Natsit pelasti Suomen II maailmansodassa.

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vihervasemmistolaisethan on kallellaan itään päin. Olisivat halunneet että Venäjä valtaa Suomen.

Äänestä

Saksalaiset teki vuosia Lapissa paljon hyviä juttuja ennen ku tuli välirikko.Se on fakta.

Äänestä
  • Persuthan ne on tällä hetkellä todistetusti Venäjä myönteisin puolue nuolevat vaikka Putinin perseen jos se kaheli pyllistää.

    Äänestä

EVVK demarit ja vasurit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persuvastaiselle Moskovan tiltulle tämä tiedoksi.
https://www.hi3.fi/9-suomi-toisessa-maailmansodassa-jatkosota/suomi-liittoutuu-saksan-kanssa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu