki aine on ikuisesta energiasta lähtöisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh. Helppo homma ajattelukykyiselle, siis olevaisuus koostuu äärettömyyksistä, siis tila on ääretön, avaruudessa ei tule ikinä seinää vastaa, aikä ajalla ole tietenkään alkua eikä loppua, näin tiesivät jo raamatunkirjoittajat, he sanoivat myös tieteen kanssa yhtäpitävästi että kaikki aine on ikuisesta energiasta lähtöisin.
Raamatussa ei puhuta ikuisesta energiasta, eikä siitä, että aine olisi siitä lähtöisin. Tiedän kyllä, mitä yrität vääntää, mutta Raamatulla ja tieteellä on hyvin vähän yhtymäkohtia, jos yhtään.
Paavalin alkuaineet olivat vesi, tuli, maa ja ilma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111396- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565874Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1624749- 154661
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324331Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844193- 843477
- 803240
- 481741