Nettikuvissa ja youtube-videoilla on todella kauniita naisia, jotka on aina hyvällä tuulella ja jotka pistää aina parastaan. Niiden takia tosielämännaisille on noussut rima niin korkealle, ettei sitä oikein voi kukaan ylittää.
Onko kellään muulla samoja kokemuksia?
Onko kellään muulla samoja kokemuksia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mjaa-a
Rehellisesti sanottuna musta sellaiset naiset, jotka ovat aina hyvällä tuulella ja vetävät silmät kiiluen jotain 24/7 hypeä, ovat rasittavia.
Elämässä pitää olla aaltoja.
(hihitystä)
Kyllä ne filtteröidyt kuvat ja videot vaikuttaa kaikkeen. Nukkemaisesta, tasavärisestä ihosta, virheettömästä ulkonäöstä on tullut se uusi normaali jota tavoitellaan ja halutaan. Ne instagram mallit sitten osa sellaisia että harva edes tunnistaisi kun kaupassa kävelee vastaan. Luodaan yhdessä sellainen kuva naisista joka ei ole mitenkään realistinen.
Aivan sama kun ei kiinnosta kenenkään muun kuin sielunkumppanin mielipide. Ei voisi vähempää kiinnostaa mitkään ahtaat ulkonäköstandardit, rakastan itseäni tälläisenä.
Toivottavasti sielunkumppanisi kiihottuu susta rakastellessaan ja runkatessaan.
Netti on täynnä kauniita naisia joista voi valita ne parhaat joita seuraa.
Kyllä se vääristää näkökulmaa tavalliseen elämään.