Veroparatiisi-sote "varmistus teatteri", ei tee siitä laillista, se on selkeästi laiton.

Anonyymi

Kalma-Kok-Häkkäsen / korruptio-virkamiesten / eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, Veroparatiisi-sotenäytelmä, jossa korruptio-Kok-Häkkänen, korruptio-virkamiehineen, muka "varmistelee" Veroparatiisi-sotelausuntojaan, joissa ei huomioida, Suomen kansalaisten puuttuvaa oikeusturvaa mitenkään - Ei tee selkeästi Suomen perustuslain ja kansalaisten perusoikeuksien vastaisesta, Veroparatiisi-sotesta laillista. Se on kaadettava ja ensin toteutettava, aidon oikeusturvan 2021 minimieläkkeet 1 250€/kk Suomessa, kuten on kaikissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, minkään soten ehtona.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-#comment-108734040

Eduskunnan on kaadettava Veroparatiisi-sote, täysin ja kokonaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

Suomen kansalaiset näin vaativat. Selkeästi, vain Veroparatiisi-monopolien etujen ehdoilla tehty korruptio-perustuslaki-valiokunnan lausunto, on rikos Suomen perustuslakia ja kansalaisten puuttuvia perusoikeuksia vastaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

Kok-Häkkäsen korruptio, yhteydet Veroparatiisi-sotemonopolien edustajiin, kuten virkamiesten ja perustuslaki-valiokunnan, on asetettava välittömästi rikostutkintoihin. Veroparatiisi-sote on kaadettava, sitä ei saa hyväksyä, kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien, 500 000:n sairaus-kansaneläkeläisten, 800€/kk orjuuseläkeläisten puuttuvien ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien päälle.

5

555

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

      Emme tarvitse "hoitoon pääsyä", ym massiivisia Veroparatiisi-sote"palveluja", vaan sellaiset kunnolliset sairaus-kansaneläkkeet, aidon oikeusturvan minimin, eli
      ne 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, joilla ensisijaisesti, kuten perustuslainkin mukaan kuuluu, voida hoitaa itse itseä, torjua ja ennaltaehkäistä vielä vakavemmin sairastumisia, korona- ym pandemioita ja yleensäkään minkään veroparatiisi-"palvelun", joita kaikki ns. julkisetkin ovat, käyttämistä.

      Enemmistö puolesta miljoonasta, äärimmäiseen köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa jätetyistä 800€/kk orjuuseläkeläisistä, EI käytä mitään veroparatiisi-sote"palveluja", eikä niitä halua, eikä tarvitse.

      Ennen mitään soteja, on ihmisillä oltava 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, aidon oikeusturvan, aitojen ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet Suomessa 2021 - nyt ei ole. Veroparatiisi-sote on laiton, selkeästi Suomen perustuslain ja kansalaisten perusoikeuksien vastainen, sanokoon korruptio-perustuslakivaliokunta / korruptiokansanedustajat mitä tahansa.

      Veroparatiisi-sote on kaadettava. Ensin on toteutettava 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, aidon oikeusturvan minimi Suomen sairaus-kansaneläkeläisille.

    • Anonyymi

      Korruptio-perustuslaki-valiokunta on käyttänyt, Veroparatiisi-sotemonopolien pörssikeinottelijoita "asiantuntijoina", laatiessaan lausuntoja Veroparatiisi-sotesta - se on rikos Suomen perustuslakia ja kansalaisten puuttuvia perusoikeuksia kohtaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16254961/varokaa-veroparatiisipsykiatria-rahastusta-kaatakaa-veroparatiisisote

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16328939/attendon-mehilaisen-terveystalon-esperin-veroparatiisirikolliset-tuomittava-ihmiskaupasta

      Eduskunta toimii Suomen perustuslain ja kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien vastaisesti, jos se hyväksyy kyseisen Veroparatiisi-soterikoksen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16254985/thl-on-radikalisoitunut-aarioikealle---ajaa-veroparatiisi-sotesijoittajien-voiton-maksimointia

      Korruptio-Kok-Häkkäsen / perustuslaki-valiokunnan yhteydet pörssikeinottelijoihin, jotka toimivat Veroparatiisi-sotemonopoleissa tutkijoina, tohtoreina, lääkäreinä, professoreina jne rikostutkintaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      Eduskunnan ja ministeriöiden, sekä perustuslaki-valiokunnan toiminta, ei täytä Suomen perustuslain ja kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien vaatimuksia. Mikään "varmistus"-teatteri, ei muuta näitä tosiasioita miksikään.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963860/veroparatiisi-sote-on-kaadettava-eri-syista-kuin-kuin-aarioikeisto-oppositio-valehaluaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962985/ennenaikaisesti-koyhyyteen-tapetut-orjuuselakelaiset---sanokaa-heidan-nimensa

      Suomen eduskunta, korruptoituneessa yksipuoluejärjestelmässään, syyllistyy vakaviin rikoksiin perustuslakia ja kansalaisten puuttuvia perusoikeuksia vastaan, jos se hyväksyy Veroparatiisi-soten, joka on selkeästi laiton.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Korruptio-perustuslaki-valiokunta, on käyttänyt sote-lausuntojen "asiantuntijoina", Veroparatiisi-sotemonopolien pörssikeinottelija-professoreja-tutkijoita-lääkäreitä, eli törkeämpää korruptiota ei voi olla olemassa.

      Rikollisen Veroparatiisi-soten säätämis-teatterilla, yritetään häivyttää isoja perustuslaillisia ongelmia ja kansalaisten perusoikeuksien vastaisuuksia.
      Aivan kuten Yli-Viikarin tikun nokassa pitämisellä, peitellään tuhansien miljardien eurojen Veroparatiisivuotoja VVM:stä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16889153/vttvn-ja-krpn-olisi-pitanyt-tutkia-vvmn-hetemaen-varojenkaytot-bf-yhteyksineen

    • Anonyymi

      Veroparatiisi-sote rikostutkintaan, perustuslaki-valiokunnan korruption ja perustuslain vastaisten tulkintojen ja veroparatiisi-pörssirikollisten "asiantuntijoina" käyttämisten taki, eikä mitään veivaamista EK-medioissa enää.

      Valtakunnanoikeus käyttöön.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      16
      4562
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1692
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      274
      1542
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1505
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      242
      1381
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1110
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1044
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe