"Drive in"-äänestyskopit demokratian halventamista, korruptiovallan kauppaamista

Anonyymi

Eduskunnan ja kuntien poliitikot ym vallankäyttäjät, tietävät etteivät Suomen kansalaiset, enää äänestä, koska luvattuja korjauksia ja parannuksia, puuttuvaan oikeusturvaan esim. viidellesadalletuhannelle 800€/kk orjuuseläkeläisille, ei suurista lupauksista huolimatta toteutettukaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16894192/vale-quottakuuquotelake-ei-takaa-muuta-kuin-pahenevaa-koyhyytta-ja-poliittista-turbulenssia

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

Niinpä nuo vallan ja vaurauden haltijat, kehittävät koko ajan kierompia ja ovelampia, räikeän häikäilemättömiä keinoja, nyhtää kansalaisilta vaaliääniä, äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden, rahoittamisen turvaamiseksi ja uriensa edistämiseksi, EU-rikkaiden valtioiden rahoittajina ja mielistelijöinä. Mitä se Urpilainenkin on kaikki nämä vuodet, siellä EU:ssa tehnyt, kun ei edes 1 250€/kk minimieläkkeitä, jotka ovat kaikissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, ole saanut Suomen kansalaisille toteutettua.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16934740/eu-quottukipaketinquotvastustajien-enemmisto-ei-aanesta-petosperskokoomusta-koskaan-

Eduskunnan korruptiovallan mainoksissa, jokaista joka ei äänestä, väitetään ja syytetään Kokoomuspersuksi, mitä enemmistö rikkaiden valtioiden EU-tukipakettia vastustavista ei ole, emme koskaan äänestäisi kyseisiä äärioikeisto-porvaripuolueita.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

Äänestämään yllyttäminen pitäisi kieltää, kun korruptio läpäisee eduskunnan ja kuntien päättäjät. Demokratiaa halvennetaan nyt turuilla ja toreilla, ihme ettei aasien vetämä äänestyskärry, tule pihaan, että upporikkaan Italian äärioikeisto, saa Colosseumille avaruusteknologiaa ja Espanja vaurautta omille kansalaisilleen - Suomen kansan köyhyyteen pahoinpideltyjen vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden terveyksien ja henkien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891009/sivistysvaltioissa-ovat-1-250ekk-minimielakkeet-kansalaisten-oikeusturvana

4

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Poikkeus vahvistaa säännön, kun on kyse eduskunnan korruptoituneesta yksipuoluejärjestelmästä, eli opposition KokPersujen EU-tukipaketin VALEVASTUSTAMISELLA, varmistetaan tulojensiirrot EU:n rikkaille valtioille.

    • Anonyymi

      EK-medioissa kovaa "kuntavaalien", eli korruptiopäättäjien veroparatiisivallan markkinointia, ihmisiä yllytetään äänestämään, mikä ei ole demokratian ja oikeusvaltion tunnusmerkki, vaan kertoo korruptiopäättäjien epätoivosta, ja ahneudesta kahmia valtaa itselleen, äärioikeiston järjestäytyneeseen veroparatiisirikollisuuteen, Suomen kansalaisten terveyksien ja henkien kustannuksella.

      Äänestämättä jättäminen on IHMISOIKEUS.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7613
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4037
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3586
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      3024
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2712
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2552
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2514
    8. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2481
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2419
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      29
      2278
    Aihe