korruptio pellon poliisissa

kuinka hyväksyttävää on mielestänne poliisin korruptio jolla saadaan etua itselle tai tuttaville. minulla on tässä pöydällä mustaa valkoisella pellolaisen vanhemman konstaapelin rakenteellisesta korruptiosta jossa hän peittelee tuttavansa rikoksen.
1. se on vain maan tapa
2. pitäähän jokaisen huolehtia omista eduistaan
3. tuollainen poliisi pitäisi pidättää virastaan ?
81009
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vie asia eteenpäin, mitä sitä tällä palstalla revittelemään, tulee vain turhia juoruja.

Äänestä

Höpöjä puhut. Kerroha tarkemi tai vie asia eteenpäin

Äänestä

Veikkaanpa, että nuusku, nikotiinipussit, lääkkeet, huumeet jne. kulkevat rajjan ylitte ja katellaan läpi sormien touhua kuka mistäkin syystä

Äänestä

Suurin korruptio on sähkölaitoksen johtaminen. Kunnan luottamusmies ajaa sähkölaitoksessa vain omia etujaan kuntalaisten vahingoksi. Yritysjärjestelyjen seurauksena sähkön siirto hinta tulee nousemaan? On odotettavissa että nykyinen jakelufirma tekee tappiokkisen tilinpäätöksen? Omistajat kuitenkin kuittaavat voittonsa muista nimellisistä firmoistaan?

Äänestä
  • Poliisikorruptioon en usko, se on höpinää, mutta tämä sähköhomma jotensakkin haiskahtaa. Ei savua ilman tulta sanonta taitaa pittää paikkansa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poliisikorruptioon en usko, se on höpinää, mutta tämä sähköhomma jotensakkin haiskahtaa. Ei savua ilman tulta sanonta taitaa pittää paikkansa?

    Onko johdossa vikaa?

    Äänestä

Tämä on väärä paikka,ilmoita esimiehelle.

Äänestä

laita kirjemä sisäministeriön poliisiosastolle ja nuo tietos mukana ja pyydä tutkimaan asia. Pyydät siis esitutkintaa onko tapahtunut rikos. et nimeä tai suoraan syyllistä ketään tällöin et itse syyllisty mihinkään. Poliisi tiedon saatuaan tekee virkavastuullaan päätöksen aloittaako esitutkinnan ja onko kyseessä rikos vai ei , sinä siis maallikona vain epäilet, että näin voisi olla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kuinka hyväksyttävää on mielestänne poliisin korruptio jolla saadaan etua itselle tai tuttaville. minulla on tässä pöydällä mustaa valkoisella pellolaisen vanhemman konstaapelin rakenteellisesta korruptiosta jossa hän peittelee tuttavansa rikoksen.
1. se on vain maan tapa
2. pitäähän jokaisen huolehtia omista eduistaan
3. tuollainen poliisi pitäisi pidättää virastaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu