Kemijärven lukioon haki 24 ensijaista peruskoululaista Ylen hakukoneen mukaan. Aloituspaikkoja on 50. Eipä ole opinahjolla paljon valinnanvaraa. Kakki käy, mistä seuraa esimerkiksi se, että yo- tulokset ovat a: ta ynnä b:tä. Yksittäistapauksia ovat ylimmät arvosanat.
Pitääkö olla huolissaan?
Pääsitkö lukioon?
4
148
Vastaukset
- Anonyymi
Sallan lukioon on 30 ensisijaisesti hakevaa. Paikkoja 50. Tervetuloa! Sallassa on myös pätevät matematiikan opettajat!
- Anonyymi
Lukio ei ole entisensä.
Pitkään on kannettu huolta eikä syyttä.
Katso vaikka https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400636/vain-14-abiturienttia - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lukio ei ole entisensä.
Pitkään on kannettu huolta eikä syyttä.
Katso vaikka https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400636/vain-14-abiturienttiaTäältä löydät linkin Ylen hakukoneeseen:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400636/vain-14-abiturienttia#comment-107514384 - Anonyymi
Liittyykö vihjailusi käräjäoikeudren päätökseen vai vallitsevaan tilanteeseen? Olen pihalla.
Onko matematiikan hallinta pulmallistaKemijärvelä? Kysyn kun en tiedä. Sen tiedän, että matikka on yliarvostettu yliopistoon valinnoissa. Mutta näin vain on. Äikkä on toinen tärkeä oppiaine.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054040Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv552266Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731591Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5984- 66824
- 20784
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778- 62748
- 39742
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49738