huhuijaa taas. ei ihme kun "silmät "sokeena ja muutenkin aivot sammaloituu kun juomapaikkoja vaan lisätään. Suomen tulevaisuus on jo mennyttä sen näkee kun katsoo juopahtavia " vätyksiä liikenteessä.
Vanha vaunu/ räkälä
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Padkajuottola ruma iha hirveää häpäsyä...
- Anonyymi
Olisihan tuosta voinut tehdä vanhanajan ruokaperinteitä maakunnittain valmistavan rruokaravintolan. Lapsetkin olisivat saaneet mahdollisuuden tutustua perinneruokiin.
- Anonyymi
Hyvä idea tuo on,lisää samanlaista piristystä lisää.
- Anonyymi
Lapset lapset... Mitä ..ttua,koko ajan ja joka paikasako sitä pittää muistaa lapsia?
- Anonyymi
Sinäkin olet ollut aikoinaan lapsi ja mitä ilmeisemmin kaltoinkohdeltu.Ja nyt koet etteivät lapset kuuluisi yhteiskuntaamme jäseninä jotka on huomioitava seikassa kuin seikassa. Toivottavasti et pääse lisääntymään kun omaat tuollaisen asenteen lapsia kohtaan.
- Anonyymi
paljo soominaine tulle latti juoma halppa olut,saa katso ja tulle huva mielit.
- Anonyymi
Just. Lapsille yks hampparipaikka lisää, ei he perusta mistää kuivalihavellistä sun muista mykysopista.niitä saa keittää kotona jokanen, joka kaipaa näitä perinteitä. Laittakaa lapsille perusruokaa kotona. Ja lasten kans on palkitsevampaa käydä vaikka laavureissulla, ku keskustan huveissa. Koko perheen teatteri tulee Konttisen taas juhannuksena, käykäähän sielläkin.
- Anonyymi
Piristää?? no ei todellakaan. Aikuiset "juovat "j ahuuto teot senmukaiset.
Koko perheen paikkana jos olis ollut niin .....,mutta aina se viina ja paska- Anonyymi
Ja vielä tupakoivat ku korsteenit!
- Anonyymi
Vanha mikä vanha, mutta vanhassa vara parempi, pattiin ottaa kilpailevia,
tyhjien terassien omistajia !!! - Anonyymi
pitta tulla katto pylyja ja soominaisia.
- Anonyymi
Vuosiin mitä mahtavin idea ja vieläpä kauppatorille! Ei läheskään kaikki ihmiset halua ahtautua tuonne keskustaan. Hienoa että hajontaa. Jos kesä lähti ilmojen puolesta vauhdilla liikkeelle, niin näyttää torilla kävijöidenkin!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1763407Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732171Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542117- 421998
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4091114Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 47903