Ottaisin vinkkejä vastaan mitä laitatte siihen. Huomenna ois tarkoitus tehdä.
Teettekö ite pottusalaattia vappuna?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eikö kukaan osaa perunasalaattia tehdä?? Tämäkin jo kertoo kuinka ihmiset on LAISKOJA, valmista vaan odotetaan.
Perunasalaattiani on kehuttu. Laitan siihen keitettyä perunaa, sipulia, omenaa, suolakurkkua ja kermavilikastikkeen. Kermaviiliin sekoitan ripauksen suolaa, sinappia, pienen valkosipulin kynnen hienoksi hakattuna, tilliä ja pari lusikallista sitruunan mehua.
Perunasalaatin syömme hyviän pihvin kanssa ja muuta ei tarvitakaan.
Hyvältä kuulostaa. Minä laitan perunoihin kermaviiliä, majoneesi, punasipuli, suolakurkkua, omenaa, sitruunamehua. Vähän suolaa ja pippuria.
Nakatkaapa hieman kapriksia piristeeksi sekaan, sopii tosi hyvin.
huve paeva,ei tekke potusalati,mina kylva hoomena potu ja kesala saa uusipotu.maistu sippulin kansa. naki mina kulla otta hoomena ja sinapi.
Tuontako naki peerreeka??
Mie lorahuran kunnolla kirkasta salaatin sekaan.
Mukavia ohjeita.
Onko kellään lisää reseptejä muistakin ruuista, sellaisista mitä itse on kekannu kokeilla?
Noooh tässä sulle ohje googlettamiseen meni 10 sekuntia.
https://www.k-ruoka.fi/reseptit/perunasalaatti