Ottaa päähän valittavat etäopiskelijat

Moni opiskelija jatkuvasti valittaa kuinka elämä on kauheata kun joutuu pari viikkoa tehdä kursseja kotona. Jos olo on niin hirveä niin kaupasta saa köyttä ja narua jolla tämän kauheuden voi hetkenä minä hyvänsä päättää. Sota-aikoina ihmiset olisivat maksaneet jotta voisivat olla asemassasi. Ei heiltä kysytty onko mukavaa vai ei.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Talvisodassa ei piknikkien perään haikailtu!

Äänestä

Nämä luuserit ovat tämän maan tulevaisuus...

Äänestä

Samaa mieltä

Äänestä

Tästä nykynuorisosta ei tule kasvamaan mitään. Ei haluta käydä koulua eikä haluta tehdä töitä, mutta vapaata pitää olla.
Tuolla kaupungilla vaan kuljeksitaan viimistä huutoa olevissa vetimissä..vanhempien tai mummon rahoilla..
Kyllä suoraan sanoen ei enää avuttomampaa porukkaa voi olla.

Äänestä
  • JO JOO sodassa oli PAKKO TAJUUTTEKO TE ??? NYKY suuntaa voi valinnoillaan järjestää mieluisekseen jos kehtaa ja onko pakko jos pärjää vähemmällä jos ei ala tavoitteleen älyttömyyksijä.

    Äänestä

jos minä olisin aikoinaan valittanut tämmöisestä niin isäukko olisi hakannut semmoiseen kuntoon että mikään raaja ei enään liikkuisi. ja ihan syystäkin.

Äänestä

Kouluruuasta valittaminen ottaa päästä! Suomessa on liian hyvin asiat. Ajatelkaapa sitä että maailmassa valtavat määrät ihmisiä jotka elävät äärimmäisessä köyhyydessä ja suoranaisessa nälässä!

Äänestä

Heikkoa roskaväkeä muutenkin ihmiset jotka eivät kestä elämää henkisesti. En pysty
Ymmärtämään masentuneita ihmisiä.

Äänestä
  • Nooh katsos kun yhteiskunta stressaa pientä ihmistä ja evoluution myötä kehittyneet hyödylliset stressireaktiot eivät olekkaan hyödyllisiä vaan aiheuttavat kroonista masennusta. Nykyajan ravinto pahentaa tilannetta pitämällä yllä tulehdustilaa aivoissa.

    Jotkut ovat parempia käsittelemään stressiä biologisesti ja/tai psyykisesti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moni opiskelija jatkuvasti valittaa kuinka elämä on kauheata kun joutuu pari viikkoa tehdä kursseja kotona. Jos olo on niin hirveä niin kaupasta saa köyttä ja narua jolla tämän kauheuden voi hetkenä minä hyvänsä päättää. Sota-aikoina ihmiset olisivat maksaneet jotta voisivat olla asemassasi. Ei heiltä kysytty onko mukavaa vai ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu