Kun toisia treffejä ei tulekaan, osa deittailijoista saa raivokohtauksen, joka purkautuu jopa uhkauksina – ”Ymmärrän täydellisesti niitä, jotka ghostaavat”:
https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000008034605.html?share=9e8b1f8d371d85d2c77452da967daee0
Suutuko jos saat pakit?
106
883
Vastaukset
- Anonyymi
En suutu. Ei olisi mitään järkeä suuttua. Ainoa mitä saatan sanoa on että ei muuta kuin nokka kohti uusia pettymyksiä ja sillä tarkoitan siis itseäni.
Sehän kuuluu, että leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä. Siitä aikoinaan tulostettiin työpaikan kahvihuoneen ilmoitustaulullekin oikein kuvaava emoji.
Tullainen paita olisi kyllä hieno: https://shop.spreadshirt.fi/huumori-paidat/leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiae-A5d1b54ba5fd3e45248ca5371?productType=6 Siihen tietenkin sitten kylkeen pipo tasapainoittamaan: https://kauppa.arispo.com/fi/tuote/19142065
Minäpä sain kerran vaimoltani pakit... pakin... Kalastuspakin. Olin todella tyytyväinen ja lähdin heti riistämään mertamme ja hankkimaan perheelle ravintoa.
En suutu. Pettynyt toki voisin olla, jos kovinkin mielenkiintoiselta sais pakit, mutta eihän ketään voi pakolla saada. Ja ei se kivaa mikään pakolla saatu oliskaan.
- Anonyymi
Sait juuri nyt pakit että nyt ludem huora ei ole mitään mahdollisuutta saada suhdetta kuntoon
Anonyymi kirjoitti:
Sait juuri nyt pakit että nyt ludem huora ei ole mitään mahdollisuutta saada suhdetta kuntoon
No nämä pakit on tervetulleet. :)
- Anonyymi
MCMLXXVI kirjoitti:
No nämä pakit on tervetulleet. :)
Älä viitsi kirjoittaa yhtään mitään minun ja ludemin keskusteluun
- Anonyymi
Tämän siitä saa kun menee väkivaltaisten jännämiesten kanssa treffeille.
Kiltin ja kunnollisen miehen kanssa tätäkään ongelmaa ei olisi. Treffien peruuntuessa kunnollinen ja kiltti mies hyväksyy asian. Mutta toisaalta, naisille ei kelpaa kunnolliset ja kiltit miehet joten eivätpä tämän ryhmän miehet pahemmin treffeillä käykään.- Anonyymi
Eihän teidän mukaanne jännämiehet pakkeja saa, joten niiden täytyy olla k&k-miehiä, jotka raivoilee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän teidän mukaanne jännämiehet pakkeja saa, joten niiden täytyy olla k&k-miehiä, jotka raivoilee.
😂😂😂
xLiner - Anonyymi
Kertoo aika paljon ihmisestä jos ei pysty live elämä luoda kontakteja ja ei tehdä treffejä oikeassa elämässä .
- Anonyymi
Voihan ne pakit tulla jo ennen treffeille ehtimistäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voihan ne pakit tulla jo ennen treffeille ehtimistäkin.
No ei ne silloin ole pakit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei ne silloin ole pakit.
Moni vaan kuitenkin pitää "pakkeina" sitä, että keskustelu esim. nettideiteillä tyssää/ juttuseura ilmoittaa ettei livetapaamista tule.
Ilmeisesti "rakkaalla lapsella on monta nimeä" ja ihmiset mieltävät "pakeiksi" erilaisia käytösmalleja.
- Anonyymi
On naurettavaa valkoritarointia olla kertomatta horolle, mitä tästä ajattelee.
- Anonyymi
No en suutu, mutta ghoustaamisesta en pidä ja sen saatan tehdä selväksi.
- Anonyymi
Tässä näkyy taas naisnäkökulma. Kun olin sinkku, luin toistakymmentä artikkelia deittailusta, ja niistä yksi ainoa otti miesnäkökulman huomioon: Mikrobitin juttu. En ole nähnyt mitään muuta artikkelia, jossa tuodaan ilmi se, kuinka rajusti erilainen ja suorastaan itsetunnon tuhoava kokemus nettideittailu on keskiverrolle miehelle. Siksi soisin tämän tulevan edes joskus ilmi näissä jutuissa. Tavallinen keskivertomies ei kelpaa yhdellekään tinder-naiselle, ei yhdellekään.
- Anonyymi
No kirjoitapa sellainen. Vai pitäisikö naisten tehdä tämäkin miesten puolesta? On täysin selvää, että naiset kirjoittaa omasta näkökulmastaan. Miesten asia on nostaa esiin miesnäkökulma.
Anonyymi kirjoitti:
No kirjoitapa sellainen. Vai pitäisikö naisten tehdä tämäkin miesten puolesta? On täysin selvää, että naiset kirjoittaa omasta näkökulmastaan. Miesten asia on nostaa esiin miesnäkökulma.
MIES! Mies yli laidan... https://www.youtube.com/watch?v=ZXHBKUbUmCs
- Anonyymi
Ei ole pakko deittailla netissä eikä missään muuallakaan, jos se vain syö itsetuntoa. Kerrottiinko sitä Mikrobitissä?
- Anonyymi
Olen aikuinen ja minulla on terve aikuisen tunne-elämä.
Suuttuminen tuossa tilanteessa on lapsellista, ja sen ymmärtää ehkä teinien kohdalla.
Silloin kun minuutta vielä haetaan ja ollaan epävarmoja.
Itse kyllä olen saanut enemmän kuin yhden kerran sellaista tekstiä silmille kun olen kieltäytynyt seurasta. Ja tiedän että varmaan useimmat naiset ovat, uskallan veikata.
Olen ollut myös paikalla kun mies on purkanut raivonsa ystävääni solvaten ja haukkuen, ja ihan aikuinen mies kyseessä.
Ei siinä mitään mystistaä "jännämiestä" tarvita, tai sitten hyvin monet miehet on juuri näitä. Riittää kun ollaan epävarmoja miehuudestaan ja itsetunto pohjassa. Silloin ei kestetä torjumista.
Ja jos niin käyttäytyy, pitää hakea syytä käytökseensä vain ja ainoastaan itsestään. Ainakin siis jos on aikuinen.No monilla miehillä on vähän sellaista taipumusta, kun minä sun takia uhrauduin antamaan takkini ja palelemaan itse, ajamaan sun vuoksesi sinne asti ja sain pakit, tarjoamaan sulle ruoan ja sain pakit jne. Jotenkin pitää jotain uhrautumista korostaa ja siitä uikuttaa.
Tyyliin höyläsin pallit sun takia ja nyt niitä palelee.
Sellasta se nyt vaan on. Välillä saa pakkeja urheinkin yrittäjä.
- Anonyymi
Kyllä nöyryytyksen saa kostaa
- Anonyymi
Miten niin? Ei pakit ole nöyryytys
En tiedä miten suhtautuisin.. en kai ole koskaan saanut pakkeja sanan varsinaisessa merkityksessa. Ne keissit jotka lähinnä pakkeja on ollut, olen selvinnyt olankohautuksella. So what? Entä sitten?
Se että tulee torjutuksi on ihan normaalia elämää.. joka siihen ei osaa suhtautua on vajakki. Elämässä ei saa kaikkea haluamaansa ja niin simppeliä on se. Kaikenlainen haukkuminen on tyhmää, mistä syystä tahansa. Kertoo enemmän haukkujasta kuin haukutuksi tulleesta.
Haukkuminen on epäkypsää toimintaa ja toivottavasti en itse syyllisty siihen ...- Anonyymi
Naisten pahuus kostautuu
- Anonyymi
Onko pahuutta jos ei kiinnosta?
- Anonyymi
Jännämiehet on jopa tappaanet naisia koska saivat pakit. Jännämiehelle ei pakkeja anneta muistakaa naiset se.
- Anonyymi
Suutukkoon nyt. Naiset harvemmin ottaa riskiä näissä? Unelmien prinssit toki saa erityiskohtelua. Ja jotka ovat anteliaita rahan käytön suhteen.
- Anonyymi
Miehistä en tiedä, mutta naiset suuttuvat yllättävän usein kun saavat pakit. Jotenkin se tuntuu käyvän naiseuteen?
Tavallisimmin pidemmän suhteen jälkeen tullaan riehumaan tai käytetään poliisia koston välineenä. Lyhyemmän tapailun jälkeen ihan vaan suututaan. Tästä suuttumuksesta ei kuitenkaan seuraa mitään kostotoimia.- Anonyymi
Kuulostaa aika erikoiselta toiminnalta. Käykö sulle tosiaan useinkin noin?
Taitaa aika vahvasti riippua piireistä missä deittailee. Koskaan en ole moiseen törmännyt että eron päätteeksi "tultaisiin riehumaan tai käytettäisiin poliisia koston välineenä". Tai että edes suuttuisivat lyhyenkään tapailun päätyttyä.
Taidat houkuttaa ympärillesi vain yhden tyyppisiä naisia, jos noin tuppaa aina tapahtumaan?
- Anonyymi
Suuttuikohan Odin-järtjestö eli se soldiers of Odin, kun ehdotin heille hieman korkeampiarvoisempana herrana kkk-järjestöltä, sitten olivat kysyneet kkk:ltä tukea, vastaus oli kai että: liian pieni järjestö tuo Soldiers of Odin, tukea ei tule.
Tunnen vaan itseni jotenkin noloksi. Vaikka pitäisi osata ajatella, että kaikki ei vaan kaikille nappaa. Mutta mitä sitä omaa pettymystä toiselle kostamaan.
Prsupellenä tietenkin suutun ja jonkun muu vika se on.
- Anonyymi
No jaa, joskus nappaa ja toisinaan ei, elämää tämä vaan on!
- Anonyymi
Olen joskus suuttunut. Kun harvoin pääsee tapaamaan ketään ja silloinkin saa pakit niin se on ihan ymmärrettävää.
En. En jaksa miettiä niitä sen kummemmin.
Olen keksinyt, etten minä menetä mitään ihmisessä, joka ei ole minusta kiinnostunut. Ja se on taivahan tosi. Jotkut veivaa ja kääntää ja vääntää, mutta usein helpotan heidän urakkaa. Ei kannata edes miettiä, kiinnostaako vai ei... kyllä kiinnostunutta kiinnostaa ja selvästi.
Elämä on liian lyhyt jahkailulle. 😀- Anonyymi
Heh, miten tuo menikään. Olen kuullut toisenlaista juttua kun pakit sait. :)
- Anonyymi
Voisitko kuvitella yhtäkään asiaa tai kysymystä johon vastaisit ei-täydellisesti? Saat varmasti tässäkin Mega-visassa täydet pisteet mutta elämä jää elämättä jos aina vastaa kuten kuuluu eikä kuten tuntuu.
Anonyymi kirjoitti:
Heh, miten tuo menikään. Olen kuullut toisenlaista juttua kun pakit sait. :)
Länkytilää! Kylläpä tuntuu joku muukin kivasti hyökkäävän kimppuun, kun jollekin trollihahmolle avaudun. :oD
Anonyymi kirjoitti:
Voisitko kuvitella yhtäkään asiaa tai kysymystä johon vastaisit ei-täydellisesti? Saat varmasti tässäkin Mega-visassa täydet pisteet mutta elämä jää elämättä jos aina vastaa kuten kuuluu eikä kuten tuntuu.
Moneenkin vastaan ei täydellisesti... sanoja voisi opetella aina käyttämään monipuolisemmin. :o)
Enkä mielestäni tosiaankaan ole jättänyt elämättä. Kyllä olen saanut pakkeja ja ei kaikki ole minusta kiinnostuneita ollut, mutta eipähän harmita itseäni, kun en ole omaa kiinnostusta pystynyt sanomaan...ja toisaalta en ole myöskään poltellut siltoja omalta kohdalta takana.- Anonyymi
"...etten minä menetä mitään ihmisessä, joka ei ole minusta kiinnostunut."
Just näin minäkin ajattelen. Jonkin verran on ihmisiä, joiden kanssa on muutenkin vaikeaa tulla toimeen, siis ilman romanttisia puolia. Sama niiden kanssa, hoidetaan asia ja jätetään se hyväksytyksi nöyristely pois.
Joskus nuorempana syyllistyin siihenkin, miellyttämään. Nykyään elämä on helppoa, kun riittää että tulen toimeen itseni kanssa just tällaisena.
xLiner - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...etten minä menetä mitään ihmisessä, joka ei ole minusta kiinnostunut."
Just näin minäkin ajattelen. Jonkin verran on ihmisiä, joiden kanssa on muutenkin vaikeaa tulla toimeen, siis ilman romanttisia puolia. Sama niiden kanssa, hoidetaan asia ja jätetään se hyväksytyksi nöyristely pois.
Joskus nuorempana syyllistyin siihenkin, miellyttämään. Nykyään elämä on helppoa, kun riittää että tulen toimeen itseni kanssa just tällaisena.
xLinerEn
Haluan selvän vastauksen
Sit lähden maailmanääriin
Huomaa, on muuallakin ihmisiä
Kohtalo vie
Ja tuo Anonyymi kirjoitti:
"...etten minä menetä mitään ihmisessä, joka ei ole minusta kiinnostunut."
Just näin minäkin ajattelen. Jonkin verran on ihmisiä, joiden kanssa on muutenkin vaikeaa tulla toimeen, siis ilman romanttisia puolia. Sama niiden kanssa, hoidetaan asia ja jätetään se hyväksytyksi nöyristely pois.
Joskus nuorempana syyllistyin siihenkin, miellyttämään. Nykyään elämä on helppoa, kun riittää että tulen toimeen itseni kanssa just tällaisena.
xLinerNo joskus lasten äitistä eron jälkeen vedin helposti porot nokkaan, jos joku ei kiinnostunut. Kyselin mikä oli ja miksi ei jajajaja... Ihan turhaan.
Kyllä ihmisen pitää vaan kiinnostua ja olla reipas, jos tutustua haluaa ja jotain enemmän. Eikä sitä saa millään poppakonsteilla miksikään muuttumaan. Tai voihan sitä saadakin, mutta toisaalta miksi nähdä hirveä vaiva?
Oon minäkin kahlannut monet treffiilmoitukset läpi ja kirjoitellut ja soitellut aikanaan monen kanssa... Ja onhan sellainen aikamoista touhua kaikkineensa...kyllä siinä oppii ainakin ottamaan rukkasia vastaan ja antamaan niitä. :oD- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...etten minä menetä mitään ihmisessä, joka ei ole minusta kiinnostunut."
Just näin minäkin ajattelen. Jonkin verran on ihmisiä, joiden kanssa on muutenkin vaikeaa tulla toimeen, siis ilman romanttisia puolia. Sama niiden kanssa, hoidetaan asia ja jätetään se hyväksytyksi nöyristely pois.
Joskus nuorempana syyllistyin siihenkin, miellyttämään. Nykyään elämä on helppoa, kun riittää että tulen toimeen itseni kanssa just tällaisena.
xLiner"...ja toisaalta en ole myöskään poltellut siltoja omalta kohdalta takana"
Tämäkään kaverisi väite ei pidä paikkaansa.
Mikä ihme siinä on kun pitää yrittää vetää jotain tiettyä roolia.
Runsas jokapäiväinen palstailu kertoo yksinäisyydestä ja riittämättömyydestä oikeassa elämässä ja palstalta haetaan hyväksyntää. Anonyymi kirjoitti:
"...ja toisaalta en ole myöskään poltellut siltoja omalta kohdalta takana"
Tämäkään kaverisi väite ei pidä paikkaansa.
Mikä ihme siinä on kun pitää yrittää vetää jotain tiettyä roolia.
Runsas jokapäiväinen palstailu kertoo yksinäisyydestä ja riittämättömyydestä oikeassa elämässä ja palstalta haetaan hyväksyntää.V.ttu mieten noloa tuo sun touhus. :oD
Hanki itse elämä. :oD- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"...ja toisaalta en ole myöskään poltellut siltoja omalta kohdalta takana"
Tämäkään kaverisi väite ei pidä paikkaansa.
Mikä ihme siinä on kun pitää yrittää vetää jotain tiettyä roolia.
Runsas jokapäiväinen palstailu kertoo yksinäisyydestä ja riittämättömyydestä oikeassa elämässä ja palstalta haetaan hyväksyntää.Taidat nyt kertoa itsestäsi.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Taidat nyt kertoa itsestäsi.
xLinerKiusasin väliksenä trollaavaa, niin nytten sitä ahistaa. :oD
- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
No joskus lasten äitistä eron jälkeen vedin helposti porot nokkaan, jos joku ei kiinnostunut. Kyselin mikä oli ja miksi ei jajajaja... Ihan turhaan.
Kyllä ihmisen pitää vaan kiinnostua ja olla reipas, jos tutustua haluaa ja jotain enemmän. Eikä sitä saa millään poppakonsteilla miksikään muuttumaan. Tai voihan sitä saadakin, mutta toisaalta miksi nähdä hirveä vaiva?
Oon minäkin kahlannut monet treffiilmoitukset läpi ja kirjoitellut ja soitellut aikanaan monen kanssa... Ja onhan sellainen aikamoista touhua kaikkineensa...kyllä siinä oppii ainakin ottamaan rukkasia vastaan ja antamaan niitä. :oDMulla ei ole koskaan ollut haku päällä mitenkään aktiivisesti edes silloin, kun olen katsellut mahdollisia kumppaneita sillä silmällä. Jos sattuu eteen osumaan...
Jokunen hullu on tullut vastaan, jotka eivät ole hyväksyneet "en ole kiinnostunut" -fiiliksiäni. Sellainenhan vaan vahvistaa, että omat tuntemukset oli oikeita, eli väärä tyyppi.
xLiner - Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
Kiusasin väliksenä trollaavaa, niin nytten sitä ahistaa. :oD
Tiedän yhden vanhemman ukon, joka vois vaikka olla välis 😂. Siis noita tolloja on ihan oikeastikin. Lähetteli mulle "hyvä kaveri" -pohjalta ihan samanlaisia viestejä, teksti yhtä pötköä.. ehdotteli mm. saunomista ja nuolemista.. 🤮
Mä veikkaan että kyseessä on eri tyyppi.. Sulla on ollu yksi tai pari pskakärpästä perässäsi pitkän aikaa.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Mulla ei ole koskaan ollut haku päällä mitenkään aktiivisesti edes silloin, kun olen katsellut mahdollisia kumppaneita sillä silmällä. Jos sattuu eteen osumaan...
Jokunen hullu on tullut vastaan, jotka eivät ole hyväksyneet "en ole kiinnostunut" -fiiliksiäni. Sellainenhan vaan vahvistaa, että omat tuntemukset oli oikeita, eli väärä tyyppi.
xLinerNo kuten sanoin, silloin kun erosin lasten äitistä, haku oli kovempi...
Mutta kaikenlaista matkalla oppii. :o)Anonyymi kirjoitti:
Tiedän yhden vanhemman ukon, joka vois vaikka olla välis 😂. Siis noita tolloja on ihan oikeastikin. Lähetteli mulle "hyvä kaveri" -pohjalta ihan samanlaisia viestejä, teksti yhtä pötköä.. ehdotteli mm. saunomista ja nuolemista.. 🤮
Mä veikkaan että kyseessä on eri tyyppi.. Sulla on ollu yksi tai pari pskakärpästä perässäsi pitkän aikaa.
xLinerNo tiedän minäkin kaikenlaisia viuhakkeita irl. :o)
No ainahan noita on riittänyt, mutta välillä on kiva möyhäistäkin, kun sille päälle sattuu...eilen satuin sille päälle.. :oD- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
No tiedän minäkin kaikenlaisia viuhakkeita irl. :o)
No ainahan noita on riittänyt, mutta välillä on kiva möyhäistäkin, kun sille päälle sattuu...eilen satuin sille päälle.. :oDJa mä en taaskaan, tietenkään, ollut paikalla kun jotain tapahtuu.. 😒
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Ja mä en taaskaan, tietenkään, ollut paikalla kun jotain tapahtuu.. 😒
xLinerNiin... sä melkein aina jäät äksönistä vaille.... :oD
Munkin piti eilen jo suht aikaisin mennä nukkumaan, enkä jaksanut jäädä katselee, mitä kaikkea ois voinutkaan huudattaa ulos. :oD
Mulle tuli tiedätkö ihan hillitön vimma saada sellainen oikeasti puksutipuksutivene jostain... Viime kesänä kävin sellaisen pienen reissun porukoitten veneellä. Lykkäsin siihen painavaan veneeseen muutamaheppasen nelitahtikoneen kiinni ja tuksuttelin sillä päiväreissun... Mutta vielä mukavempi ois sellainen pehmeälinjainen puuvene ja siinä joku yksipyttyinen wikström....
Vähän tälläinen...
https://youtu.be/-Fw5BXcB4JU
Ois pähee... :oD- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
Niin... sä melkein aina jäät äksönistä vaille.... :oD
Munkin piti eilen jo suht aikaisin mennä nukkumaan, enkä jaksanut jäädä katselee, mitä kaikkea ois voinutkaan huudattaa ulos. :oD
Mulle tuli tiedätkö ihan hillitön vimma saada sellainen oikeasti puksutipuksutivene jostain... Viime kesänä kävin sellaisen pienen reissun porukoitten veneellä. Lykkäsin siihen painavaan veneeseen muutamaheppasen nelitahtikoneen kiinni ja tuksuttelin sillä päiväreissun... Mutta vielä mukavempi ois sellainen pehmeälinjainen puuvene ja siinä joku yksipyttyinen wikström....
Vähän tälläinen...
https://youtu.be/-Fw5BXcB4JU
Ois pähee... :oDSulla sitä virtaa riittää!
Musta ei ole näillä helteillä mihinkään. Muutenkin ollu ihan liikaa tekemistä viime aikoina, tai oikeastaan jo pidemmän aikaa, jaksaminen ihan nollissa. Loppuunpalamista tässä kehittelen 🙄
Mulla on soutuvene, mutta enpä ole nyt sitäkään jaksanut käydä kääntämässä. Saati että jaksaisin lähteä soittelemaan 😔
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Sulla sitä virtaa riittää!
Musta ei ole näillä helteillä mihinkään. Muutenkin ollu ihan liikaa tekemistä viime aikoina, tai oikeastaan jo pidemmän aikaa, jaksaminen ihan nollissa. Loppuunpalamista tässä kehittelen 🙄
Mulla on soutuvene, mutta enpä ole nyt sitäkään jaksanut käydä kääntämässä. Saati että jaksaisin lähteä soittelemaan 😔
xLinerNo jostain kun sais tuollaisen hommattua ja sitten sille vielä sopiva paikka, missä säilyttää, niin vois olla kiva tuksutella välillä. :o)
Mitäs kummaa sä oikeen oot häärinyt? Töitä liikaa? :o/
No itselläkin on livahtanut vähän liian paljon taas suorittamisen puolelle, mutta keväällä/alkukesästä on vaan niin paljon kaikkea...nyt vois vaan höllätä ja koittaa saada kaikki hommat sellaiselle normaali tolalle...että hoitaa sapuskan, siivoukset, pyykit jne... mutta ei muuta juuri. Ajelee moottoripyörällä ja käy kavereilla ja tuttavilla... Ja jotain pikkuhommia ja ennenkaikkea suunnittelua. :oD
Pari hommaa mulla ois, mitkä pitäis tehdä ennen talvea, mutta jätän ne suosiolla syksylle. :o) Nyt naatitaan kesästä. :oD- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
No jostain kun sais tuollaisen hommattua ja sitten sille vielä sopiva paikka, missä säilyttää, niin vois olla kiva tuksutella välillä. :o)
Mitäs kummaa sä oikeen oot häärinyt? Töitä liikaa? :o/
No itselläkin on livahtanut vähän liian paljon taas suorittamisen puolelle, mutta keväällä/alkukesästä on vaan niin paljon kaikkea...nyt vois vaan höllätä ja koittaa saada kaikki hommat sellaiselle normaali tolalle...että hoitaa sapuskan, siivoukset, pyykit jne... mutta ei muuta juuri. Ajelee moottoripyörällä ja käy kavereilla ja tuttavilla... Ja jotain pikkuhommia ja ennenkaikkea suunnittelua. :oD
Pari hommaa mulla ois, mitkä pitäis tehdä ennen talvea, mutta jätän ne suosiolla syksylle. :o) Nyt naatitaan kesästä. :oDJoo, töitä on liikaa. Käytetään ammattitaidotonta porukkaa, kun pomo kuvittelee sillä säästävänsä. Mä sitten korjaan rekkulat omien töitteni lisäksi ja aikataulut kusee. Aivan hanurista..
Sinänsä hyvä tilanne, että mua kysellään kovasti pariinkin paikkaan muualle töihin. Että jos menee lopullisesti hermot, hei vaan! 😁. Luonne ei tosin antaisi jättää sovittua projektia kesken, kun oon luvannut sen hoitaa. Muutama viikko vielä, sitten täytyy katsoa miten jatkuu.
Treenit kulkee tällä hetkellä lähinnä ylläpidolla, kun ei paukut riitä. Saan siitä kuitenkin voimia jaksaa tuota pskan pyörittämistä. Levon kanssa täytyy nyt olla tarkkana.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Joo, töitä on liikaa. Käytetään ammattitaidotonta porukkaa, kun pomo kuvittelee sillä säästävänsä. Mä sitten korjaan rekkulat omien töitteni lisäksi ja aikataulut kusee. Aivan hanurista..
Sinänsä hyvä tilanne, että mua kysellään kovasti pariinkin paikkaan muualle töihin. Että jos menee lopullisesti hermot, hei vaan! 😁. Luonne ei tosin antaisi jättää sovittua projektia kesken, kun oon luvannut sen hoitaa. Muutama viikko vielä, sitten täytyy katsoa miten jatkuu.
Treenit kulkee tällä hetkellä lähinnä ylläpidolla, kun ei paukut riitä. Saan siitä kuitenkin voimia jaksaa tuota pskan pyörittämistä. Levon kanssa täytyy nyt olla tarkkana.
xLinerNo on mullakin töissä sellaista henkistä v.tutusta...kohta älähän ja pahasti...
Mä koitan nyt kuitenkin vaan selvitä töistä ja muualla sit teen kivoja juttuja vaan. :o)
Mutta avaudu sinäkin ja lyö pikkuisen nyrkkiä pöytään....Kannattaa ennen työpaikanvaihtoa... :o)- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
No on mullakin töissä sellaista henkistä v.tutusta...kohta älähän ja pahasti...
Mä koitan nyt kuitenkin vaan selvitä töistä ja muualla sit teen kivoja juttuja vaan. :o)
Mutta avaudu sinäkin ja lyö pikkuisen nyrkkiä pöytään....Kannattaa ennen työpaikanvaihtoa... :o)Jostain taisin lukea, että sun ketutuksesi liittyi tuntikirjauksiin? No meilläpä asia on ratkaistu erilailla. Ensimmäisenä pitää kuitata itsensä ulos, sitten vasta pääsee kirjaamaan tekemisensä. Eli siis omalla ajalla 😂
Ole nyt tyytyväinen kun teillä se sentään sisältyy vielä työaikaan.. 🙄
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Jostain taisin lukea, että sun ketutuksesi liittyi tuntikirjauksiin? No meilläpä asia on ratkaistu erilailla. Ensimmäisenä pitää kuitata itsensä ulos, sitten vasta pääsee kirjaamaan tekemisensä. Eli siis omalla ajalla 😂
Ole nyt tyytyväinen kun teillä se sentään sisältyy vielä työaikaan.. 🙄
xLinerNo mä en voi niitä kirjatakaan kuin työkoneella. Mielummin kirjaisinkin kotona rauhassa, mutta eipä enää voi. Joku turvallisuus/tietoturvajuttu.
Mutta todellinen ketutus on se, että meijän pikkutyöryhmä on ihan ilman osaavaa työnjohtoa... taas. Joku vuosi sitten avauduin siitä ja nyt sama homma.
No homma on tänä vuonna katkolla. Haluun nähdä tarjouspaperit, ennenkuin minun nimi myydään. En todellakaan lupaudu vuosia tekemään tuota homnaa, jos vierellä on pilipalipyrkyreitä, mitkä ei osaa mitään. Pitäkööt tunkkinsa. 😝
Samalla voi ruuvata palkkaakin... 😜- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
No mä en voi niitä kirjatakaan kuin työkoneella. Mielummin kirjaisinkin kotona rauhassa, mutta eipä enää voi. Joku turvallisuus/tietoturvajuttu.
Mutta todellinen ketutus on se, että meijän pikkutyöryhmä on ihan ilman osaavaa työnjohtoa... taas. Joku vuosi sitten avauduin siitä ja nyt sama homma.
No homma on tänä vuonna katkolla. Haluun nähdä tarjouspaperit, ennenkuin minun nimi myydään. En todellakaan lupaudu vuosia tekemään tuota homnaa, jos vierellä on pilipalipyrkyreitä, mitkä ei osaa mitään. Pitäkööt tunkkinsa. 😝
Samalla voi ruuvata palkkaakin... 😜Ajattele, jos töissä vois olla naamari päässä nimimerkillä 🤡
Raskasta, kun täytyy stressata toisten osaamattomuutta.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Ajattele, jos töissä vois olla naamari päässä nimimerkillä 🤡
Raskasta, kun täytyy stressata toisten osaamattomuutta.
xLinerNo mä oon pistänyt ihan asiaa tiskiin omalla naamalla. Mutta vaikka kirjoittamalla. Sähköposti on oiva tapa ilmaista asia asiallisesti ja jämysti. Vastaanottopuolikin saa maistella asiaa rauhassa. 😊
Ja itse voi lukea monta kertaa sen, ennenkuin lähettää. Pysyy ne tunteiden osoitukset kurissa ja tulee pelkkää asiaa. 😁interlocutrice kirjoitti:
No mä oon pistänyt ihan asiaa tiskiin omalla naamalla. Mutta vaikka kirjoittamalla. Sähköposti on oiva tapa ilmaista asia asiallisesti ja jämysti. Vastaanottopuolikin saa maistella asiaa rauhassa. 😊
Ja itse voi lukea monta kertaa sen, ennenkuin lähettää. Pysyy ne tunteiden osoitukset kurissa ja tulee pelkkää asiaa. 😁Niin ja vielä yksi hyvä puoli.... siitä jää tallennettu jälki. 😄👌
- Anonyymi
interlocutrice kirjoitti:
Niin ja vielä yksi hyvä puoli.... siitä jää tallennettu jälki. 😄👌
Juu, kaikki työasiat on hyvä hoitaa kirjallisesti. Eipä päästä sanomaan, että ei ole tiedetty tai ohjeistettu.
Kirjoittamalla saa tosiaan myös aikaa harkita asiansa esittämistä.
Ja töitä kannattaa tehdä kameran kanssa, jos vähääkään epäilyttää että jotain epäselvyyksiä tulee matkalla. Voi näyttää, että näin se oli silloin...
Kaiken maailman ketkuja ja lieroilijoita nykyään joka paikassa.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Juu, kaikki työasiat on hyvä hoitaa kirjallisesti. Eipä päästä sanomaan, että ei ole tiedetty tai ohjeistettu.
Kirjoittamalla saa tosiaan myös aikaa harkita asiansa esittämistä.
Ja töitä kannattaa tehdä kameran kanssa, jos vähääkään epäilyttää että jotain epäselvyyksiä tulee matkalla. Voi näyttää, että näin se oli silloin...
Kaiken maailman ketkuja ja lieroilijoita nykyään joka paikassa.
xLinerNo ei kaikki ole lieroja ja mulkkuja, mutta ksikki ei vaan ajattele kokonaisuutta. Kritiikki ei mene asiana läpi, vaan uppoaa ihon alle.
Tosin niinhän tämä kirjoitettukin osaa mennä joillekin ihon alle. Monesti täälläkin on pitänyt muistuttaa, että lue mitä kirjoitan, elä keksi siihen mitään lisää, eläkä ota pois. Silloin on tunteet sotkeneet asian jos ei osaa selkeää tekstiä ymmärtää. (Tai sitten on vaan joku lukihäiriö) 😄
- Anonyymi
Joo, oisin halunnu hyökkääjät.
- Anonyymi
En suutu. Petyn toki, jos itseä kiinnostaisi enemmän, mutta mitä hyötyä olis suuttua. Ei se mitään auta eikä hän ala musta sen enempää pitää, vaikka suuttuisin. Jos ei napannut niin uutta matoa koukkuun sitten.
Itse en silti ymmärrä ghostaamista. Sen ymmärrän, ettei toisen riehumista kiinnosta kuunnella tai katsella, mutta ghostaamista en ymmärrä. Kaikissa viestimissä on blokkaamismahdollisuus. Miksi ei muka voi käyttää sitä? Ilmoittaa toiselle reilusti, että ei kiinnosta ja sitten blokata, vaikka ennen kun toinen ehtii mitään riehumaan. Jos oikeasti pelkää toisen reaktiota niin voi tosiaan blokata, ennen kun toinen ehtii reagoimaan. Se olis ihan reilu tapa toimia.- Anonyymi
Hiljainen kieltäytyminen on paljon mukavampi ja tyylikkäämpi tapa ilmaista kiinnostuksen puute kuin sen sanallinen ilmoittaminen. Se antaa sentään torjutulle osapuolelle mahdollisuuden ajatella asia jotenkin mukavammin, niin ettei ollut ainoa torjuttu osapuoli vaan että homma vaan hiljalleen hiipui.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiljainen kieltäytyminen on paljon mukavampi ja tyylikkäämpi tapa ilmaista kiinnostuksen puute kuin sen sanallinen ilmoittaminen. Se antaa sentään torjutulle osapuolelle mahdollisuuden ajatella asia jotenkin mukavammin, niin ettei ollut ainoa torjuttu osapuoli vaan että homma vaan hiljalleen hiipui.
Suutun
Ja mustaks muutun Anonyymi kirjoitti:
Hiljainen kieltäytyminen on paljon mukavampi ja tyylikkäämpi tapa ilmaista kiinnostuksen puute kuin sen sanallinen ilmoittaminen. Se antaa sentään torjutulle osapuolelle mahdollisuuden ajatella asia jotenkin mukavammin, niin ettei ollut ainoa torjuttu osapuoli vaan että homma vaan hiljalleen hiipui.
Nojaa enpä nyt tiedä, ehkä vaikenijalle muttei välttämättä sille joka miettii mihin se vaan katos ja vaikeni.
- Anonyymi
MCMLXXVI kirjoitti:
Nojaa enpä nyt tiedä, ehkä vaikenijalle muttei välttämättä sille joka miettii mihin se vaan katos ja vaikeni.
Ei kai välttämättä aina ja kaikille mutta kyllä minä mieluummin otan vastaan hiljaisuuden kuin pakit.
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai välttämättä aina ja kaikille mutta kyllä minä mieluummin otan vastaan hiljaisuuden kuin pakit.
Mä taas mielummin kuulen sen, että valintani ei tälläkään kertaa osunut sinuun, jatka haahuilua.
Ylipäänsä tykkään suorasta puheesta, vaikka se voi loukata ensin niin arvostan sitä silti toisin kun teeskentelyä.MCMLXXVI kirjoitti:
Mä taas mielummin kuulen sen, että valintani ei tälläkään kertaa osunut sinuun, jatka haahuilua.
Ylipäänsä tykkään suorasta puheesta, vaikka se voi loukata ensin niin arvostan sitä silti toisin kun teeskentelyä.Sitten mä ainakin tiedän, että ei passaa yrittää tuota enää. Osaa jättää rauhaan, kun tietää ettei se minusta kiinnostu.
- Anonyymi
MCMLXXVI kirjoitti:
Mä taas mielummin kuulen sen, että valintani ei tälläkään kertaa osunut sinuun, jatka haahuilua.
Ylipäänsä tykkään suorasta puheesta, vaikka se voi loukata ensin niin arvostan sitä silti toisin kun teeskentelyä.Hiljaisuus sopii hiljaisuutta arvostavalle. En minä ainakaan jää mihinkään epätietoisuuden tilaan jos toisesta ei kuulu vaan ymmärrän että erkaantuminen tapahtui sopuisasti ja hiljaisesti.
MCMLXXVI kirjoitti:
Sitten mä ainakin tiedän, että ei passaa yrittää tuota enää. Osaa jättää rauhaan, kun tietää ettei se minusta kiinnostu.
Oon sillä tavalla lojaalia ja uskollista sorttia, että kun tykkään jostakusta, niin en mä luovuta ennen kun sanotaan suoraan, että en sun kanssa rupee mihkään.
Niin sitten on suoraan sanottu, että anna olla ja voin jatkaa ettepäin. Ei enää palata asiaan nääs.Anonyymi kirjoitti:
Hiljaisuus sopii hiljaisuutta arvostavalle. En minä ainakaan jää mihinkään epätietoisuuden tilaan jos toisesta ei kuulu vaan ymmärrän että erkaantuminen tapahtui sopuisasti ja hiljaisesti.
Ei se aina mene niinkään. Jotkut odottaa, että toinen tekee aina aloitteet, toistuvasti kun toinen hiljenee.
- Anonyymi
MCMLXXVI kirjoitti:
Oon sillä tavalla lojaalia ja uskollista sorttia, että kun tykkään jostakusta, niin en mä luovuta ennen kun sanotaan suoraan, että en sun kanssa rupee mihkään.
Niin sitten on suoraan sanottu, että anna olla ja voin jatkaa ettepäin. Ei enää palata asiaan nääs.No siinä tapauksessa on tietysti parempi että saa selvät sävelet. Ihmisiä on niin monenlaisia. En minä ainakaan kirjoittaisi kenellekään kahta kertaa peräkkäin. Jos toinen hiljenee hetkeksikin niin se on sitten siinä.
Anonyymi kirjoitti:
No siinä tapauksessa on tietysti parempi että saa selvät sävelet. Ihmisiä on niin monenlaisia. En minä ainakaan kirjoittaisi kenellekään kahta kertaa peräkkäin. Jos toinen hiljenee hetkeksikin niin se on sitten siinä.
Yym, mä taas olen tottunut siihen ettei yrittämättä saa mitään. Eikä heti luovuttamalla. Jos jotain tosissaan haluaa sen eteen voi vähän punnertaakin.
Ei tietysti loputtomaan hiljaisuuteen kannata pateja tuhlata.
Siksi suora torjunta on hyvä, ymmärrän että täältä ei edetä.- Anonyymi
MCMLXXVI kirjoitti:
Yym, mä taas olen tottunut siihen ettei yrittämättä saa mitään. Eikä heti luovuttamalla. Jos jotain tosissaan haluaa sen eteen voi vähän punnertaakin.
Ei tietysti loputtomaan hiljaisuuteen kannata pateja tuhlata.
Siksi suora torjunta on hyvä, ymmärrän että täältä ei edetä.Tulee vaan mieleen ne ystävyyssuhteet joissa toinen valittaa että joutuu aina olemaan se aloitteen tekevä osapuoli. Oma näkemykseni on aika tyly. Pitäisi vaan unohtaa koko ystävyys koska todennäköisesti se on toisen puolelta vain väkinäistä suostumista. Ottakoon se toinen yhteyttä jos niin haluaa.
Anonyymi kirjoitti:
Tulee vaan mieleen ne ystävyyssuhteet joissa toinen valittaa että joutuu aina olemaan se aloitteen tekevä osapuoli. Oma näkemykseni on aika tyly. Pitäisi vaan unohtaa koko ystävyys koska todennäköisesti se on toisen puolelta vain väkinäistä suostumista. Ottakoon se toinen yhteyttä jos niin haluaa.
Nojuu noinkin. Lopulta niin, ottakoon yhteyttä jos haluaa.
Anonyymi kirjoitti:
Tulee vaan mieleen ne ystävyyssuhteet joissa toinen valittaa että joutuu aina olemaan se aloitteen tekevä osapuoli. Oma näkemykseni on aika tyly. Pitäisi vaan unohtaa koko ystävyys koska todennäköisesti se on toisen puolelta vain väkinäistä suostumista. Ottakoon se toinen yhteyttä jos niin haluaa.
Tietysti jos elämä menisi, kuten elokuvissa. Kuvataan tyttöä joka valitsee ne kaikki hauskat, hyvönnäköiset, hänestä coolit tyypit ja jokaiseen hän joutuu heistä pettymään.
Sitten yhtenä päivänä hän tajuaa, että se tyyppi siellä takanani, se ystävä joka aina tuki ja sieti kaiken onkin se joka välittää ja rakastaa oikeasti häntä. Vaikkei ole yhtään sellainen johon tyttö kuvittelisi koskaan rakastuvansa, niin elokuvissa niin kuitenkin käy.
Ihme. Tyttö rakastuu siihen örkkiin, joka ei kiinnittänyt hänen huomiotaan muiden hurmassa mitenkään.
Mutta noin käy vain elokuvissa ja tarinoissa, ei oikeessa elämässä.
Siksihän joku rajakin on vedettävä odotteluun.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiljainen kieltäytyminen on paljon mukavampi ja tyylikkäämpi tapa ilmaista kiinnostuksen puute kuin sen sanallinen ilmoittaminen. Se antaa sentään torjutulle osapuolelle mahdollisuuden ajatella asia jotenkin mukavammin, niin ettei ollut ainoa torjuttu osapuoli vaan että homma vaan hiljalleen hiipui.
Itse ajattelen täysin päinvastoin. Musta on aika tökeröä roikuttaa toista epävarmuudessa. Kiinnostuksenpuutteen voi ilmaista myös ihan fiksusti ja neutraalisti. Ei sitä(kään) tarvitse tehdä tökerösti ja loukaten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse ajattelen täysin päinvastoin. Musta on aika tökeröä roikuttaa toista epävarmuudessa. Kiinnostuksenpuutteen voi ilmaista myös ihan fiksusti ja neutraalisti. Ei sitä(kään) tarvitse tehdä tökerösti ja loukaten.
Joku roikkuu epävarmuudessa ja joku toinen ymmärtää heti missä mennään. Kyllä se sanallinen torjunta minua ainakin vihlaisee joka kerta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku roikkuu epävarmuudessa ja joku toinen ymmärtää heti missä mennään. Kyllä se sanallinen torjunta minua ainakin vihlaisee joka kerta.
Se riippuu tietysti pitkälti siitä millaisia "tapailuja" itsekukin harrastaa. Jos on itsekin sellasta "kevyttä hauskaa" tyyppiä niin eipä sillä varmasti sillon paljon merkitystä olekaan. Jos taas on sitä tyyppiä kuin esim. itse olen, että hyvin harvoin keneenkään ihastun enkä todellakaan harrasta deittailua huvikseni, niin sillä on väliä. Lisäksi musta onnihan normaalia olla olematta toisiinsa kiinni kasvaneita, vaikka tapailtaisiin. Mä en oleta jokasen hiljasen hetken tarkottavan, että nyt se häipy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku roikkuu epävarmuudessa ja joku toinen ymmärtää heti missä mennään. Kyllä se sanallinen torjunta minua ainakin vihlaisee joka kerta.
Minua se ei vihlaise lainkaan siinä mitassa kuin pelkkä häipyminen. Sillon sitä ei (muka) ihmisenä edes asiallisen kohtelun arvonen. Kertoo todella huonoa kieltä ihmisen luonteesta, jos pitää ihmistä noin arvottomana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se riippuu tietysti pitkälti siitä millaisia "tapailuja" itsekukin harrastaa. Jos on itsekin sellasta "kevyttä hauskaa" tyyppiä niin eipä sillä varmasti sillon paljon merkitystä olekaan. Jos taas on sitä tyyppiä kuin esim. itse olen, että hyvin harvoin keneenkään ihastun enkä todellakaan harrasta deittailua huvikseni, niin sillä on väliä. Lisäksi musta onnihan normaalia olla olematta toisiinsa kiinni kasvaneita, vaikka tapailtaisiin. Mä en oleta jokasen hiljasen hetken tarkottavan, että nyt se häipy.
On sillä minullekin väliä mutta en oleta koskaan liikoja. Jos toinen hiljenee niin hän hiljenee jostain syystä. En kirjoita toista kertaa perään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On sillä minullekin väliä mutta en oleta koskaan liikoja. Jos toinen hiljenee niin hän hiljenee jostain syystä. En kirjoita toista kertaa perään.
Minä taas oletan, että ihmisillä on muutakin elämää. En oleta, että kukaan tekee jatkuvasti asioita vain minuun liittyen. En mä itsekään elä elämääni jatkuvasti kenellekään viestitellen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä taas oletan, että ihmisillä on muutakin elämää. En oleta, että kukaan tekee jatkuvasti asioita vain minuun liittyen. En mä itsekään elä elämääni jatkuvasti kenellekään viestitellen.
Jos se elämä antaa myöten niin kirjoittakoon hän sitten. Muussa tapauksessa hän on minulle mennyttä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos se elämä antaa myöten niin kirjoittakoon hän sitten. Muussa tapauksessa hän on minulle mennyttä.
Eli kuten huomaat, me ihmiset olemme kovin erilaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos se elämä antaa myöten niin kirjoittakoon hän sitten. Muussa tapauksessa hän on minulle mennyttä.
Näin täysin toisin ajattelevana ihmisenä täytyy todeta, että sinun kaltainen olis kyllä itselleni hankalaa seuraa yrittää tapailla. Jos nyt ei ole jatkuvasti aikaa viestitellä niin olen " kuollut sinulle". Jessus sentään. Aina ja jatkuvasti joutuis selittelemään kun ei nyt sillä sekunnilla kyennyt vastaamaan. Itse olen sitä tyyppiä, että mä kyllä ihan itse ilmotan, jos ei nappaa. Mun kanssa ei tarvii keksiä ja kuvitella asioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin täysin toisin ajattelevana ihmisenä täytyy todeta, että sinun kaltainen olis kyllä itselleni hankalaa seuraa yrittää tapailla. Jos nyt ei ole jatkuvasti aikaa viestitellä niin olen " kuollut sinulle". Jessus sentään. Aina ja jatkuvasti joutuis selittelemään kun ei nyt sillä sekunnilla kyennyt vastaamaan. Itse olen sitä tyyppiä, että mä kyllä ihan itse ilmotan, jos ei nappaa. Mun kanssa ei tarvii keksiä ja kuvitella asioita.
En ole sanonut että toisen tarvitsisi selitellä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole sanonut että toisen tarvitsisi selitellä mitään.
No pakkohan siinä on, jos olet toiselle "kuollut". Mitä muuta sä kuvittelet? Kuvitteletko todella, ettei tuossa tulisi toiselle tunnetta, että nyt olis syytä kai selittää jotain ja hyvitellä jotenkin? Jos toisesta oikeasti pitää ja haluaa tapailla niin eihän siinä paljon vaihtoehtoja jää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin täysin toisin ajattelevana ihmisenä täytyy todeta, että sinun kaltainen olis kyllä itselleni hankalaa seuraa yrittää tapailla. Jos nyt ei ole jatkuvasti aikaa viestitellä niin olen " kuollut sinulle". Jessus sentään. Aina ja jatkuvasti joutuis selittelemään kun ei nyt sillä sekunnilla kyennyt vastaamaan. Itse olen sitä tyyppiä, että mä kyllä ihan itse ilmotan, jos ei nappaa. Mun kanssa ei tarvii keksiä ja kuvitella asioita.
Ihan samaa tossa mietin. Mulla itelläni palais niin lujaa käämi tuollasten tyyppien kanssa. Ihan sama miten paljon tykkäisin, hermo menis silti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No pakkohan siinä on, jos olet toiselle "kuollut". Mitä muuta sä kuvittelet? Kuvitteletko todella, ettei tuossa tulisi toiselle tunnetta, että nyt olis syytä kai selittää jotain ja hyvitellä jotenkin? Jos toisesta oikeasti pitää ja haluaa tapailla niin eihän siinä paljon vaihtoehtoja jää.
En oikein ymmärrä koko ongelmaa. Jos toinen ei ota yhteyttä niin ajattelen että häntä ei kiinnosta enkä vaadi mitään selityksiä. Jos hän ottaakin kohtuullisen ajan kuluessa yhteyttä niin sittenhän asia on edelleen vireillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En oikein ymmärrä koko ongelmaa. Jos toinen ei ota yhteyttä niin ajattelen että häntä ei kiinnosta enkä vaadi mitään selityksiä. Jos hän ottaakin kohtuullisen ajan kuluessa yhteyttä niin sittenhän asia on edelleen vireillä.
Juu sen todellakin huomaa, ettet ymmärrä ongelmaa. Vaan ei siinä mitään, meitä on niin moneksi. Tämä on taas vain yks esimerkki siitä miten kovin erilaisten ihmisten tapailutkin on jo tuhoontuomittuja.
- Anonyymi
Mikään asia maailmassa ei ole niin tärkeä, että sen takia kannattaisi hermojaan menettää. Raivostuminen siitä että toinen pakittaa, on kyllä keskenkasvuisuuden huippu, niinku lasten kiukuttelua karkkihyllyn edessä. Ihmiset ovat isoja lapsia, varsinkin tunneasioissa.
- Anonyymi
Joo. Annan takaisin samalla mitalla.
- Anonyymi
Helpotun. Ei tarvitse sitten enää yrittää ja voi liueta itsekin vapaammalle.
- Anonyymi
En suutu. Vähän saattaa harmittaa, jos itsellä oli enemmän kiinnostusta deittiä kohtaan, mutta eipä sitä toisen mieltä raivoamalla ainakaan mihinkään muuta.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Kyllä siinä monta mottia tulloo halakoja samointein!
- Anonyymi
Päässä heittää, jos pakeista suuttuu.
Ilkivalta, huorittelu, muu törkeä käytös on kyllä väkivaltaa, ei mitään suuttumusta.
- Sheena - Anonyymi
Sanon ”fuc* it” ja heitän niskaan takit.
-palstan suuri ajattelija- - Anonyymi
Kyllä vain ja sellaisena vasemmistojohtajat esiintyvät. Vasemmistolainen vaalikarja taas uskoo johtajiaan jotka tarjoavat heille leipää ja sirkushuveja. Kulttuurimarxismi on myös heidän keksintönsä kuten myös järjetön feminismi.
itkevät miehet ovat kulttuurimarxistien keksintö. Neuvostoliiton piti pehmittää kovat Suomalaiset taistelijat ja Suomeen ja muualle maailmaan tuotiin ajatusmaailmaa itkevistä miehistä...siis nössöistä joista ei ole aseisiin. Paljon muutakin hapatusta on tuotu Vasemmiston kautta ja tuodaan edelleen Kommunistisen vallankumoumuksen edistämiseksi. Vasemmisto hommaa vaikka puolison jyrymiehelle pehmittämään tämän käytöksellään ja huumeiden avulla. Kun partneri on saanut miehestä itkevän kotipiian hän jättää ja suhteen aikana käy panettamassa itseään jonkun jyrymiehen kanssa jonka kanssa tähtää samaan lopputulokseen. Näin koetetaan saada lujamieliset miehet kaadettua Suomessakin.
Toinen keino on pakkolääkitys. THL organisaation sisällä on vanhoja Taistolaisia päättämässä psyykelääkitys määäräyksistä näille inisijöiksi ja psykoosiin ajetuille kansalaisille jotta heidät saadaan pidettyä itkevinä rätteinä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423384- 361974
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301719- 161507
- 231498
- 91381
- 241377
- 141217
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781115- 221092