Perusjätkä laittoi uuden Puolueettoman Peruskemiläiset nimellä kulkevan valitsijamiesyhdistyksen, selkäänpuukkottaja - kaappari porukan viedessä , kaikkien sääntöjen vastaisesti , mahdollisuuden toimia puolueessa. Nyt mainostavat mairean julkeasti itseään tykö. Toivottavasti sana kiirii ja nämä jäävät näppejään nuolemaan.
Kemissä vaalikähmintää
20
839
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän tuo käytännössä tarkoittaa, eikö paikallisyhdistys ollut aivan heidän itsensä vallassa? Nyt näyttää ehdolla olevan aivan toiset ihmiset. Miksi he eivät aiemmin olleet, karttoivatko ko. toimijoita, vai eikö sinne hyväksytty kunnon kemiläisiä edes jäseniksi, saati ehdolle?
- Anonyymi
ei hyväksytty.........
- Anonyymi
Miksi he eivät osallistuneet edes valuuston kokouksiin moneen kuukauteen, eivätkä ilmoittaneet varavaltuutetuille. Ihmeellistä käytöstä.
- Anonyymi
Jospa persupuolueella ei ollut enää varaa antaa jonkun paikallisen hepun rajoittaa muiden halukkaiden ihmisten toimintaa. Kemi ei sentään ole kunnista pienimpiä. Ei ihan yksityinen, oman perheen ja kavereidensa pulju ole suuren puolueen kannalta kovin kannattava ylläpidettävä. Tarkoitus on saada niitä ääniä, ei pitää yllä jotain kerhotoimintaa. Niin se on joka puolueessa.
- Anonyymi
Hyvä että tulee joku järkevä vaihtoehto laittamaan hommat kuntoon. Kaikki Tauriaisen taakse!
- Anonyymi
Eikö kuntavaaleissa ole pakko olla ehdokkaista mainoskuvat. Irvistääkö ihmisten kuuluisi niissä, vai näyttää kieltä.
- Anonyymi
Jos Kemi halutaan uuteen nousuun, niin kaikki joukolla äänestämään tätä älyä ja kauneutta edustavaa kaksikkoa. Vain heidän avullaan Kemi pelastuu, koska näyttöjä löytyy.
Nimim. Aku Ankalle Kakkukahvit- Anonyymi
Heh aika hyvin sanottu.
- Anonyymi
Perustakinkääntäjä, Soinin luottomies tippuu pois valtuustosta mutta kukaan ei huomaa kun sitä ei ole siellä juuri nähtykään.
- Anonyymi
Milloin kortti ja vartti tarjoaa torilla kakkukahvit toraenson muistoksi.
- Anonyymi
Miksi pyrkiä jos ei käy kokouksissa, eikä ole muutenkaan tavoitettavissa?
Sen vielä ymmärtäisi, jos pelkkien kokouspalkkioiden vuoksi on ehdolla. - Anonyymi
Aikamoisia syytöksiä, ja kun kysytään millä tavalla on selkään uukotettu tai kähmitty, ei mitään vastauksia. Itse te olette puukottaneet meitä perussuomalaisia äänestäneitä halventamalla dempkratiaa. Pohjimmaisena temppuna se kokouksista poissaolo ilmoittamatta varavaltuutetuille mitään.
- Anonyymi
Tietysti tuo on niin läpinäkyvän typerää, että kaikki sen typeryyden ymmärtävät. Kumminkin on halpamaista uusia ehdokkaita kohtaan esittää syytöksiä, mistä ei ole mitään tietoa. Aikuisilta ihmisiltä voisi odottaa jotain, jopa teiltä.
- Anonyymi
Nämä takinkääntäjäpersut on semmosia seteliselkärankaisia joista Vennamon Veikko varoitti. Aiemmin eivät olleet valtuuston kokouksissa ja jatkossa pääsevät vain yleisöön lukemaan Aku Ankkaa.
- Anonyymi
KAIKKI TAURIAISEN TAAKSE!
- Anonyymi
Tallin taaksekko?
- Anonyymi
Kuulostaa liikaa tom of finland touhulta noin niinku mun makuun.
- Anonyymi
Kyllä Herra Perusjätkä on turha jätkä valtuustoon. Talvellinen temppu olla pois monesta valtuuston kokouksesta kun tärkeistä asioista päätettiin on kyllä lapsellisuuden huippu, mitä se sinne taas on pyrkimässä jos homma ei kiinnosta. Jotkut oman porukan suukopukärhämät ja mökötetään eikä anneta edes varamiehelle mahdollisuutta osallistua? Sekö menee valtuustotyöskentelyn edelle?
Älkää äänestäkö tätä, ei sitä kiinnosta kaupungin tärkeät asiat pätkääkään, oma hiekkalaatikko, jossa saa olla pomo, on näköjään paljon tärkeämpää. - Anonyymi
Hei sehän on vaalit tulossa näköjään, ilmankos täällä netissä taas sanan säilä heiluu... facessa riehuvat perussuomalaiset, täällä kaikki muut.
Mainittu ehdokas on värikäs persoona ja paikallinen julkkis, mutta pysykää nyt edes vähän asiapuolella. Toki mennyttä valtuustoaikaa voi arvioida puolesta ja vastaan, mitä teki tai jätti tekemättä, mutta pysykää asiassa.
Ei sorruta samaan soopaan henkilökohtaisuuksiin menevään loanheittoon kuin mitä mainittu ryhmittymä itse tekee. En äänestänyt enkä äänestä näitä heppuja, mutta kyllä he ovat tärkeitä asioita nostaneet esiin ja hyviä aloitteita pääsääntöisesti tehneet, toki jotkut heidän omien aatteiden mukaisesti höystettynä.- Anonyymi
Olen itse äänestänyt perussuomalaisia jo yli kymmenen vuoden ajan. Jo edellisissä kuntavaaleissakin emmin, äänestääkö ollenkaan vai ei. Tauriainen on mielestäni nolo tapaus, Nyt sitten kun luin, etteivät nämä ole edes kokouksissa olleet, koin kovin epäoikeudenmukaiseksi, ettei minulla olisi oikeutta äänestää ollenkaan. En mitään Aku Ankka ja kumppanit hönökerholaisille ääntäni anna. No, nyt ei tarvitsekaan. Ongelma ratkaistu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956798- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551208Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991035Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41899