Tokmanni avaa myymälän Kittilään!

Kauan tätä on kaivattukin, mutta nyt sen tulo on varmistunut. Nimittäin Tokmanni on tulossa Kittilään. Uusi myymälä avataan uuteen liikerakennukseen vielä tämän vuoden aikana, joka tulee sijoittumaan Levintien ja Aakenuksentien risteykseen, kolmen kilometrin päähän keskustasta.
Ei epäilystäkään, etteikö kysyntää tulisi olemaan!
186743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Rovaniemellä Tokmanni ollut jo monta vuotta, mutta ei siitä ole kyllä ollut mitään iloa! Sisäänvetotuotteilla houkutellaan ihmisiä ostoksille, pienet erät loppuvat heti.

Äänestä
  • Varsinkin Rovaniemen Eteläkeskuksen Tokmanni, on hyvä kauppa! Sekatavarakaupaksi sopivan 'sekainen' ja tuotteita löytyy laidasta laitaan. Toivottavasti rakentavat Kittilän tulevasta myymälästä samaa koko luokka kuin Eteläkeskuksen, että tuoteartikkeleita löytyy reilusti! Toki jotkut tarjoustuotteet tahtovat joskus piankin siellä mennä..

    Äänestä

  • Rovaniemi on eri asia kuin Kittilä.

    Rovaniemellä on monipuolisia liikkeita enemmän kuin tarpeeksi, Kittilässä vaivoin yksi. Siksi Tokmanni on tervetullut Kittilään.

    Äänestä

Jos liike on kokoluokkaa sama kuin kemijärvellä niin tavara loppuu heti ja uusia saa odotella ajan kanssa.

Äänestä
  • Taas Narikkalaiset valittaa,ollos huoleton kyllä vessapaperia riittää.

    Äänestä

  • Jos liikettä ei olisi lainkaan, et saisi sen tuotteita ajankaan kanssa.

    Äänestä

ei levin miljönäärit tokmannilla käy, enemmän net on "lunta" vaihle

Äänestä
  • Taitaa olla ropakantaa koko homma..

    Äänestä

  • Onneksi Levillä on yrittäjiä, joiden ansiosta Tokmanni sai tilat. Ei olisi ilman keisarinnan panostusta onnistunut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onneksi Levillä on yrittäjiä, joiden ansiosta Tokmanni sai tilat. Ei olisi ilman keisarinnan panostusta onnistunut.

    Päivikki ei ole mikään keisarinna, se on keisari. Mika on keisarinna.

    Äänestä

Onko pääministeriä näkynyt ruokaostoksilla? Kova täti on aamupalapöydässä. Toki on hyvä että aamupalat maistuu, muutenhan menee vähän heikon laisesti.

Äänestä
  • Manna Staalinko?

    Äänestä

Toivottavasti ei tule samanlainen sotkuinen loukko kuin Sodankylän Tokmanni. Käytävät täynnä rullakoita, valikoimasta puuttuu usein tarjoustuotteet ja hintoja ei tahdo löytyä. Eikä myyjiä.

Äänestä

Upea uusi kauppa. Täyttää tämän perän puutteen perustavatoista

Äänestä
  • Perän puute??

    Äänestä

Avajaistarjoukset oli aivan hyviä mutta normaalit hinnat kyllä kalliimpia kuin kylällä. yllätyin kovasti. Tokmannin sivuilla netissä halvemmat hinnat kuin kittilän tokmannissa. Lapinlisää hinnoissa?

Äänestä
  • Verkkokaupassahan lukkee että hinnat vaihtelevat myymälöissä, netissä monesti eri hinnat muillakin liikkeillä joilla on verkkokauppa..

    Äänestä

Se rasta pää manhempi myyjä muijja on hottis,antaa ymmärtä,,,,,,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kauan tätä on kaivattukin, mutta nyt sen tulo on varmistunut. Nimittäin Tokmanni on tulossa Kittilään. Uusi myymälä avataan uuteen liikerakennukseen vielä tämän vuoden aikana, joka tulee sijoittumaan Levintien ja Aakenuksentien risteykseen, kolmen kilometrin päähän keskustasta.
Ei epäilystäkään, etteikö kysyntää tulisi olemaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu