Kuinkahan suurta osaa, näistä maamme ahdistuneista ja masentuneista, näyttelee esim läskit ämmät, varsinkin nuorisossa? Näyttäishän sitä paremmalle, jos vaatekoko olis S tai M, monen äxän ja ällän sijaan.. Kesäaika nytkin menossa, kyllähän se silmiä hivelee katsella hyvärunkoisia, farkkushortseihin pukeutuneita naisia..
Se on tyhjä teidän hakea sieltä kännykästä eri tyylilajeja, jos ette laita itseänne ensin kuntoon.
Se on tyhjä teidän hakea sieltä kännykästä eri tyylilajeja, jos ette laita itseänne ensin kuntoon.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vasta näin sellasenkin, jolla oli tosi paksut nilkat ja ahtautunut tietenkin liian pieniin kenkiin, mutta paksu oli kyllä se tyärkin. Huomiotahan sellaset herättää väkisinkin.
Kyllä olet niin oikeassa. Miten nuo mähöt kestää itseään. Kehtaavat vielä pyöriä ihmisten ilmoilla.
Upea Jippu pudotti 30 kiloa. Kaunis oli myös 96 kiloisena vaan nyt hehkuu onnellisuutta ja hyvää oloa. Tehkää muutkin perässä.
Onhan se hienoa, jos siinä onnistuu! Kovan työn takana, häämöttää aivan toisenlainen elämä!!! Parempaa elämistä niin fyysisesti kuin psyykkisestikin!
Juuri se masennuttaa, kun toljottavat taas tuota kännykkää ja sieltä ottavat malleja, esim pukeutumiseenkin. Eihän ne uudet trendit voi näyttää mitenkään päin katsottuna hyvältä, läskin päällä. Siitä sitten masennutaan. Oma vika omassa päässä, omassa itsessä.
Ei ole yhteiskunnan tehtävä tällaista auttaa eikä hoitaa moisessa, itse aiheutetussa syyssä.