Nettikuvissa ja youtube-videoilla on todella kauniita naisia, jotka on aina hyvällä tuulella ja jotka pistää aina parastaan. Niiden takia tosielämännaisille on noussut rima niin korkealle, ettei sitä oikein voi kukaan ylittää.
Onko kellään muulla samoja kokemuksia?
Nettinaiset vs. tosielämännaiset
5
84
Vastaukset
- Anonyymi
Mjaa-a
Rehellisesti sanottuna musta sellaiset naiset, jotka ovat aina hyvällä tuulella ja vetävät silmät kiiluen jotain 24/7 hypeä, ovat rasittavia.
Elämässä pitää olla aaltoja.
(hihitystä) - Anonyymi
Kyllä ne filtteröidyt kuvat ja videot vaikuttaa kaikkeen. Nukkemaisesta, tasavärisestä ihosta, virheettömästä ulkonäöstä on tullut se uusi normaali jota tavoitellaan ja halutaan. Ne instagram mallit sitten osa sellaisia että harva edes tunnistaisi kun kaupassa kävelee vastaan. Luodaan yhdessä sellainen kuva naisista joka ei ole mitenkään realistinen.
- Anonyymi
Aivan sama kun ei kiinnosta kenenkään muun kuin sielunkumppanin mielipide. Ei voisi vähempää kiinnostaa mitkään ahtaat ulkonäköstandardit, rakastan itseäni tälläisenä.
- Anonyymi
Toivottavasti sielunkumppanisi kiihottuu susta rakastellessaan ja runkatessaan.
- Anonyymi
Netti on täynnä kauniita naisia joista voi valita ne parhaat joita seuraa.
Kyllä se vääristää näkökulmaa tavalliseen elämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742445Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001314- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831211Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581165Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777