...että sinkuille kelpaa haamuseura sinkuissa eli paras kumppani on näkymätön aave.
Kyllä se on niin
Anonyymi
5065
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Viuh 👻!
Joo. Näin muuten nyt on. 😁
Täällä tulee sopivasti rupateltua henkeviä, ei tartte kenenkään yksittäisen kanssa turista ja arki juoksee kivasti muuten. 😀👌
Ei huono ollenkaan. 😬
Helppoa.
Jep. Tässä ei sitoudu mihinkään ja voi vaan pistää tulemaan. 😄👌
Kaikki ei tykkää, mutta enpä mä tänne ole tullut ketään miellyttämään. Ja se on huippua juurikin. 😝
Kamaloittaja aave böö böö. Juttelee nojatuolilla myttynä istuvalle vaatekasalle ja hieroo kaivokylmiä käsiään yhteen, hihitellen meetwurstin hajuinen suu auki omille jutuilleen. 😆
kiitos ei enempää.
Heh, seuraavaksi olisin kuvaillut vihreiden villasukkien reikiä kantapäissä ja parahtavaa rikin hajuista pierua selältä kyljelle käännyttäessä sekä naurun remakkaa puuttuvien etuhampaiden raosta. 😂
Yes yes.
Lakana päälle ja pää tyynyyn. 😂
Täytyy ensteks ettiä se pää, hitto kun ihan justhan mä sen tässä jossain näin ja nyt ei näy taas missään. 😑
Ei muuten löydy häntääkään, mut jipii lakana löyty! 😄👍
Höps, kyllä jokaisen sinkun pitänee päästä välillä myös halimaan.. tarve koskettaa ja tulla kosketetuksi on kaikilla..
"Hei, me heilutaan taas, eikä nukuta.. "
Mä voin olla gamla spöken..
Vain suomalaiset aaveet.
No, harmi. Se olikin lähes ainoita juttuja joita ruotsiksi osaan. Joten ei sit.. jos ei saa..
Haamut heiluvat vain.
Majakkakummitus saa puhua ruotsia. Mene sinne.
En usko että kaikilla, tai sitten olen jo autuaasti unohtanut sellaisen tarpeen.
T. Erakko
Siinä ei lue helmat vaan haamut. Joten.
Joku poistattaa.. varmaan se palstan haamu.. olisipa kiva jos ei olisi niin aktiivinen haamuilussaan.
Haamut on houkuteltava.... ;)
En osaa ruotsia.. joten et päässyt minusta vielä..
Engäpäs jos ei vaan ole? 🤔
Mä ainakin ymmärrän, että sen kokeminen maksaa minun elämästä aivsn liikaa, sen verran, etten edes halua. 🤔
Se kyllä pääsee unohtumaan jos ei ole mahiksia siihen. Oppii olemaan ilman.. ja toiset eivät voi sietää koskettelua.. kaikki ollaan erilaisia.
Houkuttelevaa jos pääsisi haamua houkuttelemaan..
Ei huolta haasmua ei voi koskettaa.
Haamu halajaa huhuilua.
Niin se koskettaminenko maksaa liikaa? Jos ny tulkkasin oikein.
Kaikella ja kaikelle on hintansa.. mistä on valmis luopumaan saadakseen jotain?
Mutta jos hinta-laatusuhde on keturallaan, niin ei kannata.. tai jos ei tarvii, niin ei kannata rahojaan haaskata.. ns turha kuluttaminen pois.
Kyllä minä ainaskin koskettelen palstahaamua mielelläni..
Haamu hälvenee ja haihtuu
En osaa huhuilla, joten jääpi haamun houkuttelu.. valitettavasti..
Ku ei osaa, ni ei osaa.
Niin minäkin.. hyvää yötä palstahaamulle.. vai pitäisikös sanoa hyvää työtä. Eikös haamuilla duunit ala näin yömyöhään..?
No ksi se on se, että mitä siitä on valmis maksamaan?
Ja rahahan on vain väline välissä...jos mittaa rahassa oman elämänsä, sehän ois helppoa määritellä. 😀
Se aika kun mä oon pois töistä (hankkimassa rahaa) tulis kyllä kelle tahaansa kalliiksi. 😝
Tuuli tarttui haamuun kuin huiviin ja vei tämän näkymättömiin pyörteisiin. Kaukaisuudessa kuului enää vain vaimea sekoitus kiviholvien kaikua ja epämääräistä suhinaa. Haamu oli poissa.
Haamun aika on nyt.
En ny kyll puhunu kirjaimellisesti rahasta.
Siitä viis. Ny meen nukkumaan. Hyvää yötä.
Ja vain ikävä haamuun jäi...
No whatever!
Öitä! 🥱😴
Ääniä haamumailin takaa.
Samaa mieltä kuin disse, mutta eri syystä. Olen erakko.
Tämä koneseura (eli te siellä) on just hyvää siitä syystä että tämän määrän voi annostella ihan itse. Kone kiinni kun kyllästyy, ja se on siinä.
Ps. En minä esim. dissen tai janin höpinöitä jaksaisi mitenkään livenä, enkä minä täälläkään kyllä lue kuin pintapuolisesti joitain vilkuilen.
kuitenkin jos näitä kahta aavetta ei näy, näitä ikävöit.
Voi kyllä sä jaksaisit. Olen hyvää seuraa livenä. Ihan parasta. 😊
Randomisti vaihtelen täällä kommentteja kenen tahansa kanssa joka tuntuu juttelevan sellaisesta aiheesta mikä juuri tuolloin sattuu kiinnostamaan. En kaipaa ketään tyyppejä. Suulaimmat otin vaan esimerkeiksi, etten mitenkään jaksaisi livenä. Väsyn ihmisiin ja kommunikointiin usein melko nopeaan.
ajattele vähän näiden kahden haamun tunteita.
Niin, teit vain hätäisen johtopäätelmän. Olen livessä viilipytty ja rauhallinen. Voin olla puhumatta päiviä, jos on tarve olla hiljaa.
Tämä täällä ei ole sama, kun irl. Täällä voi purkaa sisimmän ulos, mitä irl ei välttämättä kukaan kuuntele tai halua kellekkään kertoa.
Voisko olla sellainen keskustelupalsta missä ollaan vaan hiljaa? Kerran kuukauteen joku huhuilis, että vieläkö ootte täällä.
Kenties. Johan miehen logiikka on sellainen.
Nyt puhutaan siinä vakavaa asiaa. Peukku tälle.
Juu loukkaannuin aikalailla, mutta olkoon nyt. ;)
Noin se varmasti on omalla kohdallani niin kauan kuin ei ole jaksamista tutustua keneenkään.
Niin onkin.Osaa nainenkin onneen omien käsien käutta,ilman seksi leluja.Ei ole ainostaan miehen oikeus. Mitä sitä paapotavaksi passatavaksi ketään ottaa,makaa soffalle kaukosäädin kädessä ja toisessa olut tölkii?Lisäksi ovat perauksia useinmiten. Eroneita/leskiä.kalja mahoineen.Kunnon miehet avioliitoissa,avo-liitoissaPysyvissä parisuhteissa.Mielumin yksin,jos ei saa mitä haluaa.