Uhmakas Kepujen Vanhanen, julisti: "eläkkeisiin ei sitten mitään", EK-Yle:n uutisissa

Anonyymi

Se on ainakin käynyt selväksi, että hallituksen lupaukset, haavoittuvimpaan asemaan, ilman aitoa 2021-luvun oikeusturvaa jätetyille, 800€/kk köyhyyseläkeläisille, joita on puoli miljoonaa Suomen kansalaista, on julmasti ja säälimättömästi petetty.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889452/aarioikeisto-keskustan-saarikon-sairaus-kansanelakelaisten-raaka-hyvaksikaytto#comment-107531413

Valehdeltu eduskuntavaalien alla törkeimmän kautta, vaaliäänet kun oli otettu, selät kääntyivät jo ennen kuin, kaikkia vaaliääniä oli edes laskettu, sen pystyimme kameroiden välityksellä selvästi ja konkreettisesti näkemään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16216235/kulmuni--kepu-valehtelevat-elakekorotuksista---niita-ei-ole-#comment-100667599

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891923/yksinasuvat-800ekk-orjuuselakelaiset-eivat-aanesta-quotomaishoitajiaquot-rikkaille

"Useita satasia ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - oli Keskustan eduskuntavaali lupaukset, sairaus-kansaneläkeläisille, eli köyhimmille äänestäjistä.

Se, että Marin / Sdp ei poikkea äärioikeisto-Keskustan linjasta, tietää suurta äänestäjäkatoa jo kuntavaaleissa. Sairaus-kansaneläkeläiset köyhyyteen jätettyinä, ilman aitoa oikeusturvaa, aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiaan, eivät enää äänestä, rikkaiden "omaishoitajien" rahoittamisia ym tulojensiirtoja veroparatiisi-perintö- ja verosuunnittelijoille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891860/rikkaiden-quotomaishoitajillaquot-ei-korjata-enemmiston-yksinasuvista-elakelaiskoyhyytta#comment-107558910

Kiurun kannattaisi mennä, paukuttelemaan niitä henkseleitään, Eläkerahastojen valtaviin varallisuuksiin, joita käytetään nykyisin veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden sotabisneksiin, siellä on mistä ottaa 1 250€/kk SIVISTYSVALTIOIDEN MINIMIELÄKKEIDEN toteuttamiseen Suomessa 2021.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918

4

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lupaukset "useista satasista ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen", 800€/kk köyhyyseläkeläisille, ovat vaihtuneet korruptiopoliitikkojen kehuskeluun sillä, "ettei leikata". Ylimielisyydellä ei näytä olevan, minkäänlaisia kohtuullisuuden rajoja, kun korruptiopoliitikoista on kyse.

      https://yle.fi/uutiset/3-11889500

      EK-mediat kuten EK-Yle, tietenkin antavat mainostilaa, ja komppaavat äärioikeistolaista, törkeää valehtelua, hädänalaisille ihmisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891009/sivistysvaltioissa-ovat-1-250ekk-minimielakkeet-kansalaisten-oikeusturvana

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5631
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      47
      2849
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      182
      2593
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      9
      2210
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      26
      2029
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1902
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      14
      1635
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      145
      1275
    9. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      255
      1092
    10. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      13
      1067
    Aihe