Minulla on sellainen tuntuma että rullaluistelu on tulossa takaisin, ehkä monipuolisempana kuin 10-20 vuotta sitten, mutta kuitenkin.
Joitakin huomioita:
-Tänään lenkillä tutulla reitillä isossa kaupungissa enemmän luistelijoita kuin moneen vuoteen.
-Tori.fi, enemmän luistimia myynnissä kuin aikoihin, useimmat tietysti kehnonpuoleisia, mutta vähänkään paremmat tuntuvat menevän aika nopeasti kaupaksi.
Maailmalla on tullut uusia maita mukaan. Olen tehnyt havaintoni youtube-videoista, joten se voi olla vain kuplaa, tietenkin. Mutta kummallisen laadukkaita harjoituksia ja myös kilpailuja mm Egyptissä ja Keniassa, juniori-ikäisiä paljon mukana. Rullaluisteluhan ei vaadi kuin asfalttia ja sitä on joka maassa Afrikkaa myöten.
rullaluistelu on tulossa takaisin
Anonyymi
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4678391Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195760Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524713Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli494565Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614075Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673692- 901667
- 901128
- 41809