Kepun ketkut

Anonyymi

7

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Tuo kirja pitäisi saada kaikille luettavaksi. Siinä aukeaisi monen silmät totuudelle.


      • Anonyymi

        Juuri näin. Juuri kun luulet leikanneesi kepukasvaimen pois, on se levittänyt jo etäispesäkkeitä jo muualle.


    • Anonyymi

      Petoksesta lähtee linnaan ja naamaa kun katsoo,niin ei ole kauneuden hoidosta ollut mitään konkreettista apua.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Sipilä on kepun perikuva. Valehtelee ja kun jää siitä kiinni niin rankaisee totuuden kertojaa. Totuus on kepun perivihollinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sipilä on kepun perikuva. Valehtelee ja kun jää siitä kiinni niin rankaisee totuuden kertojaa. Totuus on kepun perivihollinen.

        Sipilä oli hyvä pääministeri. Pani Suomen talouven kuntoon. Nyt on vihervassuilla varaa pehertää valtavalla velanotolla.
        Kohtapuolin palataan arkeen. Leikkauslistat jo hallituksella valmiina "pöytälatikossa " ? Saapa nähä koittaaako "käpykaartiajat" `?
        Vihervassut luikkivat alta pois ?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      191
      6522
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      213
      3836
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      21
      3316
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2957
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      96
      2676
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      4
      2569
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      33
      2297
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2054
    9. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1955
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      60
      1837
    Aihe