Nainen nauroi minulle

Olimme kaverien kanssa juhlimassa. Menimme ravintolaan syömään ja tutkin hampurilaismenua. Kysyin tarjoilijalta, että mikä olisi oikein sellainen ison miehen annos. Hän alkoi nauramaan ja suositteli sitten hampurilaista 400 gramman pihvillä. Tarjoilija oli kyllä muutenkin hyvällä tuulella ja samalla mm. tanssi kun tarjoili meille. Mutta mikä juttu tämä oikein oli? Nauroiko se kun lihava poika tilasi ruokaa, vai mistä tämä nyt oikein kertoi?

20

154

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei varmasti ilkeyttään. Hän vain ehkä ajatteli, että se oli vitsikkäästi sanottu. Eikös se sitten ollut?

      • En minä tarkoittanut sitä vitsillä. Tilasin vain läskiannoksen. Mutta ehkä sen sitten voi tulkita vitsinäkin 🤔


    • Tarjoilija ei varmasti nauranut sinulle, vaan sinun jutullesi. Saisit olla ylpeä itsestäsi että onnistuit naurattamaan sitä tarjoilijaa.
      Tarjoilijat kuulevat mitä lie kaikkea, paskasta kosintoihin, joten harvoin tulee heille vastaan juttuja joita ei ole kuullut.

      • Heh, kiitos. Olen vain sosiaalisesti niin kömpelö, että jotenkin menin tilanteessa ihan hölmöksi, kun en oikein tiennyt mistä on kyse.


      • Palstakamu kirjoitti:

        Heh, kiitos. Olen vain sosiaalisesti niin kömpelö, että jotenkin menin tilanteessa ihan hölmöksi, kun en oikein tiennyt mistä on kyse.

        Minäkin nauran jos menen sanattomaksi tai hämilleni. Se tulee luonnostaan. Tapani reagoida.

        Eli saatan nauraa hyvinkin väärissä paikoissa...


    • Anonyymi
      • 180 cm ja 100 kg tarkalleen ottaen.


      • Anonyymi
        Palstakamu kirjoitti:

        180 cm ja 100 kg tarkalleen ottaen.

        Et ole lihava


      • Anonyymi kirjoitti:

        Et ole lihava

        Kiitos :)

        Painoindeksin mukaan "merkittävä ylipaino".


      • Anonyymi
        Palstakamu kirjoitti:

        180 cm ja 100 kg tarkalleen ottaen.

        Pyh, pikkupoika. 188 cm ja 110 Kg. Tosin puntilla on tullut käytyä, mutta jos tuijottaa taulukoita...


    • Anonyymi

      Hampurilaiset tilataan hampurilaisbaarista, ei ravintolassa. Ravintolassa syödään kunnon ruokaa jos on nälkä, mutta silloin ei kannata mennä fine-dining paikkaan, siellä tulee vain vihaiseksi niistä ruokanäytteistä.

      • En ole ennen syönyt ravintolassa hampurilaista ja nyt päätin kokeilla. Oli se kyllä hyvä kokemuksena. Mutta mitä se kunnon ruoka sitten on?


      • Ei hampurilaisessa sinänsä ole mitään vikaa: leipää, pihvi, salaatti ja kastike.


      • Palstakamu kirjoitti:

        En ole ennen syönyt ravintolassa hampurilaista ja nyt päätin kokeilla. Oli se kyllä hyvä kokemuksena. Mutta mitä se kunnon ruoka sitten on?

        Niitä ei voi verrata mihinkään mäcin hamppareihin.


    • Anonyymi

      Kuulostaa siltä, että hän oli hyvällä tuulella ja piti sinusta ja suloisesta kysymyksestäsi.

      Minäkin nauraa kiherrän välillä ja tanssin villisti.

      Kun lapsi nauraa iloissaan, ei ihmetellä. Jotkut pystyvät siihen vielä aikuisenakin; hyvä tuuli tulee ulos sydämestä ja nauraa iloissaan.

      Kaipa se on vähän luonnekysymyskin, on vähän villi eikä niin pidättyväinen.

    • Anonyymi

      400g:n pihvi... Kerran tein itse hampurilaisen. Sämpylänä oli ranskanleipä ja pihviin tosiaan koko loota, eli 400g. Siihen sitten muut systeemit lisäksi, niin söin sitä useita kertoja 2:n päivän ajan.

      Oot sä vaan kova tyyppi, jos vedit kerralla. Itse ei nykyisin enään kykenisi. Nuorenpana kävimme kaverin kanssa krapulassa ensin syömässä kumpainenkin perhepizzat. Siitä sitten pyöräilimme Mc Donaldsiin ja tilasimme mega mac ateriat.

      Se oli sitä sekavaa aikaa, kun rautakaan ei painanut mitään. Nykyisin vain kuuluu rutina ja pauke, kun nousee aamulla sängystä ylös. Tokihan sitä vetreytyy pikkuhiljaa, mutta ei sitä enää nykyisin jaksa mitään nostaa. Eikä edes huvita.

    • Anonyymi

      Tarjoilija yritti tehdä aloitetta sinulle. Naisilla on erikoisia tapoja tehdä aloite miehille.
      Ei nainen olisi tuolla tavalla käyttäytynyt eli tanssahdellut ilman tarkoitus perää.
      Olin kerran pyöräilemässä ja pysähdyin säätämään kännykkää.
      Huomasin, kun edestä lähestyi kaksi lenkkeilijänaista, tytär ja äiti oletettavasti.
      Menivät ohitse, mutta yhtäkkiä tytär palasi takaisin ja teki pyörähti edessäni ja palasi äitinsä luo.
      Häh, mitä nainen oikein tarkoitti, kun tuolla tavalla käyttäytyi.
      Tulivat vastaan myöhemmin, kun pyörällä ajoin, muttei nainen reagoinut mitenkään.
      Naiset on erikoisia, ei niiden ajatusten pyörintää miehet tajua, omituisia koheltajia.

    • Anonyymi

      Entisenä tarjoilijana heittäisin, että ei naureskellut ilkeyttään. Omaan korvaan kuulostaa juuri siltä mitä itsekin olisi aikoinaan tehnyt - kun epäilee että asiakkaan kysymys/ toteamus esitetään vähänkään huumorilla, sille hyväntahtoisesti nauretaan. Kun pöytäseurueet ovat hyvällä tuulella, niin tuppaavat olemaan helpompia asiakkaita. Asiansa osaavilla tarjoilijoilla on herkät tuntoaistit sen suhteen, miten asiakkaita kannattaa käsitellä, jotta pysyvät tyytyväisinä eivätkä aiheuta ylimääräistä häslinkiä :)

      Ammattinsa taitavilla asiakaspalvelijoilla tapaa olla hyvin aidonoloinen hymy ja nauru, vaikka kuulevatkin samoja vitsejä päivästä, kuukaudesta ja vuodesta toiseen :)

    • Anonyymi

      Varmasti syystä.

    • Anonyymi

      Varmaan nauravat lihaville eli sulle nauroi koska oot läski ja syöt hampurilaisia jotka lihottaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe