Katsokaapa vain kuinka Yli-Viikarin tapauksessa jäljet johtavat jälleen kepuun. Alusta asti haiskahtanut.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201706242200219983
Kepun ketkut
7
81
Vastaukset
- Anonyymi
Kepu on yhteiskunnan syöpäkasvain.
https://www.ellibs.com/fi/book/9789523511767/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta- Anonyymi
Tuo kirja pitäisi saada kaikille luettavaksi. Siinä aukeaisi monen silmät totuudelle.
- Anonyymi
Juuri näin. Juuri kun luulet leikanneesi kepukasvaimen pois, on se levittänyt jo etäispesäkkeitä jo muualle.
- Anonyymi
Petoksesta lähtee linnaan ja naamaa kun katsoo,niin ei ole kauneuden hoidosta ollut mitään konkreettista apua.
- Anonyymi
Kepua tällä, kepua siellä. Kaikkialla haisee valheet.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/82c8c094-e869-4969-80a8-3884cebea2f4- Anonyymi
Sipilä on kepun perikuva. Valehtelee ja kun jää siitä kiinni niin rankaisee totuuden kertojaa. Totuus on kepun perivihollinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipilä on kepun perikuva. Valehtelee ja kun jää siitä kiinni niin rankaisee totuuden kertojaa. Totuus on kepun perivihollinen.
Sipilä oli hyvä pääministeri. Pani Suomen talouven kuntoon. Nyt on vihervassuilla varaa pehertää valtavalla velanotolla.
Kohtapuolin palataan arkeen. Leikkauslistat jo hallituksella valmiina "pöytälatikossa " ? Saapa nähä koittaaako "käpykaartiajat" `?
Vihervassut luikkivat alta pois ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1494699Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904604Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1124522Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254395Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133420Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201161- 1761132