Miksi mistään säätiedotuksista ei löydy Ritavalkean laskettelukeskusta? Miksi keskus on niin vaikea löytää internetissä?
Joka päivä kännykkäsovellus on talven aikana ilmoittanut, että lähimmissä laskettelukeskuksissa Aavasaksalla, Ounasvaaralla, Ylläksellä ja Kallilla on rinteet auki ja latukilometrien määrän linkkeineen, mutta Pellon Ritavalkea loistaa edelleeen poissaolollaan. Luulisi, ettei olisi kovinkaan suuri vaiva ilmoittaa tiedot keskuksesta vaikkapa Ilmatieteenlaitokselle ja Iltalehdelle. Vai onko Ritavalkea vain pellolaisia varten?
https://www.iltalehti.fi/saa/Suomi/Pello
Eikö Ritavalkea tarvitse asiakkaita ja laskettelijoita?
7
307
Vastaukset
- Anonyymi
ON.
- Anonyymi
Pellossa kaikki mitä vähäkin on, on juurikin tarkoitettu pellolaisille. Mutta eihän siellä yksikään normi ihminen viihdy ei edes lomalla. Ritavalkea on muutenkin ihan köyhä paikka. Kivilohkareet komistavat ylihintaisia mökkejä. Niin ja palvelut löytyy Rovaniemeltä. Pellosta ei löydy mitään mitä lomalainen vaatii ja tarvitsee. Kun jotain erehdyt kysymään saat nenäkkään vastauksen. Äläkä erehdy arvostelemaan. Pellossa on kaikki hyvin, ihan kaikki kun pellolaiselta kysytään.
- Anonyymi
Kesällä liian kylmä, liian paljon sääskiä ja liian pieni järvi. Talvella mitätön näppylä lasketteluun ja kummalliset ladut hiihdettäväksi. Siinä koko tarina.
- Anonyymi
Ritavalkea ihan huikea paikka perhelomailuun, mukavat rinteet ja ladut.
Väljää oli , ei tarvinnut pelätä koronaa ja työntekijät mukavia ja lepposia kuten Pellossa on tapana. vahva suositus.- Anonyymi
Mukavat ladut. Kuvailetko tarkemmin? Lepposia, kuten tapana on. Käytkö usein siellä, miksi?
- Anonyymi
Salli mun nauraa. Eihän se ole edes auki. Ja mitkä palvelut. Eihän siellä edes ole palveluita. Taisit harrastaa vesihiihtoa siinä järvessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Salli mun nauraa. Eihän se ole edes auki. Ja mitkä palvelut. Eihän siellä edes ole palveluita. Taisit harrastaa vesihiihtoa siinä järvessä.
Onko Mustitunturin hissi auki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?953090Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville482614Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122254Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111792- 1681444
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301198- 521092
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15896Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois112873Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.139788