Muistan joskus lukeneeni, että kaasupullon pitää olla grillin vieressä, eikä grillin alakaapissa? Onko asiasta tietäjää? Ja puheet siitä, että kyllä räjähtää, no ei paljon räjähtele maailmalla, kaappihan on tarkoitettu pullolle. Vai onko suomalainen pullo niin huono, että posahtaa? Ja puheet siitä, ettei vakuutus korvaa - no ei ole ennenkään korvannut, kun ei ole vakuutusta eikä tarvetta. Jos räjähtää, ostan vaan uuden ja rakennan uuden terassin.
Saako kaasupullon laittaa grillin kaappiin?
6
2068
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäköhän varten isoissa kaasu grilleissä on kaappi? Mieti sitä.
- Anonyymi
... ja kaapissa kaksi kokoleveää hyllytasoa tarvikkeita varten. Tarvis vähän saneerata, jos kaasupullo olisi tarkoitus laittaa kaappiin.
- Anonyymi
Koska muuten siinä olisi tyhjää tilaa grillin jalkojen välissä, minne laittaisit grilliharjasi ja grillipihdit. Sitten vaimo määkisi naama punaisena, että miksi noista grilleistä pitää tehdä niin rumia ja etteikö tuohonkin olisi voinut laittaa jotain ovia eteen, ettei romppeet näkyisi sieltä grillin alta. Kuitenkin naapurin Ella katsoo, että miten siisti meidän piha on ja miten siellä on romut saatu jotenkin fiksusti piiloon. Niih.... että siksi se herra grilli keksi sellaisen grillin myyntiin, että siinä alaosassa on ovet.
- Anonyymi
Kokosin uuden kaasugrillin viime viikolla. Siinä ainakin ohjeessa sanottiin, että kaasupulloa ei saa laittaa sinne kaappiin.
Kaasuletkukin mihin sitten varsinainen pullon letku liitettiin, niin oli alumiini putken sisällä. Olis pitänyt melkosta väkivaltaa käyttää, että olisi saanut taivutettua sen fiksusti, niin, että pullo olisi mennyt kaappiin. Ei olisi edes voimalla onnitunut, koska sitten ei olisi riittänyt sivupolttimelle - Anonyymi
Minun kaasugrillissä on tarra siellä kaapin "lattialla", jossa selvästi kuvilla esitetään, että sinne ei pulloa saa laittaa.
- Anonyymi
Ökyisoissa grillissä on kaapit siksi, että sellaisen omistaja voi tulla kaapista ulos... jos ymmärrät, mitä tarkoitan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624282Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1541812Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141513Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351278Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681063- 56914
- 78904
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.167829Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781