Parhaat kaasugrillit?

Anonyymi

Ovatko Landmann ja Weber grillien ehdotonta parhaimmistoa vai vain markkinoinnin tulos?

Aiemman viestin perusteella Weber tehdään Kiinassa mutta niinhän nykyään kaikkea tehdään siellä. Varmaan ok kunhan valvotaan laatua?!?!

Miten Lucifer grillit? Ilmeisen hyviä vehkeitä edelleen. Meillä yli 12v. palvellut Lucifer. Nyt tosin aikalailla ruostetta. Hyvä vehje ollut.

6

504

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kamadogrilli on lähes ikuinen. Keramiikka ei ruostu.

    • Anonyymi

      Kunhan kaikki osat ovat ruostumatonta terästä. Unohda mustaksi maalatut peltikuoret. Ja kannessa ei saa olla ikkunaa, sen puhtaana pitäminen on yhtä h elevittiä, eikä ikkunasta ole mitään iloa.
      Ja sivuvastuksilla ei 99% ole mitään virkaa, potut ym. voi lämmittää sisällä liedellä paljon kätevämmin.
      Ja kolme poltinta riittää isommallekin porukalle.

    • Anonyymi

      Ja jos grilliä tarvii liikutella, varsinkin epätasaisella maaperällä, on isot renkaat tarpeen, ainakin toisella akselilla.

    • Anonyymi

      Futura Trio Evo esim. ja kohtuu hintainen.

    • Anonyymi

      Itsellä Landmann ollut vuoden käytössä, eikä valittamista. Ja mikä parasta, sillä valmistettu sapuska on erinomaisen hyvää...

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5250
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3726
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      67
      3613
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      22
      3558
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      44
      3170
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2370
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2356
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      31
      2204
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2150
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2089
    Aihe